A A A
 • English
 • Deutsch
Czwartek, 21 czerwca 2018, dzisiaj świętujemy imieniny: Alicji, Alojzego

Kontakt

Aktualności

Sweet&Fun czyli Krosno na słodko:)

10-07-2017 | Dla Mieszkańców

Plakat imprezy Sweet&Fun

Już tylko kilka dni dzieli nas od słodkiej zabawy na Rynku! W niedzielę 16 LIPCA krośnieńscy cukiernicy, kawiarnie, piekarnie i restauratorzy zawładną Starówką :) Niech tym dniem rządzą kolory i słodycze w każdej postaci:) Przerywamy diety i spotykamy się na Rynku już o 16.00! Po słodkiej mapie Krosna przewodnikiem będzie Elisabeth Duda - najbardziej znana Francuzka w Polsce, gwiazda programu Europa da się lubić :)

 

 

 Już 16 lipca (niedziela) krośnieńskim Rynkiem zawładną słodycze! "Sweet&fun" to druga z czterech letnich miejskich imprez z jedzeniem w tle na krośnieńskiej Starówce w ramach akcji "Rynek Krosna Serce Miasta". Tym razem do wspólnej zabawy i promocji zostali zaproszeni głównie cukiernicy, kawiarnie i piekarnie. Swoje słodkie menu zaprezentują również restauratorzy z Rynku i całego Krosna.
 

 

Plakat imprezy Sweet&Fun

 


Gościem specjalnym tego dnia będzie Elisabeth Duda - Francuzka znana z programu "Europa da się lubić".


Elisabeth Duda obecnie mieszka w Paryżu. Jest aktorką, ukończyła łódzką "Filmówkę", jako pierwszy obcokrajowiec w historii szkoły. Wcieliła się między innymi w postać Marii Skłodowskiej-Curie w polsko-francuskiej produkcji. Zagrała u boku Zbigniewa Zamachowskiego w filmie "Biegnij, chłopcze biegnij". Wcieliła się w rolę Cosimy Wagner w filmie o Ryszardzie Wagnerze. Od dziesięciu lat gra intensywnie w sztukach Teatru Polskiego Radia. W Paryżu zagrała główną rolę w sztuce J.W. von Goethego pt. "Ifigenia w Taurydzie" oraz w trzech produkcjach filmowych. Tłumaczka kilku sztuk teatralnych. Jej dalsze plany związane są z Nowym Jorkiem... Jest autorką dwóch książek: "Żożo i Lulu" oraz "Mój Paryż". Dziennikarka i uczestniczka różnych programów telewizji polskiej. Uczestniczyła w dwóch projektach wydawniczych: "Europa w kuchni", oraz "W 60 minut dookoła Polski". Otrzymała nagrodę za najlepszą drugą rolę żeńską na 44-tym Festiwalu Teatru w Kaliszu oraz za najlepszą drugą rolę żeńską na 22-im Festiwalu Szkól Teatralnych w Łodzi. Minister Kultury przyznał Elisabeth nagrodę Piękniejszej Polski. Tytuł Francuskiej Obecności za granicą otrzymała od francuskiego Senatu.
 


Oprócz gastronomicznej oferty, udział w imprezie zapowiedziały firmy oferujące atrakcje dla dzieci, będziemy też malować farbami na wielkich tablicach Krosno w ramach akcji "Wspólnie malowane". Akcję zorganizowała Fundacja dla sztuki. O 19.00 rozpocznie również przegląd zespołów polonijnych.
 

 

Plakat imprez na rynku

 


Pierwsza z imprez "Grill&fun" z udziałem Anglika Kevina Aistona odbyła się 8 czerwca, zaplanowano również kolejne akcje: 11 sierpnia "Delicious day" czyli regionalne smaki, oraz 3 września "Fit&fun" czyli Krosno 100% naturalnie. Prowadzący kolejnych imprez będą niespodzianką, ale są to również znane osoby, które odwiedziły już Krosno i bardzo chętnie tu wracają.
 

 

 

 

Czekamy na Was! Do zobaczenia!

Szczegółów szukajcie na Facebooku.

wstecz

Jesteśmy na:

 

Multimedia

 •  

Fotogalerie

Niecodzienne spojrzenie na...

 

Przedstawiamy niecodzienne spojrzenie na Krosno - miejsca, które albo nie są dostępne dla...

 
więcej
zobacz wszystkie

Hejnał

Hejnał

 

Hejnał miasta Krosna

 
Zobacz video Zobacz wszystkie

Kalendarium wydarzeń

 •  
 • PLASTYKA & GRAFIKA. Zakończenie roku artystycznego 2018 w RCKP

  Termin: 2018-06-21
  Miejsce: RCKP, ul. Kolejowa 1, Krosno więcej
 •  
 • DKF "16 mm" film SWEET COUNTRY

  Termin: 2018-06-21
  Miejsce: artKino, ul. Bieszczadzka 1, Krosno więcej
 •  
 • MUZYKA. Zakończenie roku artystycznego 2018 w RCKP

  Termin: 2018-06-22
  Miejsce: RCKP, ul. Kolejowa 1, Krosno więcej
 •  
 • VIII Ogólnopolski Festiwal Tańca INTERMEDIUM

  Termin: 2018-06-23
  Miejsce: RCKP, ul. Kolejowa 1, Krosno więcej
 •  
 • CZYTANIE NA EKRANIE w artKinie

  Termin: 2018-06-24
  Miejsce: artKino, ul. Bieszczadzka 1, Krosno więcej
 •  
Zobacz pełny kalendarz imprez

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Serwis sms

SMS-owy miejski system informacyjny Urzędu Miasta Krosna. Wyśij sms o treści TAK na numer 607 599 493. więcej