• |
A A A
 • English
 • Deutsch
Wtorek, 19 listopada 2019, dzisiaj świętujemy imieniny: Elżbiety, Salomei, Seweryna

Kontakt

Aktualności

Serca otwarte na potrzeby innych

24-02-2014 | Dla Mieszkańców

Ponad 38 tys. złotych zebrano z samej tylko aukcji na rzecz dzieci chorych na raka. Ta rekordowa kwota padła podczas III Balu Charytatywnego „Otwartych Serc”. Bal był również okazją do uhonorowania osób zaangażowanych w pomaganie innym. Statuetki "Za wrażliwość na potrzeby społeczne Krosna i jego mieszkańców"  z  rąk Prezydenta Miasta Krosna odebrali Piotr Krzysztof i Grzegorz Bliźniak. Fundacja Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel – Ostrowskiej uhonorowała Piotra Małkowskiego, Zbigniewa Maciasa i Manuela Ruiz Trillo.

 

 

 


Bal został zorganizowany już po raz trzeci. Dzięki niemu zbierane są  środki na pomoc podopiecznym Fundacji Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej, w szczególność chorym dzieciom. W tym roku, pod młotek poszły zarówno dzieła sztuki jak i np. koszulka z autografami reprezentacji skoczków m.in.  Kamila Stocha, samolot z  autografem Kapitana Tadeusza Wrony lot balonem czy wyjazd do Brukseli. Najwyższą cenę uzyskano za prace Ryszarda Kryńskiego i Magdaleny Wyżykowskiej.

 

 

 

 


Tradycją stało się, że podczas balu nagradzane są osoby, które na co dzień aktywnie i bezinteresownie działają, pomagając innym.  Tym razem statuetki Prezydenta Miasta Krosna trafiły do Piotra Krzysztofa i Grzegorza Bliźniaka.
Fundacja Otwartych Serc uhonorowała osoby, które od wielu lat wspierają jej działalność, zawsze chętnie pomagając przy wszelkich inicjatywach: Piotra Małkowskiego, Zbigniewa Maciasa i Manuela Ruiz Trillo.

 

 

 Piotr Krzysztof –  wraz z żoną Ewą od 2004 r. angażuje się czynnie w sprawy Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Wadą Słuchu w Krośnie. Jest jego czynnym członkiem, a od 2009 r. pełni charytatywnie funkcję prezesa. Z zaangażowaniem i oddaniem poświęca swój wolny czas podejmując działania na rzecz organizacji. W swej karierze prezesa - wolontariusza był już malarzem, stolarzem, Neptunem, organizatorem wycieczek, kolonii i in. Pomimo niepełnosprawności własnego syna i trudów związanych z jego terapią, z niespożytą energią i siłą poszukuje nowych źródeł finansowania zajęć rozwijających umiejętności językowe, słuchowe i komunikacyjne podopiecznych Stowarzyszenia. Dzięki jego osobistemu zaangażowaniu udało się zorganizować osiem 2-tygodniowych turnusów rehabilitacyjnych, w których uczestniczyło w sumie ponad 700 potrzebujących osób. Współtwórca trwającej już kilka lat współpracy Stowarzyszenia z bliźniaczą organizacją na Słowacji. Inicjator utworzenia  w krośnieńskim szpitalu Bajkowego Kącika. Wypełniając obowiązki związane z funkcją prezesa zawsze stawia dobro innych i porządek społeczny  ponad własny interes.

 

 


 


Grzegorz Bliźniak – niestrudzony działacz społeczny, od 2007 r. przewodniczący Zarządu Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Krośnie. Od 2013 r. pełni funkcję przewodniczącego Miejskiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych. Swój wolny czas poświęca pracy na rzecz osób upośledzonych. Zaangażowany jest w budowanie systemu wsparcia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną „od urodzenia do starości”. Przyczynił się do rozbudowania Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Krośnie o dwie nowe części. Dzięki poczynionym staraniom dla potrzeb OREW pozyskał od Marszałka Województwa Podkarpackiego obiekt zlokalizowany w Potoku. Przy jego pomocy w 2010 r. uruchomiono kawiarenkę w Ogródku Jordanowskim, gdzie w ramach aktywizacji zawodowej, młodzież z upośledzeniem umysłowym przygotowuje posiłki dla dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej. W sposób znaczący przyczynił się do utworzenia w 2012 r. Środowiskowego Domu Samopomocy w Krośnie przy ul. Hallera. Dzięki jego osobistemu zaangażowaniu powstanie w Krośnie Zakład Aktywizacji Zawodowej prowadzony przez PSOUU.
 

