A A A
 • English
 • Deutsch
Czwartek, 21 czerwca 2018, dzisiaj świętujemy imieniny: Alicji, Alojzego

Kontakt

Aktualności

23 medale dla krośnian na Mistrzostwach Makroregionu w Przeworsku

16-03-2017 | Dla Mieszkańców

Mistrzostwach Makroregionu w Przeworsku

Przeworski Klub Karate Kyokushinkai, prowadzony przez sensei Dariusza Walasa, zorganizował 12 marca 2017 roku  Mistrzostwa Makroregionu Południowego oraz  Międzywojewódzkie Mistrzostwach Młodzików Kyokushin Karate.
 


Współorganizatorami byli: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Podkarpacka Federacja Sportu, Podkarpacki Okręgowy Związek Karate i Burmistrz Miasta Przeworska. Do Przeworska przybyło, by rywalizować w kata, kumite i kumite WKF (karate olimpijskie), 270 zawodników z 32 klubów z województw Małopolskiego, Świętokrzyskiego i Podkarpackiego. Zawody były z kalendarza imprez Polskiego Związku Karate.  Otwarcia Mistrzostw dokonał Burmistrz Miasta Przeworska dr Leszek Kisiel. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Roman Woźniak. Walki w kumite WKF prowadził na macie sensei Daniel Kucharski.

 

Mistrzostwach Makroregionu w Przeworsku

 


Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 24 zawodników, którzy na podium wchodzili łącznie 23 razy. Nasi dzielni karatecy przywieźli indywidualnie 6 złotych, 7 srebrnych i 10 brązowych medali. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, iż Krośnieński KKK, po zliczeniu wszystkich punktów (61 pkt) wywalczonych w kata, kumite i kumite WKF zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. Jednak po odjęciu konkurencji kumite WKF zdobyliśmy trzecie miejsce.
Na wyjątkowe gratulacje za udany start zasłużyli Aleks Łączak i Wiktoria Bilska – każde z nich trzykrotnie wchodziło na różne stopnie podium.

 

Mistrzostwach Makroregionu w Przeworsku

 


Aleks Łączak, to nasz pierwszy zawodnik, który zdobył medalowego „hat-trick’a”. Na najwyższy stopień podium wszedł po wygraniu swojej „koronnej i ulubionej kategorii” kumite, zaś brązowe medale zdobył w kata i w kumite  WKF.
Wiktoria Bilska  w swoim debiucie w karate WKF, zdobyła brąz – finał był o włos, o ostatecznym wyniku pojedynku zdecydował głos sędziego maty. W kumite semi kontakt i w kata Wiktoria zdobyła po srebrnym medalu.

 

Mistrzostwach Makroregionu w Przeworsku

 


Starszy z braci Dobrzańskich, Patryk wygrał kategorię juniorów w kumite WKF, zaś w   kumite semi kontakt zajął drugie miejsce, ulegając nieznacznie przeciwnikowi, który wykorzystał fakt, iż nasz zawodnik był kontuzjowany po wygraniu finału WKF.
Najlepsza zawodniczka Klubu w 2016 roku, Oliwia Krupa, w kategorii kata zdobyła srebro, zaś w kumite WKF okazała się bezkonkurencyjna zdobywając złoto.

 

Mistrzostwach Makroregionu w Przeworsku


Korneliusz Paradysz wyraźnie idzie w ślady utytułowanego, starszego brata, Kryspina. W przeworskich mistrzostwach zdecydowanie wygrał konkurencję kata, srebrny medal wywalczył w karate olimpijskim WKF.
Kryspin Paradysz, jak na Mistrza przystało, w doskonałym stylu  wygrał kata seniorów, wykonując w finale kata sushi-ho.
Fabian Czech  wygrał w swojej kategorii wagowej i zdobył złoto z kumite WKF. W półfinale i finale pokonał kolegów z klubu. Całe podium w młodzikach należało do zawodników Krośnieńskiego KKK.
Nasza jedyna juniorka w kumite, Weronika Bęben, pokazała prawdziwy charakter zawodnika karate – mimo, iż została sfaulowana, wróciła na tatami, by dokończyć walkę – niestety, zabrakło sportowego szczęścia. Natomiast w  WKF kumite Weronika pewnie sięgnęła po srebrny medal.
Przeworskie mistrzostwa były „prawdziwie rodzinne” – oprócz braci Paradyszów i Dobrzańskich, o medale walczyli ojciec i syn  - Grzegorz i Patryk Prajsnarowie. Debiutujący w zawodach Grzegorz, w kategorii Masters do 85 kg stoczył bardzo wyrównaną walkę w finale i ostatecznie zdobył srebrny medal.

