A A A
 • English
 • Deutsch
Sobota, 22 września 2018, dzisiaj świętujemy imieniny: Maurycego, Tomasza

Kontakt

Aktualności

Wygrane mecze siatkarskich drużyn na rozpoczęcie roku

09-01-2018 | Dla Mieszkańców

Plakat meczu siatkówki

Udanie rozpoczęły rozgrywki ligowe w 2018 roku nasze drużyny. Zarówno drugoligowa drużyna męska, jak i pierwszoligowe Karpatki odniosły ważne zwycięstwa w ligowych zmaganiach. Pierwsze mecze po świątecznej przerwie to zawsze wielka niewiadoma. Nasze drużyny nie zawiodły swoich kibiców.
 


Nasz drugoligowy lider walczył we własnej hali z zawsze groźną drużyną KKS Kozienice. Krośnianie stoczyli zacięty bój, z którego wyszli zwycięsko, inkasując kolejne 3 punkty i umacniając się na pierwszej pozycji w ligowej tabeli. Zwycięstwo nie przyszło wcale łatwo. Rywale postawili się liderowi i w poszczególnych setach nasi chłopcy musieli się mocno starać, aby wygrać poszczególne partie. Drużyna pokazała, że w trudnych momentach, mimo przegrywania kilkoma punktami, potrafi się zdopingować i doprowadzić do sukcesu w decydującym momencie seta. Niestety w meczu kontuzji nabawił się kapitan drużyny Jakub Kosiek. Teraz przed naszą drużyną dwa wyjazdowe mecze oraz kolejka z pauzą.
 

 

Plakat meczu siatkówki

 


Ważne zwycięstwo z Warszawy przywiozły nasze dziewczyny. Tym samym podtrzymały serię wygranych spotkań ligowych z końcówki ubiegłego roku. Mecz z drużyną AZS-u AWF Warszawa był z tych, które należało koniecznie wygrać. I tak się też stało, choć zwycięstwo nie przyszło łatwo. W pierwszym secie Karpatki przegrywały już 9:1, ale mobilizacja w zespole pozwoliła doprowadzić do wygranej do 23. Drugi set przebiegał już pod kontrolą naszej drużyny i wydawało się, że mecz szybko zakończy się zwycięstwem Karpat za 3 punkty. Nic z tych rzeczy. W secie trzecim, pomimo początkowego prowadzenia Krośnianek nawet różnicą 3. punktów to zawodniczki z Warszawy cieszyły się ze zwycięstwa. Czwarty set zakończył się także zwycięstwem na przewagi gospodyń 30:28 i dopiero piąty set zadecydował o zwycięstwie naszej drużyny 3:2 i zdobyciu kolejnych 2 punktów. Po tym zwycięstwie nasza drużyna awansowała na 7 miejsce w tabeli.
 


Teraz spotkanie w Krośnie z drużyną Energetyka Poznań, która przegrała u siebie z liderem z Kalisza 0:3 i wyprzedza naszą drużynę, ale ma tyle samo punktów co Karpatki. W środku ligowej tabeli I ligi kobiet jest bardzo duży tłok i liczy się każdy punkt, który zmienia kolejność drużyn po każdej kolejce. Liczymy, że nasza młoda drużyna tych punktów będzie zdobywać coraz więcej.
 


Do zobaczenia na hali w najbliższym meczu Karpatek. Dziewczyny liczą na solidny doping swoich wiernych kibiców. Na halę zapraszamy też tych bardziej opornych sympatyków krośnieńskiej siatkówki. Naprawdę warto!

 

wstecz

Jesteśmy na:

 

Multimedia

 •  

Fotogalerie

Niecodzienne spojrzenie na...

 

Przedstawiamy niecodzienne spojrzenie na Krosno - miejsca, które albo nie są dostępne dla...

 
więcej
zobacz wszystkie

Hejnał

Hejnał

 

Hejnał miasta Krosna

 
Zobacz video Zobacz wszystkie

Kalendarium wydarzeń

 •  
 • KROŚNIEŃSKA JESIEŃ MUZYCZNA

  Termin: 2018-09-23
  Miejsce: RCKP, ul. Kolejowa 1, Krosno więcej
 •  
 • „Tybet. Wokół Świętej Góry Kajlas” - prelekcja Dariusza Czerniaka

  Termin: 2018-09-24
  Miejsce: Piwnica PodCieniami, Rynek 5, Krosno więcej
 •  
 • KROŚNIEŃSKA JESIEŃ MUZYCZNA

  Termin: 2018-09-27
  Miejsce: RCKP, ul. Kolejowa 1, Krosno więcej
 •  
 • DKF "16 mm" film NIEZWYKŁA PODRÓŻ FAKIRA, KTÓRY UTKNĄŁ W SZAFIE

  Termin: 2018-09-27
  Miejsce: artKino, ul. Bieszczadzka 1, Krosno więcej
 •  
 • KROŚNIEŃSKA JESIEŃ MUZYCZNA

  Termin: 2018-09-28
  Miejsce: artKino, ul. Bieszczadzka 1, Krosno więcej
 •  
Zobacz pełny kalendarz imprez

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Serwis sms

SMS-owy miejski system informacyjny Urzędu Miasta Krosna. Wyśij sms o treści TAK na numer 607 599 493. więcej