A A A
 • English
 • Deutsch
Sobota, 22 września 2018, dzisiaj świętujemy imieniny: Maurycego, Tomasza

Kontakt

Aktualności

„Trójka” – wystawa w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej

12-01-2018 | Dla Mieszkańców

„Trójka” – wystawa w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej

W Saloniku Artystycznym Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie prezentowana jest wystawa prac Ingi Ginalskiej, Natalii Mareckiej i Michała Tokarza, absolwentów Liceum Plastycznego w Krośnie, studentów III roku Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie (na kierunku grafika), podopiecznych krośnieńskiej Fundacji dla Sztuki.
 

 

 

„Trójka” – wystawa w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej

 


Inga Ginalska - ur. 1994 r. Jest pasjonatką historii sztuki, podróży i sportu. W swojej twórczości porusza wiele tematów, nie ograniczając się wyłącznie do przedstawień konceptualno-abstrakcyjnych. Techniką warsztatową, w której powstają jej prace jest serigrafia. Swoją przyszłość zawodową wiąże z grafiką projektową.
 


Natalia Marecka
- ur. 1995 r. Od wielu lat fotografuje doszukując się w codziennym otoczeniu niekonwencjonalnych układów kompozycyjnych oraz gry światła z formą. Szczególne miejsce w jej zainteresowaniach zajmuje architektura, której zgłębianie jest pretekstem wszelakich podróży.
 


Michał Tokarz - ur. 1995 r. Interesuje się tradycyjnymi technikami graficznymi, filozofią oraz estetyką. W swojej twórczości głównie zajmuje się człowiekiem, próbą uchwycenia natury ludzkiej i wszystkim, co się z tym wiąże. Wykonuje obrazy malarskie i rysunki, posługuje się też techniką wklęsłodruku.
 


Na wystawie zatytułowanej „Trójka” prezentowane są prace, które powstały w ciągu ostatnich dwóch lat. Michał Tokarz wystawia rysunek. Inga Ginalska prezentuje prace wykonane w technice litografii i serigrafii. Natalia Marecka pokazuje fotografię cyfrową oraz pracę wykonaną w technice gumy chromianowej. Dodatkowo młodzi artyści wspólnie wykonali tryptyk „Poszukiwania czasu”, który również prezentowany jest w Saloniku Artystycznym Biblioteki.
 

 

„Trójka” – wystawa w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej

 


Współorganizatorem wystawy jest założona w 2011 roku krośnieńska Fundacja dla Sztuki, która działa na rzecz dzieci i młodzieży uzdolnionych plastycznie. Organizuje imprezy kulturalne, wystawy, koncerty, festiwale, warsztaty artystyczne i inne wydarzenia popularyzujące kulturę i sztukę w kraju i za granicą. Zrealizowała wiele projektów, m.in. „Inicjatywa edukacji plastycznej w gminie Wojaszówka szansą dla młodych talentów” czy „Wolontariat dla sztuki”. Współpracuje z wieloma instytucjami i firmami. W ramach współpracy z Krośnieńską Biblioteką Publiczną w Krośnie, w Filii nr 4 (przy ul. Krakowskiej 124) zorganizowała wystawy prac studentek: Ingi Ginalskiej i Pauliny Hanus. Fundacja dla Sztuki organizuje też na krośnieńskim rynku akcje plastyczne dla dzieci (np. „Wspólnie Malowane”) i konkursy plastyczne (m.in. „Artystyczne Podcienia”). W 2017 roku w ramach projektu „Sztuka wolontariatu” wydała komiks „Krośnieńskie legendy” - narysowany przez wolontariuszy: Patrycję Rymar, Aleksandrę Gładysz, Tomasza Cierpika, Mateusza Łajdanowicza i Paulinę Hanus.
 


Spotkanie z autorami wystawy „Trójka” odbyło się w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej 5 stycznia 2018 roku, natomiast otwarcie wystawy miało miejsce 10 stycznia 2018 roku. W obydwu wydarzeniach uczestniczyła Agnieszka Bielaska, artystka, absolwentka Instytutu Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, założycielka Fundacji dla Sztuki i pomysłodawczyni wystawy prezentowanej w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej. Natomiast na wernisażu obecny był m.in. Zbigniew Gleń, Dyrektor Liceum Plastycznego im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie. W otwarciu wystawy uczestniczyli też krośnieńscy artyści i miłośnicy sztuki, m.in. Anna Bazan, Samir Baida, Zdzisław Gil, Ruben Bardanaszwili.
 


Wystawa prac Ingi Ginalskiej, Natalii Mareckiej i Michała Tokarza czynna będzie w Saloniku Artystycznym KBP w Krośnie do 10 lutego 2018 r.

Joanna Łach
 

wstecz

Jesteśmy na:

 

Multimedia

 •  

Fotogalerie

Niecodzienne spojrzenie na...

 

Przedstawiamy niecodzienne spojrzenie na Krosno - miejsca, które albo nie są dostępne dla...

 
więcej
zobacz wszystkie

Hejnał

Hejnał

 

Hejnał miasta Krosna

 
Zobacz video Zobacz wszystkie

Kalendarium wydarzeń

 •  
 • KROŚNIEŃSKA JESIEŃ MUZYCZNA

  Termin: 2018-09-23
  Miejsce: RCKP, ul. Kolejowa 1, Krosno więcej
 •  
 • „Tybet. Wokół Świętej Góry Kajlas” - prelekcja Dariusza Czerniaka

  Termin: 2018-09-24
  Miejsce: Piwnica PodCieniami, Rynek 5, Krosno więcej
 •  
 • KROŚNIEŃSKA JESIEŃ MUZYCZNA

  Termin: 2018-09-27
  Miejsce: RCKP, ul. Kolejowa 1, Krosno więcej
 •  
 • DKF "16 mm" film NIEZWYKŁA PODRÓŻ FAKIRA, KTÓRY UTKNĄŁ W SZAFIE

  Termin: 2018-09-27
  Miejsce: artKino, ul. Bieszczadzka 1, Krosno więcej
 •  
 • KROŚNIEŃSKA JESIEŃ MUZYCZNA

  Termin: 2018-09-28
  Miejsce: artKino, ul. Bieszczadzka 1, Krosno więcej
 •  
Zobacz pełny kalendarz imprez

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Serwis sms

SMS-owy miejski system informacyjny Urzędu Miasta Krosna. Wyśij sms o treści TAK na numer 607 599 493. więcej