A A A
 • English
 • Deutsch
Wtorek, 16 stycznia 2018, dzisiaj świętujemy imieniny: Włodzimierza

Kontakt

Aktualności

Emocjonujący "Beniaminek Krosno Cup"!

10-01-2018 | Dla Mieszkańców

Beniaminek Krosno Cup 2018

Pierwszy w 2018 roku turniej „Beniaminek Krosno Cup” przyniósł wiele piłkarskich emocji, a świetne widowisko w wielkim finale pomiędzy Rozwojem Katowice i Śląskiem Wrocław było pięknym zwieńczeniem trzydniowych zmagań w „Hali Krosno”. W turnieju udział wzięło dwanaście drużyn z rocznika 2005, w tym dwie z Niemiec i Słowacji, które rozegrały 42 spotkania!
 


Sportowa rywalizacja rozpoczęła się już w piątek, gdy do gry przystąpiły zespoły z „Grupy A”. Już pierwsze mecze pokazały, że poziom w tej grupie będzie wyrównany i tak faktycznie było. Wystarczy powiedzieć, że zwycięski MFK Zemplin Michalovce zremisował bezbramkowo z Dunajcem Nowy Sącz, który zajął szóste miejsce w grupie, dwukrotnie wychodząc z opresji w postaci rzutów karnych! Do ostatnich minut decydowały się losy awansu do grup „Złotej” i „Srebrnej”. Długo rozkręcali się w Krośnie zawodnicy P.S.V. Łódź, ale jak już wskoczyli na swój poziom to „załatwili” sobie półfinał kosztem gospodarzy, których pokonali w ostatnim grupowym meczu. Beniaminek Krosno świetnie otwierał piątek i sobotę pewnie wygrywając swoje mecze, ale zabrakło skuteczności w spotkaniach z MFK Zemplin Michalovce i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, z którą to drużyną „biało-niebiescy” znaleźli się w „Grupie Srebrnej”, a w bezpośrednim pojedynku rodzice pokazali jak można wspólnie wspierać dopingiem obie drużyny! Brawo! W „Brązowej Grupie” przyszło natomiast zagrać zespołom Akademii Piłkarskiej 21 Kraków i Dunajca Nowy Sącz, które też miały swoje chwile na murawie, a do gry w mocniejszej grupie zabrakło im niewiele.
 

 

Beniaminek Krosno Cup 2018

 


W sobotę do gry przystąpiły drużyny z „Grupy B” i od razu było widać, że możemy mieć w tym gronie przyszłych zwycięzców turnieju. Od początku świetną formę prezentowały drużyny Rozwoju Katowice i Śląska Wrocław, ciekawie prezentowali się nasi goście z Niemiec, czyli 1.FC Frankfurt oraz drużyna Sandecji Nowy Sącz, a ambitnie walczyły drużyny Goal Nowy Sącz i BTS Rekordu Bielsko-Biała. Oglądaliśmy kilką świetnych pojedynków, zacięte mecze stoczyły ze sobą zespoły, które zajmowały miejsca obok siebie w końcowej klasyfikacji. Wysoki poziom spotkania Rozwoju ze Śląskiem, niesamowita pogoń za wynikiem niemieckiej drużyny z Frankfurtu w meczu z Sandecją i jej końcowe zwycięstwo, czy też wyrównany i zakończony remisem 3:3 pojedynek Goala Nowy Sącz z BTS Rekord Bielsko-Biała. Te pary w niedzielę zagrały odpowiednio w grupach „Złotej”, „Srebrnej” i „Brązowej”.
 

 

Beniaminek Krosno Cup 2018

 


Niedzielna faza finałowa dostarczyła sporo piłkarskich emocji. „Grupę Brązową” wygrał Dunajec Nowy Sącz zajmując tym samym IX miejsce w turnieju. W meczu finałowym tej grupy zagrała także drużyna BTS Rekord Bielsko-Biała, a o miejsce XI rywalizowały Akademia Piłkarska 21 Kraków i Goal Nowy Sącz – tu triumfowali krakowianie. W „Grupie Srebrnej” dobrze dzień rozpoczęli gospodarze z Beniaminka Krosno, którzy pokonali 1.FC Frankfurt, bardziej zacięty był mecz Sandecji Nowy Sącz z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, w którym Akademia reprezentująca klub z Ekstraklasy okazała się lepsza o jedną bramkę, a wynik był sprawą otwartą do końcowych minut. W finale tej grupy oglądaliśmy świetny pojedynek Beniaminka z Sandecją. Goście z Nowego Sącza prowadzili 2:1, ale krośnianie pokazali charakter, zagrali do końca, zdobyli dwa gole i wywalczyli V miejsce w turnieju. Równie emocjonująco było w meczu o VII miejsce. Prowadzenie KSZO i kolejna w tym turnieju pogoń za wynikiem 1.FC Frankfurt dała tej drużynie remis 2:2 i zwycięstwo w rzutach karnych.
 