  


Piotr Małkowski – profesor nauk medycznych, wybitny polski transplantolog, chirurg i dydaktyk. Od wielu lat łączy race lekarza, naukowca i nauczyciela akademickiego. Współautor kilku innowacyjnych w świecie medycyny metod leczenia, członek wielu prestiżowych, międzynarodowych stowarzyszeń, autor kilkuset fachowych publikacji. Od lat niezwykle pomocny Fundacji Otwartych Serc, przede wszystkim w  zakresie propagowania idei transplantologii.

 

 

 


Zbigniew Macias – śpiewak operowy, jeden z najlepszych polskich barytonów, występujący na najbardziej prestiżowych scenach na świecie. Jest współtwórcą i wykonawcą wielu znakomitych spektakli prezentowanych przez ponad dwadzieścia sezonów, jak choćby „Człowiek z La Manchy” czy „Skrzypek na dachu”. Obecnie karierę artystyczna łączy z funkcją dyrektora Teatru Muzycznego w Łodzi. Wielki przyjaciel Bogusławy Nykiel – Ostrowskiej, patronki Fundacji Otwartych Serc. Od początku działania Fundacji otacza ja swoja niezwykłą życzliwością.

 

 

 


Manuel Ruiz Trillo – obywatel Hiszpanii, a od 4 lat również obywatel Polski. Od 20 lat mieszkaniec Krosna. W latach dziewięćdziesiątych był jednym z założycieli fundacji Wyspy Szczęśliwe, w Instytucie Pediatrii w Prokocimiu. Jako jeden z pierwszych zajął się upowszechnianiem języka i kultury hiszpańskiej wśród studentów krośnieńskich, ucząc ich języka i zaznajamiając młodzież ze zwyczajami kulturowymi Hiszpanii. Przyczynił się do rozpowszechniania wśród studentów idei transplantacji. Zawodowo związany z projektowaniem wzornictwa szklanego.

 

 

 

 


 

wstecz

Jesteśmy na:

 

Multimedia

 •  

Fotogalerie

Niecodzienne spojrzenie na...

 

Przedstawiamy niecodzienne spojrzenie na Krosno - miejsca, które albo nie są dostępne dla...

 
więcej
zobacz wszystkie

Hejnał

Hejnał

 

Hejnał miasta Krosna

 
Zobacz video Zobacz wszystkie

Kalendarium wydarzeń

 •  
 • 41. KROŚNIEŃSKIE SPOTKANIA TEATRALNE - benefis STANISŁAWY CELIŃSKIEJ

  Termin: 2019-11-20
  Miejsce: RCKP, Kolejowa 1, Krosno więcej
 •  
 • Wykład Adama Krzanowskiego „Józef Szmyd (1907-1963) - muzyk i folklorysta ziemi krośnieńskiej”

  Termin: 2019-11-20
  Miejsce: Czytelnia Główna, ul. Wojska Polskiego 41 więcej
 •  
 • DKF "16mm" - VAN GOGH U BRAM WIECZNOŚCI

  Termin: 2019-11-21
  Miejsce: artKino RCKP, Bieszczadzka 1, Krosno więcej
 •  
 • 41. KROŚNIEŃSKIE SPOTKANIA TEATRALNE - spektakl NASZE ŻONY!!!

  Termin: 2019-11-22
  Miejsce: RCKP, Kolejowa 1, Krosno więcej
 •  
 • KONCERT ANDRZEJKOWY BELLA ITALIA

  Termin: 2019-11-24
  Miejsce: RCKP, Kolejowa 1, Krosno więcej
 •  
Zobacz pełny kalendarz imprez

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Serwis sms

SMS-owy miejski system informacyjny Urzędu Miasta Krosna. Wyśij sms o treści TAK na numer 607 599 493. więcej