Masz pupila - masz obowiązek
Obowiązek zgłoszenia do rejestru lub wykreślenia z rejestru powstaje z dniem nabycia lub zbycia, wwozu do kraju lub wywozu za granicę państwa, wejścia w posiadanie zwierzęcia, jego utraty lub śmierci, a także w przypadku zmiany danych w rejestrze – w terminie do 14 dni od dnia powstania tego obowiązku (Ustawa z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. Nr 92 z 2004 r., poz. 880 z późn. zm.)).
Ochrona dzikich zwierząt
W ramach prowadzonych działań przeprowadza się wyłapywanie i wywożenie poza tereny zabudowane dzikich zwierząt, jeżeli ich stan zdrowotny na to pozwala. Ponadto chore i ranne ptaki są przewożone do lecznicy w Przemyślu.
W okresie lęgu/gniazdowania zwierząt prowadzona jest obserwacja terenu miasta celem zapewnienia koniecznej ochrony ptaków i zwierząt, zwłaszcza objętych ochroną gatunkową.
Zapraszamy na prezentację Linowego Parku Przygody przy ul. Okrzei w Krośnie 7 sierpnia...
SMS-owy miejski system informacyjny Urzędu Miasta Krosna. Wyśij sms o treści TAK na numer 607 599 493. więcej