A A A
 • English
 • Deutsch
Wtorek, 25 kwietnia 2017, dzisiaj świętujemy imieniny: Jarosława, Marka

Czysta energia

Kontakt

Opis projektu

Prezydent Miasta Krosna informuje, że od 30 maja do 30 czerwca przyjmowane będą Deklaracje od właścicieli budynków mieszkalnych położonych na terenie Miasta Krosna , zainteresowanych udziałem w projekcie z zakresu odnawialnych źródeł energii, przygotowywanym do współfinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.


Podstawowe informacje o przedsięwzięciu:
Projekty będą współfinansowane ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wysokość dofinansowania wyniesie 70 % kosztów kwalifikowanych. Realizacja inwestycji będzie uzależniona od pozyskania środków finansowych ze źródeł zewnętrznych.
W przypadku pozyskania dofinansowania projekt będzie realizowany przez Gminę Miasto Krosno w latach 2017 - 2018.


Zamontowane instalacje przez 5 lat od zakończenia projektu stanowić będą własność Gminy Miasta Krosna  i przez ten czas zostaną użyczone do bezpłatnego użytkowania właścicielom nieruchomości. Po pięciu latach zostaną przekazane właścicielom posesji.
W zakładce „opis projektu”  podano koszty szacunkowe planowanych inwestycji. Bardziej szczegółowe informacje możliwe będą Weryfikacji możliwości zainstalowania urządzeń OZE, dokonanej w Państwa domach. Rzeczywiste koszty, w przypadku realizacji projektu, znane będą po wyłonieniu Wykonawcy w postępowaniu przetargowym (przewidywany termin przeprowadzenia postępowania przetargowego II połowa 2017 r.).


Koszt wykonania Weryfikacji możliwości zainstalowania OZE  w wysokości 40 zł ponosi Mieszkaniec. W zakładce „druki do wykorzystania” znajduje się druk wpłaty.


Opinia eksperta technicznego, wyrażona w raporcie po wizji Weryfikacji , będzie decydująca w zakresie doboru poszczególnych instalacji i zweryfikuje ostateczną listę uczestników projektu, z którymi Gmina podpisze umowy.


Zasady konkursu o dotacje , w którym  zamierza uczestniczyć Gmina Miasta Krosna, nie zostały jeszcze ogłoszone. Wczesne rozpoczęcie działań wstępnych uznaliśmy za konieczne ze względu na stopień skomplikowania wniosku, obejmującego zakresem instalacje w domach mieszkalnych (m.in. konieczność przeprowadzenia wizji lokalnej i inwentaryzacji w każdym zgłoszonym budynku mieszkalnym). Gmina Miasta Krosna  zastrzega możliwość zmiany zasad udziału w projekcie po ukazaniu się Regulaminu konkursu.


Dodatkowe informacje, dotyczące składania deklaracji można uzyskać telefonicznie w Urzędzie Miasta Krosna  pod numerami: 13 4743688 (Krzysztof Smerecki) i 134743629 (Bogdan Ginalski) lub w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Krosna 134743012.. Preferowany kontakt mailowy: adres: oze@um.krosno.pl
 

Jesteśmy na:

 

Multimedia

 •  

Hejnał

Hejnał

 

Hejnał miasta Krosna

 
Zobacz video Zobacz wszystkie

Kalendarium wydarzeń

 •  
 • XVI KROŚNIEŃSKIE DNI TAŃCA - FILM "Mr. GAGA"

  Termin: 2017-04-25
  Miejsce: KROSNO, artKino, ul. Bieszczadzka 1 więcej
 •  
 • Spotkanie z Agnieszką Martinką

  Termin: 2017-04-26
  Miejsce: Czytelnia Główna KBP, ul. Wojska Polskiego 41 więcej
 •  
 • XVI KROŚNIEŃSKIE DNI TAŃCA - KONCERT TAŃCA, PROMOCJA TOMIKU I WYSTAWA

  Termin: 2017-04-26
  Miejsce: KROSNO, RCKP, ul. Kolejowa 1 więcej
 •  
 • XVI KROŚNIEŃSKIE DNI TAŃCA - USŁYSZEĆ TANIEC - MISTRZOWIE STEPOWANIA

  Termin: 2017-04-27
  Miejsce: KROSNO, RCKP, ul. Kolejowa 1 więcej
 •  
 • XVI KROŚNIEŃSKIE DNI TAŃCA - KROSNO NA POINTACH

  Termin: 2017-04-28
  Miejsce: KROSNO, RCKP, ul. Kolejowa 1 więcej
 •  
Zobacz pełny kalendarz imprez

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Serwis sms

SMS-owy miejski system informacyjny Urzędu Miasta Krosna. Wyśij sms o treści TAK na numer 607 599 493. więcej