A A A
 • English
 • Deutsch
Sobota, 22 września 2018, dzisiaj świętujemy imieniny: Maurycego, Tomasza

Kontakt

Aktualności

„Elektryk” i "Kopernik" z tytułem „Złotej szkoły 2018” w XX jubileuszowej edycji ogólnopolskiego Rankingu Perspektyw

10-01-2018 | Dla Mieszkańców

Logo Rankingu perspektyw

Tytuł „Złotej szkoły 2018” dla Technikum Nr 5 „Elektryk” i I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Krośnie w XX jubileuszowej edycji ogólnopolskiego Rankingu Perspektyw. Technikum Nr 5 „Elektryk” zostało sklasyfikowane na 6 pozycji w kraju i 1 pozycji w województwie wśród techników, a I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika zajęło 71 miejsce w kraju i 1 miejsce w województwie spośród szkół publicznych w XX jubileuszowej edycji ogólnopolskiego rankingu najlepszych liceów i techników przygotowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy.

 


Na finał jubileuszowego Rankingu Liceów i Techników Perspektyw do Auli Głównej Politechniki Warszawskiej została zaproszona delegacja Technikum Nr 5 „Elektryk” – najlepszego technikum w województwie podkarpackim.
Poziom szkół ponadgimnazjalnych w Krośnie jest bardzo wysoki i sprawia, że mamy się czym pochwalić na arenie województwa, a nawet kraju.

 


Krośnieńskie szkoły wyróżnione w tegorocznym rankingu ogólnopolskim „złotą tarczą”  prowadzą wśród szkół publicznych w województwie podkarpackim zarówno w kategorii liceów ogólnokształcących jak i w kategorii techników.
 


Logo rankingu perspektyw

Technikum Nr 5 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 – „Elektryk” (6 pozycja w Polsce wśród techników) jest obecnie najlepszym technikum w województwie podkarpackim.


Przez rokiem „Elektryk” był na 28 miejscu, a dwa lata temu na 10 pozycji w kraju. Krośnieńskie technikum jest pierwszą szkołą z województwa podkarpackiego, której udało się osiągnąć tak wysoką pozycję rankingową. Oprócz znakomitej pozycji w rankingu dla techników i odznaki „Złotej Szkoły 2018” szkoła utrzymała także pozycję lidera wojewódzkiego w rankingu maturalnym techników (15 pozycja w kraju) oraz została sklasyfikowana w rankingu szkół olimpijskich na 106 pozycji w kraju. W technikum kształci w tym roku szkolnym 528 uczniów w czterech zawodach: technik informatyk, technik elektronik, technik elektryk i technik automatyk.
 

 

 

Logo rankingu perspektywI Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika (71 pozycja w Polsce wśród liceów ogólnokształcących) jest nieprzerwanie od wielu lat najlepszym liceum publicznym w województwie.


 „Kopernik” w ogólnopolskim rankingu został sklasyfikowany na 71 pozycji i otrzymał odznakę „Złotej Szkoły 2018”. W pierwszej setce szkół olimpijskich szkoła jest obecna nieprzerwanie od 2000 r. W tegorocznym rankingu olimpijskim znalazła się na 31 miejscu (rok temu 38). W rankingu maturalnym Kopernik sklasyfikowany został na 90 miejscu w kraju. W I Liceum Ogólnokształcącym w Krośnie uczy się w tym roku 666 uczniów. Biorąc pod uwagę osiągnięcia olimpijskie oraz pozostałe rankingi ogólnopolskie krośnieński Kopernik jest jedyną szkołą publiczną z województwa, o tak znaczących osiągnięciach.
 


W rankingu obejmującym 300 najlepszych techników w tym roku znalazło się także Technikum Nr 4 im. I. Łukasiewicza w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. I. Łukasiewicza – „Naftówka”, które plasując się na 258 miejscu w kraju uzyskało tytuł „Brązowej Szkoły 2018”.
W rankingu obejmującym 500 najlepszych liceów ogólnokształcących w tym roku znalazło się także II Liceum Ogólnokształcące im Konstytucji 3 Maja, które plasując się na 328 miejscu w kraju uzyskało tytuł „Brązowej Szkoły 2018” .
 