 

Beniaminek Krosno Cup 2018

 


Ozdobą turnieju były także mecze półfinałowe. W pierwszym z nich MFK Zemplin Michalovce zmierzył się ze Śląskiem Wrocław i znów okazało się, że dwubramkowa zaliczka jest do odrobienia! Słowacy szybko objęli prowadzenie w tym spotkaniu, chwilę potem podwyższyli wynik, ale wrocławianie gdy już weszli w odpowiedni rytm zdołali odrobić straty doprowadzając do serii rzutów karnych, którą rozstrzygnęli na swoją korzyść. Tylko jedna bramka padła w meczu Rozwoju Katowice z P.S.V. Łódź. Następcy Arkadiusza Milika, który jest wychowankiem Rozwoju, imponowali grą w defensywie nie tracąc do tego meczu gola i także w tym pojedynku zachowali czyste konto, choć po stracie gola zespół z Łodzi rzucił się do ataku, włożył wielkie serce w ten pojedynek, ale nie zdołał pokonać bramkarza katowiczan. Jak wiele sił kosztował ekipę P.S.V. ten mecz pokazało spotkanie o III miejsce, w którym łodzianie musieli uznać wyższość MFK Zemplin Michalovce, szybkie kontry i piękne, precyzyjne strzały dały zwycięstwo słowackiej ekipie, która wywalczyła w Krośnie brązowe medale! Wielki Finał! Ostatni mecz turnieju przyniósł nam mnóstwo emocji! Rozwój Katowice i Śląsk Wrocław spotkały się w fazie grupowej – wynik 2:0 dla katowiczan, którzy do meczu finałowego nie stracili gola! Wydawało się, że o triumfie w finale może zadecydować jedna bramka, ale nic bardziej mylnego, obie ekipy postawiły na ofensywę i oglądaliśmy aż siedem goli! Strzelanie rozpoczął Rozwój, który dwukrotnie trafił do bramki Śląska, a wrocławianie znów odpowiedzieli niesamowitą konsekwencją w grze i wiarą we własne umiejętności. Dwie strzelone bramki i na tablicy wyników mieliśmy rezultat 2:2. Kolejne minuty należały do podopiecznych trenera Kamila Pągowskiego, którzy ponownie wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Niewiele minut do końca, ale to nie przeszkadza Śląskowi w dążeniu do odrabiania strat, pada gol kontaktowy i na bramkę Rozwoju suną kolejne ataki, ale już bez rezultatu. Świetny, trzymający w napięciu i stojący na wysokim poziomie finał dla Rozwoju Katowice, który wygrywa „Beniaminek Krosno Cup U-13”! Brawa i srebrne medale dla Śląska za świetną postawę!
 

 

Beniaminek Krosno Cup 2018

 


Organizatorzy wręczyli także nagrody indywidualne wybierając „dziewiątkę turnieju”. Znaleźli się w niej najlepszy bramkarz Patrick Bodnar (MFK Zemplin Michalovce), najskuteczniejszy strzelec Dawid Gruszecki (Śląsk Wrocław) oraz wyróżniający się podczas całego turnieju zawodnicy: Fabian Cieślar (Rozwój Katowice), Miłosz Machalski (Rozwój Katowice), Szymon Maszkowski (Śląsk Wrocław), Jan Łabędzki (P.S.V. Łódź), Antoni Patla (Beniaminek Krosno), Leon Schmeisser (1.FC Frankfurt) i Leon Wieczorek (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski).
 

 

Beniaminek Krosno Cup 2018

 


Podczas dekoracji uczestników turnieju gościliśmy w „Hali Krosno” Prezydenta Miasta Krosna Piotra Przytockiego, nagrody wręczali także trenerzy Jan Skrzypczyk, Wojciech Hejnar, Jan Eustachiewicz i Julian Piechota, Michał Bęben z Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Krosna oraz Dyrektor Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno Grzegorz Raus i organizator turnieju Paweł Tomkiewicz.
 


W 42 rozegranych spotkaniach padło 125 bramek co daje średnią 2,98 gola na mecz. Pięćdziesiątego gola w turnieju zdobył Nikodem Siewiera (Śląsk Wrocław), a setną bramkę Wiktor Jaślar (Beniaminek Krosno). Każda z dwunastu drużyn rozegrała w Krośnie siedem spotkań spędzając na murawie 175 minut. W „Beniaminek Krosno Cup U-13” zagrało 175 zawodników!
 


