• |
A A A
 • English
 • Deutsch
Wtorek, 17 września 2019, dzisiaj świętujemy imieniny: Justyny, Roberta

Kontakt

Aktualności

Mistrzowskie tytuły dla uczennic ZSP Nr 2

01-04-2009 | Dla Mieszkańców

 

Zakończyła się czwarta edycja wojewódzkiego turnieju „Najlepszy uczeń w zawodzie fryzjer”, który odbył się 26 marca 2009 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2. Do walki o mistrzowski tytuł stanęło 11 finalistów szkolnych eliminacji reprezentujących: Zespół Szkół w Strzyżowie, Zespół Szkół Nr 2 w Jaśle, Zespół Szkół Nr 5 w Sanoku, Zakład Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie. Współorganizatorem turnieju był Cech Rzemiosł Różnych w Krośnie.

 


Najlepsza praca konkursowa autorstwa Anny Adamczyk

 

Młode adeptki sztuki fryzjerskiej rozpoczęły rywalizację mierząc się z pisemnym testem z zakresu przedmiotów zawodowych. Musiały wykazać się wiedzą ze stylizacji, higieny, technologii fryzjerskiej oraz materiałów fryzjerskich. Następnie komisja konkursowa oceniała praktyczne umiejętności uczennic, które wykonywały fryzurę na główce treningowej zgodnie z hasłem przewodnim turnieju „Lata 20-te - Lata 30-te”. Ocenie w tym etapie podlegały m.in. planowanie czynności związanych z wykonaniem zadania, organizacja stanowiska i higiena pracy, artyzm i kreatywność w tworzeniu fryzury, umiejętności objęte tematem konkursu oraz prezentacja efektu wykonanego zadania.

 


Nagrody wręczył Bronisław Baran Zastępca Prezydenta Miasta Krosna

 


W skład powołanego Jury weszły następujące osoby: przewodniczący - Pan Marian Gancarz (Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie), z-ca przewodniczącego - Pani Barbara Kozdraś (Kierownik Szkolenia Praktycznego ZSP Nr 2), członkowie - Pani Małgorzata Reich (Mistrz w Zawodzie Fryzjer zrzeszony w Cechu Rzemiosł Różnych w Krośnie) oraz nauczyciele opiekujący się młodzieżą biorącą udział w turnieju. Wśród zaproszonych gości był m.in. Zastępca Prezydenta Miasta Krosna Pan Bronisław Baran, Starszy Cechu Pan Marek Bargieł - właściciel Wytwórni Ciast i Lodów Santos w Krośnie, przedstawiciele Cechu Rzemiosł Różnych w Krośnie, przedstawiciele Rady Rodziców ZSP Nr 2 oraz mistrzowie i nauczyciele szkolący uczniów w zawodzie fryzjer.

 


Anna Adamczyk i Magdalena Bogaczewicz - najlepsze uczennice w zawodzie fryzjer 

Mistrzowski tytuł przypadł Annie Adamczak - uczennicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie. II miejsce zajęła również uczennica naszej szkoły Magdalena Bogaczewicz. Zarówno Ania jak i Magda doskonalą swoje umiejętności w szkolnej pracowni fryzjerskiej pod okiem Pani Alicji Serwińskiej - nauczyciela praktycznej nauki zawodu ZSP Nr 2. Na miejscu III uplasowała się Paulina Kozimor z Zespołu Szkół Nr 5 w Sanoku praktykująca w salonie fryzjerskim Pani Jolanty Rygiel. W zmaganiach turniejowych brała udział również trzecia reprezentantka naszej szkoły Klaudia Boruta, która zajęła IV miejsce. Klaudia terminuje w Salonie Kosmetyczno-Fryzjerskiem LAURA u Pani Barbary Wolińskiej-Węklar.


Wszystkie uczestniczki turnieju otrzymały cenne nagrody, a szkoły, w których uczą się laureatki dodatkowo pamiątkowe puchary. Uznaniowe dyplomy przypadły także mistrzyniom szkolącym uczestniczki konkursu. Serdeczne podziękowania składamy na ręce wszystkich sponsorów, którzy przyczynili się do organizacji tej imprezy: Prezydent Miasta Krosna Pan Piotr Przytocki, Pan Marek Bargieł - właściciel Wytwórni Ciast i Lodów Santos w Krośnie, Cech Rzemiosł Różnych w Krośnie, Pani Małgorzata Reich - właścicielka Salonu Fryzjerskiego, Pan Wiesław Mezglewski Dyrektor Handlowy Firmy WOMAR FOOD, Pan Bogdan Jabłoński Zakłady Przetwórstwa Mięsnego „Wisłok”, Pan Zbigniew Kwolek Firma Budowlana BUDMAR, Pani Magdalena Kopacz Salon Fryzjerski LUXA, Pani Barbara Wolińska-Węklar Salon Fryzjerski LAURA, Pani Krystyna Wyżkiewicz Firma Handlowa GAMA, Pani Krystyna Serafin Firma Handlowa DYWANOL, Pan Bogdan Preisner Sklep Komputerowy AXEL, Pan Lucjan Waśko Spółdzielnia Ogrodniczo - Pszczelarska SOPEX, Firma Labratoire DUCASTEL.

Barbara Lągawa- Dereń
 

wstecz

Jesteśmy na:

 

Multimedia

 •  

Fotogalerie

Niecodzienne spojrzenie na...

 

Przedstawiamy niecodzienne spojrzenie na Krosno - miejsca, które albo nie są dostępne dla...

 
więcej
zobacz wszystkie

Hejnał

Hejnał

 

Hejnał miasta Krosna

 
Zobacz video Zobacz wszystkie

Kalendarium wydarzeń

 •  
 • MY|WY KRAKOWSKI TEATR TAŃCA

  Termin: 2019-09-17
  Miejsce: RCKP, Kolejowa 1, Krosno więcej
 •  
 • WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII FORMA KOLORU

  Termin: 2019-09-19
  Miejsce: RCKP, ul. Kolejowa 1, Galeria Fotografii 2 piętro więcej
 •  
 • Spotkanie z Moniką Piątkowską pod hasłem „Prus jakiego nie znacie”

  Termin: 2019-09-20
  Miejsce: Krośnieńska Biblioteka Publiczna - Biblioteka Główna, ul. Wojska Polskiego 41 więcej
 •  
 • Zadomów się w dziedzictwie!

  Termin: 2019-09-21
  Miejsce: ul. Wojciecha Roberta Portiusa 4, 38-400 Krosno więcej
 •  
 • XXVI KROŚNIEŃSKA JESIEŃ MUZYCZNA. GRAŻYNA BRODZIŃSKA & KOSMA BAND

  Termin: 2019-09-29
  Miejsce: RCKP, Kolejowa 1, Krosno więcej
 •  
Zobacz pełny kalendarz imprez

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Serwis sms

SMS-owy miejski system informacyjny Urzędu Miasta Krosna. Wyśij sms o treści TAK na numer 607 599 493. więcej