NAZWA PROJEKTU: Budowa instalacji fotowoltaicznej na obiektach MOSiR Krosno wraz z wymianą opraw oświetleniowych

PROGRAM: Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych

pl_lad_I.png [7.05 KB]
INFORMACJA O PROJEKCIE
WARTOŚĆ CAŁKOWITA PROJEKTU: 2 226 300,00 PLN
WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA: 1 999 984,00 PLN
WKŁAD WŁASNY: 226 316,00 PLN
BENEFICJENT: Gmina Miasto Krosno
PARTNERZY: -
OBSZAR PROJEKTOWY:

Ochrona środowiska

KATEGORIA:

Inwestycyjny

OKRES REALIZACJI:
REALIZACJA OD: 01.09.2022
REALIZACJA DO: 29.06.2023
OPIS PROJEKTU:

Przedmiotem inwestycji było:

1. Budowa dwóch instalacji fotowoltaicznych na terenie kompleksu otwartych basenów przy ul. Bursaki 29, nr działki ewidencyjnej 1720, które zasilają:
    a) Halę Sportowo - Widowiskową MOSiR Krosno - instalacja fotowoltaiczna na dachach dwóch budynków zaplecza basenu po stronie zachodniej. Falowniki do zasilania hali umieszczone są w pomieszczeniu technicznym zaplecza basenowego, natomiast zasilanie hali zostało wykonane kablem ziemnym.
    b) kompleks basenów i lodowisko - instalacja fotowoltaiczna na dachach dwóch budynków zaplecza basenu po stronie wschodniej. Kompleks basenów otwartych i lodowisko są włączone do jednego układu rozliczeniowo-pomiarowego. W pomieszczeniu stacji uzdatniania i filtracji na ścianie zostały zabudowane falowniki dla tej części instalacji. Instalacje fotowoltaiczne mają moc generatora do 50 kWp.
  2. Modernizacja oświetlenia Hali Sportowo - Widowiskowej MOSiR Krosno przy ul. Bursaki 29 - wykonana na materiałach LED. Wykonano całkowitą wymianę – w większości żarowych - opraw i źródeł światła na oprawy i źródła światła LED wraz z układem sterowania poziomem luminacji i dla niektórych opraw koloru, co pozwala na aranżacje efektów świetlnych w czasie widowisk.
  3. Modernizacja oświetlenia hali przy ul. Legionów - wykonana na materiałach LED. Wykonano wymianę opraw i źródeł światła na oprawy i źródła światła LED. Pozwoli to na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej w stosunku do rozwiązania pierwotnego. Efektem modernizacji oświetlenia w obydwu halach będzie spadek zapotrzebowania na energię o ok 60% w skali roku.

Inwestycja realizowana była w formule zaprojektuj-wybuduj.