 

Mistrzostwach Makroregionu w Przeworsku


Syn naszego „srebrnego Mastersa”, Patryk, zaliczył udany start w karate WKF, zdecydowanie wygrał swój pierwszy pojedynek i ostatecznie uplasował się trzecim miejscu.
Szymon Bernacki, w kumite semi kontakt, po walecznym pojedynku, wskoczył na najniższy stopień podium.
Ernest Pietruszka, w swojej kategorii wiekowej, w kumite, wywalczył  brązowy medal.


Młodszy z braci Dobrzańskich, Kacper, w kumite WKF musiał uznać wyższość kolegi klubowego, Korneliusza, i ostatecznie wywalczył brązowy medal.
Jakub Kasza, po startach w kata, kumite i kumite WKF, zdobył brąz w karate olimpijskim – kumite WKF a w kata był czwarty.
Norbert Mroczka zdobył 3 miejsce w kumite młodzików do 45 kg.


Ogromne słowa uznania dla senpai Dariusza Ząbika, który powtórzył swój zeszłoroczny sukces i w kumite full contact, kategoria Masters do 85 kg, wywalczył brąz.


W przeworskich mistrzostwach wystartowali również: Agata Kandefer, Maja Wajda, Anna Szubert, Paula Szybisty, Aleksandra Szyndak, Gabriel Bożek, Konrad Ornalik i Mikołaj Pietruszka – tym razem nie udało się zdobyć miejsca na podium, jednakże ogromne podziękowania za udział w zawodach i za waleczną postawę godną prawdziwego karateki.

 

Mistrzostwach Makroregionu w Przeworsku

 


Szczególne podziękowania dla sensei Ireneusza Kaszy za sędziowanie kumite i kata oraz debiut w ocenianiu kumite WKF, jak również dla Rodziców  zawodników za skuteczne dopingowanie podczas każdej rywalizacji oraz dla sekundantów: sensei Marka Sawczuka, senpai Agaty Choińskiej, Tomasza Pikuły i Piotra Wilusza, którzy zagrzewali naszych karateków do walki.
 

wstecz

Jesteśmy na:

 

Multimedia

 •  

Fotogalerie

Niecodzienne spojrzenie na...

 

Przedstawiamy niecodzienne spojrzenie na Krosno - miejsca, które albo nie są dostępne dla...

 
więcej
zobacz wszystkie

Hejnał

Hejnał

 

Hejnał miasta Krosna

 
Zobacz video Zobacz wszystkie

Kalendarium wydarzeń

 •  
 • PLASTYKA & GRAFIKA. Zakończenie roku artystycznego 2018 w RCKP

  Termin: 2018-06-21
  Miejsce: RCKP, ul. Kolejowa 1, Krosno więcej
 •  
 • DKF "16 mm" film SWEET COUNTRY

  Termin: 2018-06-21
  Miejsce: artKino, ul. Bieszczadzka 1, Krosno więcej
 •  
 • MUZYKA. Zakończenie roku artystycznego 2018 w RCKP

  Termin: 2018-06-22
  Miejsce: RCKP, ul. Kolejowa 1, Krosno więcej
 •  
 • VIII Ogólnopolski Festiwal Tańca INTERMEDIUM

  Termin: 2018-06-23
  Miejsce: RCKP, ul. Kolejowa 1, Krosno więcej
 •  
 • CZYTANIE NA EKRANIE w artKinie

  Termin: 2018-06-24
  Miejsce: artKino, ul. Bieszczadzka 1, Krosno więcej
 •  
Zobacz pełny kalendarz imprez

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Serwis sms

SMS-owy miejski system informacyjny Urzędu Miasta Krosna. Wyśij sms o treści TAK na numer 607 599 493. więcej