• |
A A A
 • English
 • Deutsch
Czwartek, 24 stycznia 2019, dzisiaj świętujemy imieniny: Felicji, Franciszka

Kontakt

Aktualności

Grając w piłkę uczą angielskiego

06-02-2013 | Dla Mieszkańców

W Krośnie od kilku tygodni działa szkółka Kick in English. Odbywają się w niej zajęcia ruchowe dla najmłodszych, prowadzone w języku angielskim. 
Zajęcia kierowane są do dzieci w wieku 2-8 lat, zarówno dla chłopców jak i dziewczynek.

 

 

 

 

Kick in English - to połączenie języka angielskiego i piłki nożnej. Wielu rodziców staje przed dylematem wyboru odpowiednich zajęć dodatkowych dla swojej pociechy. Zajęć, które nie tylko uczą, ale i bawią, pozwalając przy tym czerpać dziecku radość z osiąganych celów. Rynek oferuje nam wiele szkółek językowych, sportowych, artystycznych, lecz niewiele jest takich, które łączą poszczególne edukacje oferując je kompleksowo. 

 

Kick in English wdrażając swój program - futbol dla najmłodszych po angielsku – oferuje wyśmienitą zabawę w trakcie, której dziecko ma szansę nabyć podstawy języka angielskiego, jak i spalić nadmiar energii w trakcie edukacyjnych zajęć ruchowych.

 
 
 
 

Traffic lights - English part/ Sygnalizacja świetlna - część: nauka angielskiego
  
 

Jak wyglądają treningi? Lekcja podzielona jest na trzy części. Pierwsza, "English part" - nauka języka angielskiego poprzez gry i zabawy. Druga część to "Sport part" - zajęcia ruchowe z elementami piłki nożnej, a na koniec "Cool down part" - wyciszenie, krótka powtórka poznanych zagadnień. Niezależnie od grupy wiekowej na każdych zajęciach wymagana jest obecność rodzica, który bierze aktywny udział w zajęciach.

 

 


Obstacle course - Sport part/ Tor przeszkód - część sportowa
 
 
 

Pomysł na połączenie piłki nożnej z językiem angielskim był moim marzeniem.Obie te dziedziny od dawna są moimi pasjami. Widziałem jak się ich naucza np. na oceanem i chciałem metodologie te wdrożyć w naszym kraju. Chyba nie trzeba dodawać, że są to wciąż dziedziny, w których delikatnie mówiąc nie przodujemy, jako społeczeństwo polskie, dlatego zaszczepianie języka obcego na bazie zajęć ruchowych, szczególnie u dzieci jest ogromnie ważne. Nauka poprzez zabawę jest najlepszą jej formą. Odbywa się ona w sposób naturalny i niewymuszony, co powoduje, że dziecko uczy się języka obcego w taki sam sposób jak języka ojczystego. Zaś, jeśli chodzi o ruch fizyczny to chyba nie muszę tłumaczyć, dlaczego on jest tak bardzo istotny, szczególnie dzisiaj, gdy w szkołach lekcje wf-u traktowane są jak zło koniecznemówi Karol Stefański pomysłodawca i założyciel Akademii Kick in English.

 
 
 

Singing songs - Cool down part/ Śpiewając piosenki
 
 
 
U dzieci w wieku 2 i 3 lat, które stawiają pierwsze kroki zarówno w mówieniu jak i bieganiu,  skupiamy się na tworzeniu przyjaznej atmosfery i kontekstu, przy których dzieci osłuchują się naturalnego języka angielskiego. Może same jeszcze go nie używają, ale świetnie wszystko rozumieją. Za pomocą skojarzeń i gestów wykonywanych przez nauczyciela, dzieci dużo łatwiej przyswajają sobie obce słownictwo. Tak jak już wspomniałem, naturalna metoda kluczem do sukcesu. Jeśli chodzi o zajęcia ruchowe, nacisk kładziemy głównie na koordynację i ćwiczenia ogólnorozwojowe z elementami technik piłkarskichdodaje założyciel Akademii Kick in English.
 
 
 

Więcej na temat Kick in English na stronie internetowej www.kickinenglish.com
 
 
 

Dzieci uczęszczając do Kick in English oprócz podstaw piłki nożnej, jaki i angielskiego uczą się czegoś więcej.  Nabywają wiele cennych umiejętności, takich jak praca w grupie, dzielenie się z innymi, zasady ‘fair play’, komunikacja, samodyscyplina czy pewność siebie. A poza tym czerpią radość ze wspólnej zabawy nie tylko z rówieśnikami, ale także z własnymi rodzicami, co sprzyja umacnianiu dodatkowych więzizapewnia Karol Stefański.

 

Póki co,  ćwiczymy z grupą ‘Busy Bees’ w każdy czwartek o 17.00 w sali gimnastycznej przy szkole nr 8 w Krośnie. Obecnie prowadzimy również nabór do nowych grup, dlatego serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony www.kickinenglish.com, na której można znaleźć więcej szczegółów dotyczących Kick in Englishzachęca pomysłodawca szkółki Kick in English.

wstecz

Jesteśmy na:

 

Multimedia

 •  

Fotogalerie

Niecodzienne spojrzenie na...

 

Przedstawiamy niecodzienne spojrzenie na Krosno - miejsca, które albo nie są dostępne dla...

 
więcej
zobacz wszystkie

Hejnał

Hejnał

 

Hejnał miasta Krosna

 
Zobacz video Zobacz wszystkie

Kalendarium wydarzeń

 •  
 • DKF "16mm" - RAMEN. SMAK WSPOMNIEŃ

  Termin: 2019-01-24
  Miejsce: artKino, Bieszczadzka 1, Krosno więcej
 •  
 • WYSTAWA FOTOKLUBU REGIONALNEGO CENTRUM KULTUR POGRANICZA

  Termin: 2019-01-24
  Miejsce: Krosno, RCKP, ul. Kolejowa 1 więcej
 •  
 • W ZIMOWEJ SZACIE - KONCERT NOWOROCZNY STUDIA PIOSENKI SWING

  Termin: 2019-01-27
  Miejsce: RCKP, ul. Kolejowa 1, Krosno więcej
 •  
 • DKF "16mm" - ZŁE WYCHOWANIE CAMERON POST

  Termin: 2019-01-31
  Miejsce: artKino, Bieszczadzka 1, Krosno więcej
 •  
 • SZTUKA. OBECNY! spektakl BALET O KAWIE w RCKP

  Termin: 2019-02-08
  Miejsce: RCKP, Kolejowa 1, Krosno więcej
 •  
Zobacz pełny kalendarz imprez

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Serwis sms

SMS-owy miejski system informacyjny Urzędu Miasta Krosna. Wyśij sms o treści TAK na numer 607 599 493. więcej