• |
A A A
 • English
 • Deutsch
Poniedziałek, 17 grudnia 2018, dzisiaj świętujemy imieniny: Floriana, Łazarza

Kontakt

Aktualności

Miasto Szkła Krosno - MKS Dąbrowa Górnicza. Mecz w środę 8.11.2017 o godz. 18.00

06-11-2017 | Dla Mieszkańców

Plakat meczu koszykówki

Po dwóch dalekich wyjazdach koszykarze Miasta Szkła nie mają zbyt wiele czasu aby zregenerować siły i popracować nad błędami, które popełnili w Sopocie i Zielonej Górze. Kolejne starcie Biało-Zielonych już w najbliższą środę 8 listopada o godzinie 18:00. Tym razem podopieczni Michała Barana podejmą we własnej hali odwiecznego rywala – MKS Dąbrowa Górnicza.
 

 


W przerwie wakacyjnej w drużynie z Zagłębia doszło do zmiany na stanowisku trenera. Miejsce po chorwackim szkoleniowcu zajął Jacek Winnicki (poprzednio Polski Cukier Toruń). Zmiany w kadrze dotknęły przede wszystkim zawodników zagranicznych. Z poprzedniego składu pozostał jedynie podkoszowy Witalij Kowalenko. Nowymi obcokrajowcami w składzie MKS-u są : D.J. Shelton (Rilski Sportist Samokov), Aaron Broussard (FOS Provence Basket), Paulius Dambrauskas (Aix-Maurienne), Thomas Massamba (Sodertalje Kings). Z polskiej kadry odeszli Marcin Piechowicz (Rosa Radom) i Przemysław Szymański (Polpharma) a w ich miejsce do zespołu z Dąbrowy Górniczej dołączył Michał Gabiński (Polfarmex Kutno).
 


Rywalizacja krośnieńsko-dąbrowska w minionym sezonie zakończyła się remisem. Beniaminek z Podkarpacia skazywany na pożarcie w hali Centrum nieoczekiwanie pokonał MKS 81:75. W rundzie rewanżowej podopieczni Dražena Anzulovića zrewanżowali się Krośnianom w Szklanej Twierdzy wygrywając 79:74.
 


Oba zespołu spotkały się ze sobą przed sezonem 2017/2018 na turnieju w Krośnie o Puchar Prezydenta Miasta . Był to niezwykle udany turniej dla podopiecznych Jacka Winnickiego. Dąbrowianie zwyciężyli oba pojedynki turniejowe wygrywając tym samym cały turniej. W starciu z Miastem Szkła Krosno padł wynik 66:77 (15:15, 20:16, 15:23, 16:23). Najskuteczniejszymi zawodnikami naszej drużyny w tym pojedynku byli: JayVaughn Pinkston – 18pkt, Devante Wallace – 12 pkt i Jakov Mustapić – 11 pkt. W MKS-ie świetne zawody rozegrał D.J. Shelton – 21 pkt i 13 zbiórek oraz Aaron Broussard – 14 pkt. Kilka dni później drużyny ponownie spotkały się w Dąbrowie Górniczej. Tym razem lepsi okazali się Krośnianie pokonując gospodarzy 71:59 (18:23, 13:13, 22:16, 18:7). Wśród Biało-Zielonych brylował Anton Gaddefors – 21 punktów. W zespole MKS-u najwięcej punktów zdobyli: Jakub Parzeński – 14, D.J. Shelton i Bartłomiej Wołoszyn po 12 pkt.
 

 

Plakat meczu koszykówki

 


Od lat mecze obu drużyn elektryzują kibiców jednej jak i drugiej drużyny. W sumie w rozgrywkach I, II ligi oraz PLK zespoły Miasta Szkła Krosno i MKS-u Dabrowa Górnicza spotkały się już dwadzieścia pięć razy. Bilans wygląda następująco:
Bilans meczy w 2 lidze: Dąbrowa Górnicza - Krosno 6:2

Bilans meczy w 1 lidze: Dąbrowa Górnicza - Krosno 7:8

Bilans meczy w PLK: Dąbrowa Górnicza - Krosno 1:1
 


Która z drużyn wyjdzie zwycięsko z najbliższego pojedynku w Krośnie? Dowiemy się tego już we środę( 8 listopada). Wszystkich Kibiców Szklanego Teamu zapraszamy na ten mecz. Nasi koszykarze potrzebują szóstego zawodnika jakim są krośnieńscy kibice. Podczas meczu z King Szczecin w krośnieńskiej hali to właśnie Wasz doping dodał skrzydeł naszym zawodnikom, którzy odrobili sporą stratę do przeciwnika ostatecznie wygrywając mecz. Liczymy także na Wasze wparcie w meczu przeciwko MKS-wi Dąbrowa Górnicza.
 


Najbliższy pojedynek dedykowany jest wieloletniemu partnerowi krośnieńskiego klubu firmie Eba Sp. z o.o i EVEND. EVEND to marka polskich automatów vendingowych produkowanych przez EBA Sp. z o.o. – firmę o wieloletniej tradycji produkcji przemysłowej, ugruntowanej pozycji na rynku polskim i zagranicznym, która promuje rozwój i innowacyjną technologię. Więcej o naszym partnerze na tutaj.
 


Jak zwykle na meczach w Krośnie nie zabraknie atrakcji dla kibiców – występów Fragolin Cheerleaders oraz Kroskoczka – maskotki krośnieńskiego zespołu czy też konkursów w przerwie meczu z atrakcyjnymi nagrodami. O dawkę słodkiej energii dla kibiców zadba rodzinna piekarnia – cukiernia Piekarnia Józef Guzik.
 


Bilety na pojedynek z zespołem MKS Dąbrowa Górnicza można zakupić w biurze klubu (Hala MOSiR przy ul. Bursaki) oraz za pośrednictwem serwisu www.kupbilet.pl.
 


Ceny biletów: 20 zł – trybuna czerwona; 15 zł – trybuna żółta; 10 zł – bilet ulgowy.

 

wstecz

Jesteśmy na:

 

Multimedia

 •  

Fotogalerie

Niecodzienne spojrzenie na...

 

Przedstawiamy niecodzienne spojrzenie na Krosno - miejsca, które albo nie są dostępne dla...

 
więcej
zobacz wszystkie

Hejnał

Hejnał

 

Hejnał miasta Krosna

 
Zobacz video Zobacz wszystkie

Kalendarium wydarzeń

 •  
 • Rozstrzygnięcie XIX Krośnieńskiego Konkursu Literackiego

  Termin: 2018-12-18
  Miejsce: Czytelnia Główna KBP, ul. Wojska Polskiego 41 więcej
 •  
 • WARSZTATY WIANKOWE W PIWNICY PODCIENIAMI

  Termin: 2018-12-19
  Miejsce: Piwnica PocCieniami Rynek 5 więcej
 •  
 • DKF "16mm" - NADMIAR ŁASKI

  Termin: 2018-12-20
  Miejsce: artKino, Bieszczadzka 1, Krosno więcej
 •  
 • artKino ZAPRASZA NA SPECJALNE PRZEDŚWIĄTECZNE SEANSE FILMU ZIMNA WOJNA

  Termin: 2018-12-21
  Miejsce: artKino, Bieszczadzka 1, Krosno więcej
 •  
 • FILMOWY SYLWESTER W artKinie

  Termin: 2018-12-31
  Miejsce: artKino, Bieszczadzka 1, Krosno więcej
 •  
Zobacz pełny kalendarz imprez

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Serwis sms

SMS-owy miejski system informacyjny Urzędu Miasta Krosna. Wyśij sms o treści TAK na numer 607 599 493. więcej