NAZWA PROJEKTU:
Adaptacja pomieszczeń dla potrzeb utworzenia strzelnicy wirtualnej z pracami przygotowawczymi oraz zakup wyposażenia strzelnicy wirtualnej zlokalizowanej w budynku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 im. Ks. Stanisława Szpetnara w miejscowości Krosno, ul. Ks. Stanisława Szpetnara 9

PROGRAM: Program „Strzelnica w powiecie 2023”

Logotyp Ministerstwa Obrony Narodowej.jpg [51.28 KB]    Flaga Polski.png [2.03 KB]   Orzeł - godło Polski.png [159.74 KB]

INFORMACJA O PROJEKCIE
WARTOŚĆ CAŁKOWITA PROJEKTU: 188 800,00 zł
WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA: 149 152,00 zł
WKŁAD WŁASNY: 39 648,00 zł
BENEFICJENT: Miasto Krosno
PARTNERZY: -
OBSZAR PROJEKTOWY:

KATEGORIA:

Inwestycyjny

OKRES REALIZACJI:
REALIZACJA OD: 24.07.2023 r.
REALIZACJA DO: 31.12.2023 r.
OPIS PROJEKTU: Zadanie zrealizowano w ramach ogłoszonego przez Ministerstwo Obrony Konkursu Ofert „Strzelnica w powiecie 2023”. Celem programu jest przede wszystkim stworzenie warunków do rozwoju i podniesienia atrakcyjności sportu strzeleckiego w Polsce oraz nauka posługiwania się bronią, a także zwiększenie dostępu do szkoleń strzeleckich, aktywizacja i popularyzacja szkolenia strzeleckiego wśród społeczności lokalnych, w szczególności wśród młodzieży szkół podstawowych, ponadpodstawowych, w obszarze odpowiedzialności jednostek samorządu terytorialnego.
Inwestycja została zrealizowana w dwóch etapach. Najpierw przystosowano pomieszczenia do potrzeb wirtualnej strzelnicy (dawna sala gimnastyczna o powierzchni 66 m2 wraz z dodatkowym pomieszczeniem o powierzchni 20 m2 ). Następnie zakupiono wyposażenie, strzelnicy. Zainstalowany system „Pojedynek” to kompletny, multimedialny, przenośny strzelecki system, szkoleniowo - treningowy działający w wirtualnej rzeczywistości, opracowany na potrzeby rynku cywilnego na bazie systemu wojskowego. Zakupiony nowoczesny sprzęt: laserowy system z oprogramowaniem specjalistycznym, zawierający broń treningową działa w systemie blow-back, zasilaną green-gaz. Obiekt ma za zadanie przygotowanie uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych na realizowanie założeń podstawy programowej z przedmiotów, gdzie w zakres nauczania zostały włączone treści związane z obronnością, umiejętnościami strzelania i obsługą broni. Atutem strzelnicy jest jej lokalizacja w centrum miasta Krosna, co zapewnia łatwy dojazd lub dojście do szkoły. Wirtualna strzelnica będzie nieodpłatnie udostępniona uczniom szkół prowadzonych przez miasto Krosno, pod nadzorem przeszkolonego nauczyciela.