A A A
 • English
 • Deutsch
Niedziela, 22 kwietnia 2018, dzisiaj świętujemy imieniny: Leona, Łukasza

Czysta energia

Kontakt

Aktualności

CZYSTA ENERGIA. NABÓR WNIOSKÓW PRZEDŁUŻONY DO 30 CZERWCA

31-05-2016

Plakat - Czysta energia. Dotacje dla mieszkańców Krosna

W dalszym ciągu przyjmowane są wnioski o dotację na kolektory słoneczne służące do podgrzewania wody użytkowej, instalacje fotowoltaiczne pozwalające na produkcję energii elektrycznej z energii słonecznej, automatyczne kotły CO opalane biomasą oraz gruntowe pompy ciepła do ogrzewania domów mieszkalnych i produkcji ciepłej wody użytkowej. Nabór został wydłużony do 30 czerwca. Mieszkańcy Krosna mogą ubiegać się o dotację w wysokości od 70% kosztów instalacji.
 - Projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Krosna, jednak w związku z tym, że do wyboru jest wiele typów urządzeń, nie wykorzystaliśmy jeszcze pełnej puli wniosków – mówi Tomasz Soliński – Zastępca Prezydenta Miasta Krosna.


 

 


Spotkanie informacyjne w Suchodole

 


- Wiemy, że poprawne wypełnienie deklaracji stwarza niektórym mieszkańcom pewne trudności, dlatego służymy pomocą i w razie wątpliwości, zapraszamy do zadawania pytań – dodaje Prezydent Soliński. 

Montaż odnawialnych źródeł energii „na własną rękę” – bez środków pochodzących z zewnętrznych funduszy, wiąże się z bardzo dużym wydatkiem. Dzięki dotacji, koszty te stają się mniejszym obciążeniem dla domowego budżetu i są łatwiejsze do poniesienia przez mieszkańców miasta.

- Instalacje wykorzystujące odnawialne źródła energii, dzięki dotacjom staną się łatwiej dostępne dla mieszkańców Krosna. Mogą oni uzyskać około 70% dotacji. Pozwoli to nie tylko na ograniczenie zanieczyszczeń w powietrzu, ale na bezpośrednie oszczędności danego gospodarstwa domowego – argumentuje Piotr Przytocki – Prezydent Miasta Krosna.
 


Podczas spotkań informacyjnych, ze strony mieszkańców pojawiało się wiele pytań. Niektóre, oparte na wcześniejszych doświadczeniach,  dotyczyły konieczności kredytowania inwestycji we współpracy z bankiem. Odpowiadamy – udział w projekcie, a więc współfinansowanie odnawialnych źródeł energii, nie wiąże się z koniecznością wzięcia kredytu w banku. Instalacja zostanie sfinansowana w 70% z dotacji, o którą stara się miasto a, w 30 %, ze środków wnioskodawcy.
 


Przedsięwzięcie jest jednym z działań skierowanych bezpośrednio do mieszkańców Krosna, które będą realizowane w ramach Planu Gospodarki Niskoemisyjnej ora Programu Ograniczenia Niskiej Emisji.


Szczegółowe informacje oraz dokumenty do pobrania dostępne są na stronie internetowej: www.krosno.pl/czysta-energia Informacji udziela Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krosna, pod numerami telefonu 13 47 43 688 i 13 47 43 629.
 

wstecz

Jesteśmy na:

 

Multimedia

 •  

Fotogalerie

Niecodzienne spojrzenie na...

 

Przedstawiamy niecodzienne spojrzenie na Krosno - miejsca, które albo nie są dostępne dla...

 
więcej
zobacz wszystkie

Hejnał

Hejnał

 

Hejnał miasta Krosna

 
Zobacz video Zobacz wszystkie

Kalendarium wydarzeń

 •  
 • XVII KROŚNIEŃSKIE DNI TAŃCA - 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA - KLEKS

  Termin: 2018-04-23
  Miejsce: RCKP, ul. Kolejowa 1, Krosno więcej
 •  
 • Spotkanie z Justyną Bednarek

  Termin: 2018-04-23
  Miejsce: Oddział dla Dzieci KBP, ul. Wojska Polskiego 41 więcej
 •  
 • Spotkanie z Jakubem Żulczykiem

  Termin: 2018-04-23
  Miejsce: Salonik Artystyczny KBP, ul. Wojska Polskiego 41 więcej
 •  
 • „Nieznany Afganistan: Kohe Tez 2016” - prelekcja Aleksandry Dzik z cylu Krośnieńskie spotkania z podróżnikami

  Termin: 2018-04-23
  Miejsce: Piwnica PodCieniami, Rynek 5, Krosno więcej
 •  
 • XVII KROŚNIEŃSKIE DNI TAŃCA - WIECZÓR PPSKAKiB

  Termin: 2018-04-24
  Miejsce: RCKP, ul. Kolejowa 1, Krosno więcej
 •  
Zobacz pełny kalendarz imprez

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Serwis sms

SMS-owy miejski system informacyjny Urzędu Miasta Krosna. Wyśij sms o treści TAK na numer 607 599 493. więcej