A A A
 • English
 • Deutsch
Niedziela, 22 lipca 2018, dzisiaj świętujemy imieniny: Magdaleny, Marii

Kontakt

Aktualności

Konkurs wiedzy o Wiśle - Klimaty z PWSZ w Krośnie

10-08-2017 | Dla Mieszkańców

Plakat Klimaty PWSZ

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie włączyła się w obchody Roku Rzeki Wisły, ustanowionego przez Sejm RP dla uczczenia tej najważniejszej i najpiękniejszej polskiej rzeki. W ramach podjętej inicjatywy organizuje wielki konkurs wiedzy o Wiśle, jej dorzeczu i miastach nad nią położonych. Akcja prowadzona jest w trakcie sierpniowej krośnieńskiej imprezy - Karpackich Klimatów.

 


Głównym założeniem konkursu jest promowanie idei Roku Wisły i podkreślenie roli Wisły – Królowej Polskich Rzek. Konkurs ma również na celu rozbudzenie zainteresowań historią i kulturą ojczyzny i własnego regionu oraz kształtowanie postawy proekologicznej młodego człowieka, żyjącego w zgodzie z naturą i w zrównoważonym rozwoju.

Konkurs „Płynie Wisła, płynie, po polskiej krainie…” odbędzie się 19 sierpnia 2017 roku, o godz. 13.00 w Bibliotece PWSZ przy Rynku 1. Jego uczestnicy napiszą krótki test, trwający 45 minut, złożony z 25 pytań dotyczących rzeki Wisły. Najlepsi zakwalifikują się do etapu ustnego, który odbędzie się w tym samym dniu. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych (pierwsza grupa wiekowa) oraz uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (druga grupa wiekowa).


Aby wziąć udział w konkursie należy do 16 sierpnia wysłać zgłoszenie na adres: konkurswisla@pwsz.krosno.pl. Więcej informacji można również uzyskać pod nr tel. 13 43 755 25. Dla zwycięzców uczelnia przygotowała atrakcyjne nagrody o łącznej wartości 1000 zł.
 

 

Plakat PWSZ Krosno Karpackie Klimaty

 


Konkurs to nie jedyna atrakcja krośnieńskiej uczelni w ramach Roku Rzeki Wisły. Biblioteka PWSZ w Krośnie zaprasza do obejrzenia wystawy Małopolski Przełom Wisły z lotu ptaka. Wystawie będzie towarzyszył pokaz diaporam Wisła z lotu ptaka, Wisła - królowa rzek, Ptasia wyspa i Sąsiedzi. Dla dzieci przygotowano szereg atrakcji plastycznych, a także możliwość oglądnięcia trójwymiarowego zdjęcia Wisły przez okulary 3D.

 


PWSZ w Krośnie w ramach corocznych Karpackich klimatów zaprasza do odwiedzenia stoisk przygotowanych przez pracowników i studentów uczelni. Będzie można bezpłatnie wykonać pomiary sprawnościowe i profilaktyczne, własnoręcznie przygotować woreczki zapachowe oraz spotkać się z ciekawymi osobami w Wiosce Zielarskiej. Dzieci pobawią się językowo, zakręcą wiatrakiem i stworzą „Drewnoludy”. Nie zabraknie degustacji i pokazów.
 

 
Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto nas odwiedzić - gra - Akademickie Koło Fortuny. Do wygrania ładowarki słoneczne, udział w zajęciach w ramach Akademii Młodych i Przygotuj się do matury, lekcje językowe, analiza chemiczna wody, warsztaty mydlarskie, wypożyczenie Airwheel, koszulki, kubki i wiele innych.
 


Klimaty PWSZ to miejsce, gdzie w przyjaznej, uczelnianej przestrzeni będziemy bawić się w klimacie zielarsko-sportowo-plastycznym. Zapraszamy na dziedziniec uczelni przy ul. Kazimierza Wielkiego i na krośnieński Rynek w dniach 19-20 sierpnia 2017 roku (sobota 12.00-19.00, niedziela 12.00-18.00).

wstecz

Jesteśmy na:

 

Multimedia

 •  

Fotogalerie

Niecodzienne spojrzenie na...

 

Przedstawiamy niecodzienne spojrzenie na Krosno - miejsca, które albo nie są dostępne dla...

 
więcej
zobacz wszystkie

Hejnał

Hejnał

 

Hejnał miasta Krosna

 
Zobacz video Zobacz wszystkie

Kalendarium wydarzeń

 •  
 • LETNIA SCENA W RYNKU - KONCERT ORKIESTR DĘDYCH

  Termin: 2018-07-22
  Miejsce: Krosno, Rynek Starego Miasta więcej
 •  
 • 10. POLONIJNY FESTIWAL DZIECIĘCYCH ZESPOŁÓW FOLKLORYSTYCZNYCH

  Termin: 2018-07-23
  Miejsce: RCKP, ul. Kolejowa 1, Krosno więcej
 •  
 • MANUFAKTURA WYOBRAŹNI. Wakacyjne zajęcia plastyczne w RCKP

  Termin: 2018-07-25
  Miejsce: RCKP, ul. Kolejowa 1, Krosno więcej
 •  
 • WJAZD KRÓLA, A WŁAŚCIWIE KRÓLOWEJ

  Termin: 2018-07-28
  Miejsce: Krosno więcej
 •  
 • MANUFAKTURA WYOBRAŹNI. Wakacyjne zajęcia plastyczne w RCKP

  Termin: 2018-08-01
  Miejsce: RCKP, ul. Kolejowa 1, Krosno więcej
 •  
Zobacz pełny kalendarz imprez

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Serwis sms

SMS-owy miejski system informacyjny Urzędu Miasta Krosna. Wyśij sms o treści TAK na numer 607 599 493. więcej