Zasady i kryteria rankingu liceów i techników od samego początku ustalane są przez kapitułę. Ranking uwzględnia szkoły, w których maturę w maju 2017 r. zdawało minimum 12 maturzystów, wyniki średnie z j. polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie mniejsze niż 0,75 średniej krajowej.


W Rankingu Liceów zostały wzięte pod uwagę olimpiady, wyniki egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, oraz egzaminy językowe na poziomie dwujęzycznym.
 

 

Schemat 1 - licea



W Rankingu Techników zostały wzięte pod uwagę wyniki egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych na poziomie podstawowym i rozszerzonym oraz wyniki wszystkich egzaminów zawodowych.

 

Schemat 2 - technika



Ranking podzielony jest na część ogólnopolską i części wojewódzkie. Oprócz rankingów głównych (Ranking Liceów 2018 i Ranking Techników 2018) prowadzony jest Ranking Olimpijski oraz Ranking Maturalny

Szczegółowe wyniki rankingów liceów ogólnokształcących i techników można obejrzeć na stronie organizatora www.perspektywy.pl
 

 

 Zobacz pełne rankingi

 1. Ranking Liceów Ogólnokształcących 2018 (ranking trzykryterialny), który prezentuje 500 najlepszych liceów w Polsce.,
 2. Ranking Maturalny Liceów Ogólnokształcących 2018 (dwukryterialny), prezentujący 200 liceów, których uczniowie najlepiej zdali maturę w maju 2017 r.,
 3. Ranking Techników 2018 (czterokryterialny), który prezentuje 300 najlepszych techników w naszym kraju.,
 4. Ranking Maturalny Techników 2018 (dwukryterialny), prezentujący 200 techników, których uczniowie najlepiej zdali maturę w maju 2017 r.,
 5. Ranking Szkół Olimpijskich 2018 (jednokryterialny), który prezentuje 200 liceów i techników, których uczniowie odnieśli największe sukcesy w ogólnopolskich olimpiadach w roku szkolnym 2016/2017.

 

 

Rankingi "Perspektyw" to cenne źródło informacji szczególnie dla gimnazjalistów, którzy szukają szkół gdzie mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Uczniowie chętnie składają dokumenty do znanych i wyróżnianych szkół. Wiele z tych decyzji później procentuje. – powiedział Bronisław Baran Zastępca Prezydenta Miasta Krosna.
 

 

Serdecznie gratulujemy sukcesów i mamy nadzieję, że wysokie miejsca w rankingu przełożą się wyniki rekrutacji do krośnieńskich szkół ponadgimnazjalnych.
 

wstecz

Jesteśmy na:

 

Multimedia

 •  

Fotogalerie

Niecodzienne spojrzenie na...

 

Przedstawiamy niecodzienne spojrzenie na Krosno - miejsca, które albo nie są dostępne dla...

 
więcej
zobacz wszystkie

Hejnał

Hejnał

 

Hejnał miasta Krosna

 
Zobacz video Zobacz wszystkie

Kalendarium wydarzeń

 •  
 • KROŚNIEŃSKA JESIEŃ MUZYCZNA

  Termin: 2018-09-23
  Miejsce: RCKP, ul. Kolejowa 1, Krosno więcej
 •  
 • „Tybet. Wokół Świętej Góry Kajlas” - prelekcja Dariusza Czerniaka

  Termin: 2018-09-24
  Miejsce: Piwnica PodCieniami, Rynek 5, Krosno więcej
 •  
 • KROŚNIEŃSKA JESIEŃ MUZYCZNA

  Termin: 2018-09-27
  Miejsce: RCKP, ul. Kolejowa 1, Krosno więcej
 •  
 • DKF "16 mm" film NIEZWYKŁA PODRÓŻ FAKIRA, KTÓRY UTKNĄŁ W SZAFIE

  Termin: 2018-09-27
  Miejsce: artKino, ul. Bieszczadzka 1, Krosno więcej
 •  
 • KROŚNIEŃSKA JESIEŃ MUZYCZNA

  Termin: 2018-09-28
  Miejsce: artKino, ul. Bieszczadzka 1, Krosno więcej
 •  
Zobacz pełny kalendarz imprez

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Serwis sms

SMS-owy miejski system informacyjny Urzędu Miasta Krosna. Wyśij sms o treści TAK na numer 607 599 493. więcej