Wyniki spotkań

Grupa A
Beniaminek Krosno – Dunajec Nowy Sącz 4:0
MFK Zemplin Michalovce – Beniaminek Krosno 1:0
Dunajec Nowy Sącz – MFK Zemplin Michalovce 0:0
Akademia Piłkarska 21 Kraków – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:3
P.S.V. Łódź – Akademia Piłkarska 21 Kraków 2:2
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – P.S.V. Łódź 1:1
Beniaminek Krosno – Akademia Piłkarska 21 Kraków 3:0
Dunajec Nowy Sącz – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:0
MFK Zemplin Michalovce – P.S.V. Łódź 2:0
Dunajec Nowy Sącz – Akademia Piłkarska 21 Kraków 0:2
MFK Zemplin Michalovce – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:1
Dunajec Nowy Sącz – P.S.V. Łódź 1:4
Beniaminek Krosno – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:0
MFK Zemplin Michalovce – Akademia Piłkarska 21 Kraków 1:0
Beniaminek Krosno – P.S.V. Łódź 0:2
 


Grupa B
Goal Nowy Sącz – Sandecja Nowy Sącz 0:3
Rozwój Katowice – Goal Nowy Sącz 3:0
Sandecja Nowy Sącz – Rozwój Katowice 0:3
BTS Rekord Bielsko-Biała – 1.FC Frankfurt 1:2
Śląsk Wrocław – BTS Rekord Bielsko-Biała 7:0
1.FC Frankfurt – Śląsk Wrocław 0:4
Goal Nowy Sącz – BTS Rekord Bielsko-Biała 3:3
Sandecja Nowy Sącz – 1.FC Frankfurt 3:4
Rozwój Katowice – Śląsk Wrocław 2:0
Sandecja Nowy Sącz – BTS Rekord Bielsko-Biała 3:0
Rozwój Katowice – 1.FC Frankfurt 3:0
Sandecja Nowy Sącz – Śląsk Wrocław 0:1
Goal Nowy Sącz – 1.FC Frankfurt 0:0
Rozwój Katowice – BTS Rekord Bielsko-Biała 6:0
Goal Nowy Sącz – Śląsk Wrocław 0:1
 


Faza finałowa - Grupa Brązowa
AP21 Kraków – BTS Rekord Bielsko-Biała     1 - 1
Goal Nowy Sącz – Dunajec Nowy Sącz     0 - 2
AP21 Kraków – Goal Nowy Sącz     5 - 0
BTS Rekord Bielsko-Biała – Dunajec Nowy Sącz     1 - 2
 


Faza finałowa - Grupa Srebrna
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Sandecja Nowy Sącz     1 - 2
1.FC Frankfurt – Beniaminek Krosno     0 - 3
1.FC Frankfurt – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski     2 - 2
Beniaminek Krosno – Sandecja Nowy Sącz     3 - 2
 


Półfinały
MFK Zemplin Michalovce – Śląsk Wrocław 2:2
Rozwój Katowice – P.S.V. Łódź 1:0
 


Mecz o III miejsce
MFK Zemplin Michalovce – P.S.V. Łódź 3:0
 

 

Beniaminek Krosno Cup 2018

 


Finał
Rozwój Katowice – Śląsk Wrocław 4:3
 


Klasyfikacja końcowa „Beniaminek Krosno Cup U-13”
1. Rozwój Katowice
2. Śląsk Wrocław
3. MFK Zemplin Michalovce (Słowacja)
4. P.S.V. Łódź
5. Beniaminek Krosno
6. Sandecja Nowy Sącz
7. 1.FC Frankfurt (Niemcy)
8. KSZO Ostrowiec Świętokrzystki
9. Dunajec Nowy Sącz
10. BTS Rekord Bielsko-Biała
11. AP21 Kraków
12. Goal Nowy Sącz
 

wstecz

Jesteśmy na:

 

Multimedia

 •  

Fotogalerie

Niecodzienne spojrzenie na...

 

Przedstawiamy niecodzienne spojrzenie na Krosno - miejsca, które albo nie są dostępne dla...

 
więcej
zobacz wszystkie

Hejnał

Hejnał

 

Hejnał miasta Krosna

 
Zobacz video Zobacz wszystkie

Kalendarium wydarzeń

 •  
 • DKF "16 mm" NA KRAWĘDZI

  Termin: 2018-01-18
  Miejsce: KROSNO, artKino, ul. Bieszczadzka 1 więcej
 •  
 • 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA

  Termin: 2018-01-19
  Miejsce: KROSNO, RCKP, ul. Kolejowa 1 więcej
 •  
 • Prezentacja almanachu literackiego „Krajobrazy liryczne”

  Termin: 2018-01-24
  Miejsce: Salonik Artystyczny KBP, ul. Wojska Polskiego 41 więcej
 •  
 • KONCERT KOLĘD ENEJ

  Termin: 2018-01-25
  Miejsce: KROSNO, RCKP, ul. Kolejowa 1 więcej
 •  
 • DKF "16 mm" THE FLORIDA PROJECT

  Termin: 2018-01-25
  Miejsce: KROSNO, artKino, ul. Bieszczadzka 1 więcej
 •  
Zobacz pełny kalendarz imprez

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Serwis sms

SMS-owy miejski system informacyjny Urzędu Miasta Krosna. Wyśij sms o treści TAK na numer 607 599 493. więcej