• |
A A A
 • English
 • Deutsch
Środa, 1 kwietnia 2020, dzisiaj świętujemy imieniny: Ireny, Grażyny

Kontakt

Aktualności

Krośnieński „Kopernik” ze Złotą Tarczą

13-01-2020 | Dla Mieszkańców | Życie miasta

I LO im. Mikołaja Kopernika

Miesięcznik „Perspektywy”  9 stycznia br. opublikował aktualny Ranking Najlepszych Liceów Ogólnokształcących i Techników w Polsce. Kolejny już raz wysoką pozycję odnotowało I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Kopernika w Krośnie, uzyskując ponownie  tytuł „Złotej Szkoły”.  Krośnieński „Kopernik” jest cały czas w ścisłej czołówce szkół  w Polsce o najwyższym poziomie nauczania. W tym roku „Kopernik” uplasował się na wysokim 52-mym miejscu w Polsce. 

 


Warto podkreślić, że na miejsce w rankingu mają wpływ osiągnięcia olimpijskie  (waga 25%) oraz wyniki egzaminów maturalnych (waga75%) z roku poprzedniego.


Głównym kryterium rankingowym w klasyfikacji liceów i techników są wyniki matury, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych. W połączeniu z kryterium opartym na sukcesach szkół w olimpiadach oraz – w przypadku techników – z wynikami egzaminów zawodowych, daje to zestaw obiektywnych i sprawdzalnych kryteriów oceny. Kryteria te zostały uwzględnione w rankingu z różnymi wagami, adekwatnymi do ich znaczenia w ocenie pracy szkoły.


W obu tych kategoriach szkoła osiągnęła wysokie wyniki  i  zajęła  w rankingu olimpijskim  21-wsze  miejsce w Polsce (awans  o 6 miejsc), a w rankingu maturalnym   74-te miejsce w Polsce.


Logotyp Najlepsze Licea w Rankingu Perspektyw

Dla podkreślenia wysokiej pozycji szkoły  warto zauważyć, że przy tworzeniu rankingu brano w tegorocznej edycji pod uwagę 20 85 liceów w Polsce, z czego 1000 znalazło się w rankingu. (Dla wyjaśnienia: Tytuł „Złotej Szkoły” przysługuje liceom, które zajęły miejsca 1-200 w rankingu ogólnopolskim, tytuł „Srebrnej szkoły” – liceom, które zajęły miejsca  201-500, a tytuł „Brązowej” – miejsca 501 – 1000).


Powodem do dumy jest fakt, że w rankingu najlepszych liceów ogólnokształcących województwa podkarpackiego,  I Liceum im. M. Kopernika w Krośnie   zajęło w tym roku  2-gą lokatę, awansując z trzeciego miejsca i ustępując tylko Liceum Ogólnokształcącemu Sióstr Prezentek w Rzeszowie.
Ten wspaniały wynik szkoły jest zasługą wspólnej wytężonej pracy uczniów i nauczycieli krośnieńskiego „Kopernika”, którzy w  sposób profesjonalny, skuteczny i ofiarny pracują z młodzieżą.
 

 

Kilka słów o Rankingu…
Ranking Perspektyw to kopalnia wiedzy o szkołach w całej Polsce. Umożliwia porównywanie szkół, sprawdzanie ich mocnych i słabszych stron, wyników na tle konkurencji.
Liceum lub technikum to szkoła, która w największym stopniu kształtuje młodego człowieka. Jeśli jest dobra – wpaja wartości, otwiera umysł, zapewnia udany start w dorosłe życie. Ranking Perspektyw pokazuje te polskie szkoły ponadpodstawowe, które robią to najlepiej.   Pokazuje szkoły, w których warto się uczyć. I nie chodzi tylko o czołową piętnastkę najlepszych liceów czy najlepszych techników, które honorowane są podczas gali rankingu. Z opublikowanych tabel, można odczytać znacznie więcej: która szkoła od lat utrzymuje wysoką formę, która spada, a która wspina się coraz wyżej w zestawieniu.


Dlatego wspomniany Ranking stanowi ważny punkt odniesienia dla rodziców, młodzieży i nauczycieli polskich szkół, a jego wyniki mają ogromny wpływ na decyzje dziesiątków tysięcy uczniów, którzy poszukują odpowiedniej dla siebie szkoły.
 

 

Zebrała wicedyrektor I LO  Ewa Jaklewicz
 

wstecz

Jesteśmy na:

 

Multimedia

 •  

Fotogalerie

Niecodzienne spojrzenie na...

 

Przedstawiamy niecodzienne spojrzenie na Krosno - miejsca, które albo nie są dostępne dla...

 
więcej
zobacz wszystkie

Hejnał

Hejnał

 

Hejnał miasta Krosna

 
Zobacz video Zobacz wszystkie

Kalendarium wydarzeń

 •  
 • ZMIANA TERMINU!!!! Kabaret HRABI w programie „Wady i Waszki” - dwa spektakle

  Termin: 2020-04-04
  Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, sala widowiskowa, ul. Kolejowa 1, Krosno więcej
 •  
 • SPEKTAKL „BEREK, CZYLI UPIÓR W MOHERZE 2”

  Termin: 2020-05-16
  Miejsce: RCKP, sala widowiskowa, Kolejowa 1, Krosno więcej
 •  
 • ZMIANA TERMINU KONCERTU SŁAWKA UNIATOWSKIEGO

  Termin: 2020-06-03
  Miejsce: RCKP, Kolejowa 1 Krosno więcej
 •  
 • SPEKTAKLE DLA DZIECI PRZENIESIONE Z 30 MARCA NA 10 CZERWCA

  Termin: 2020-06-10
  Miejsce: RCKP, Kolejowa 1 , Krosno więcej
 •  
 • ZMIANA TERMINU!!!! RAZ, DWA, TRZY - 30 LAT JAK JEDEN KONCERT

  Termin: 2020-06-25
  Miejsce: RCKP, Kolejowa 1, Krosno więcej
 •  
Zobacz pełny kalendarz imprez

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Serwis sms

SMS-owy miejski system informacyjny Urzędu Miasta Krosna. Wyśij sms o treści TAK na numer 607 599 493. więcej