1,5% na rzecz OPP

1,5% dla OPP – jest to skrótowe określenie, które oznacza nic innego jak 1,5% podatku dochodowego osób fizycznych, który podatnicy mogą przekazywać organizacjom pożytku publicznego (OPP).

Możliwość przekazywania 1,5 % podatku dochodowego od osób fizycznych wprowadziła ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w 2003 r., a dokładne przepisy określające, kto i jak może przekazać 1,5 % podatku znajdują się w ustawie o podatku dochodowym osób fizycznych.

Szczegółowe wytyczne jak przekazać 1,5 % podatku na OPP dostępne pod adresem:

PODATKI.GOV.PL

Lokalne organizacje pożytku publicznego z siedzibą w Krośnie
Klikając w banner poniżej znajdziecie listę organizacji pożytku publicznego zarejestrowanych w Krośnie, którym możesz przekazać 1,5% swojego podatku rozliczając PIT. Możesz również wpisać numeru KRS organizacji spoza listy.
Lista jest systematycznie aktualizowana na podstawie publikacji Narodowego Instytutu Wolności i zawiera wyłącznie organizacje, które mają prawo do otrzymania 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych.

Przekaż 1,5% w Krośnie
„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Program PIT. Program umożliwia swobodny wybór i przekazanie 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.
  • dwa razy więcej ulg podatkowych – dzięki podpowiedziom systemu,
  • gwarancja 100% poprawności obliczeń – zapewniona w regulaminie usługi,
  • prosta obsługa i proste pytania – bez cytowania ustaw i języka prawnego,
  • obsługa wszystkich druków PIT – rozliczysz nawet najbardziej nietypowe przychody,
  • wystawiamy oficjalne UPO – Urzędowe Poświadczenie Odbioru zeznania wysłanego przez internet,
  • przyspieszony zwrot podatku – otrzymasz już w 45 dni.

• Pamiętaj, aby wpisać w formularzu PIT adres zamieszkania w Krośnie.
  • Nie musisz być zameldowany w Krośnie.
  • Nie musisz składać żadnych dodatkowych dokumentów.
  • Zachowaj potwierdzenie złożenia deklaracji PIT.