• |
A A A
 • English
 • Deutsch
Niedziela, 16 grudnia 2018, dzisiaj świętujemy imieniny: Albiny, Zdzisława

Dla Mieszkańców

Kontakt

Gimnazjum Nr 3

GIMNAZJIUM NR 3 im. Polskich Olimpijczyków

Adres: ul. Wojska Polskiego Polskiego 45, 38-400 Krosno

Telefon: 0-13 47-43-941

Faks: 0-13 47-43-941

E-mail:

WWW: mzszoi.eu

Organ prowadzący: Miasto Krosno

Dyrektor: Robert Guzik

O szkole...:

Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 im. Polskich Olimpijczyków jest jedyną szkołą gimnazjalną na terenie miasta z oddziałami integracyjnymi. W klasach integracyjnych uczą się uczniowie zdrowi jak również ci o specyficznych potrzebach edukacyjnych. W oddziałach tych kadra pedagogiczna stara się zapewnić młodzieży optymalne warunki rozwoju uwzględniając specyfikę trudności uczniów. Na większości lekcji pracuje dwóch nauczycieli: prowadzący i wspomagający. W budynku zostały zniesione bariery architektoniczne ułatwiające poruszanie się uczniom niepełnosprawnym. Uczniowie korzystają też z zajęć rewalidacyjnych, korekcyjno-kompensacyjnych prowadzonych przez wykwalifikowanych pedagogów.

Uczniowie i rodzice mogą liczyć na pomoc pedagoga szkolnego i logopedy.


Od roku szkolnego 2007/2008 w gimnazjum powstają oddziały sportowe o różnych specjalnościach: pływanie, siatkówka, piłka nożna.

W roku szkolnym 2010/2011 utworzono dwie klasy sportowe o specjalności piłka nożna w ramach współpracy z Ośrodkiem Szkolenia Sportowego Młodzieży w Krośnie.

W czasie zajęć wychowania fizycznego młodzież korzysta z sali gimnastycznej, boiska do piłki koszykowej, prowadzone są też zajęcia na krytym baenie znajdującym się przy szkole. Organizowane są również zajęcia WF na hali sportowej, zimą - na lodowisku, oraz wyjazdy na narty.

Oferujemy młodzieży bogatą gamę kół zainteresowań: przedmiotowe, instrumentalne, wokalne, taneczne, gimnastyki artystycznej, plastyczne, sportowe.

Dla uczniów uzdolnionych chętnie wdrażamy indywidualne programy nauczania z poszczególnych przedmiotów.

Corocznie nasi uczniowie za szczególne osiągnięcia otrzymują stypendia i nagrody przyznawane przez Prezydenta Miasta Krosna. W roku szkolnym 2009/2010 pięciu uczniów otrzymało stypendium w ramach projektu „Program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych z terenu województwa podkarpackiego” realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie.

Gimnazjum posiada certyfikaty:

 • „Szkoła z Klasą”,
 • „Szkoła Humanitarna”,
 • „Szkoła bez przemocy”,
 • „Zachowaj trzeźwy umysł”.

Od wielu lat nasi uczniowie regularnie osiągają wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego, mieszczące się w czołówce województwa i kraju.

Uczniowie wspierani przez zaangażowaną kadrę pedagogiczną chętnie biorą udział  w konkursach przedmiotowych, artystycznych i sportowych.

W 2009 roku tytuł „Szkoły przyjaznej utalentowanym uczniom” przyznał naszemu gimnazjum Podkarpacki Kurator Oświaty za szczególnie wysokie osiągnięcia w konkursach przedmiotowych.

Od szeregu lat uczniowie uzdolnieni artystycznie osiągają sukcesy w konkursach różnych szczebli w tym międzynarodowych.

Uczniowie gimnazjum są również zwycięzcami współzawodnictwa sportowego szkół.  Wśród naszych uczniów mamy wielu mistrzów w różnych dyscyplinach np. Mistrzostwo Polski w pływaniu  na dystansie 50 i 100 m stylem dowolnym, wielokrotne mistrzostwo Okręgu Podkarpackiego w pływaniu, I miejsce w Międzynarodowym Mitingu Samsung Athletic Cup 2010.

Od 1999 roku systematycznie współpracujemy z niemiecką szkołą w Edewecht, organizując wymianę międzynarodową. W ramach realizacji opracowywanych programów uczniowie spotykają się w Edewechcie lub w Krośnie. Programy realizowane są przy finansowym wsparciu Polsko – Niemieckiej Wymiany Młodzieży w Warszawie.

W latach 2008-2010 w ramach międzynarodowego programu Socrates – Comenius realizowaliśmy projekt pod nazwą „ Kulinarna Podróż po Europie”. Przy jego realizacji współpracowaliśmy ze szkołami w Edewecht (Niemcy), Iasi (Rumunia), Usak (Turcja).

Wiele wrażeń dostarczyły uczniom wizyty w zaprzyjaźnionych szkołach, krajach tak różnych kulturowo i historycznie.

Prężnie działające Szkolne Koło Wolontariatu i Szkolne Koło PCK angażują całą młodzież gimnazjalną w różnorodne ogólnopolskie i miejskie akcje charytatywne. Systematycznie współpracują z PCK, MOPR, z Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym we Frysztaku oraz ze Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Krośnie.

Nasz szkoła posiada doskonała bazę, dysponujemy dobrze wyposażonymi w pomoce dydaktyczne pracowniami i salami lekcyjnymi, salą gimnastyczną, pracowniami komputerowymi i biblioteka multimedialną. Przy szkole działa stołówka, gabinety opieki medycznej: higieny szkolnej, rehabilitacyjny i stomatologiczny.

Przy szkole znajduje się Miasteczko Ruchu Drogowego, które daje możliwość zdobycia karty rowerowej i motorowerowej.

Z dniem 1 września 2017 r. Gimnazjum Nr 3 im. Polskich Olipmijczyków w Krośnie zostało włączone do Szkoły Podstawowej nr 14 z Oddziałami Sportowymi i Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków w Krośnie

 

Jesteśmy na:

 

Multimedia

 •  

Fotogalerie

Niecodzienne spojrzenie na...

 

Przedstawiamy niecodzienne spojrzenie na Krosno - miejsca, które albo nie są dostępne dla...

 
więcej
zobacz wszystkie

Hejnał

Hejnał

 

Hejnał miasta Krosna

 
Zobacz video Zobacz wszystkie

Kalendarium wydarzeń

 •  
 • KIERMASZ BOŻENARODZENIOWY W REGIONALNYM CENTRUM KULTUR POGRANICZA

  Termin: 2018-12-16
  Miejsce: RCKP, Kolejowa 1, Krosno więcej
 •  
 • Rozstrzygnięcie XIX Krośnieńskiego Konkursu Literackiego

  Termin: 2018-12-18
  Miejsce: Czytelnia Główna KBP, ul. Wojska Polskiego 41 więcej
 •  
 • WARSZTATY WIANKOWE W PIWNICY PODCIENIAMI

  Termin: 2018-12-19
  Miejsce: Piwnica PocCieniami Rynek 5 więcej
 •  
 • DKF "16mm" - NADMIAR ŁASKI

  Termin: 2018-12-20
  Miejsce: artKino, Bieszczadzka 1, Krosno więcej
 •  
 • artKino ZAPRASZA NA SPECJALNE PRZEDŚWIĄTECZNE SEANSE FILMU ZIMNA WOJNA

  Termin: 2018-12-21
  Miejsce: artKino, Bieszczadzka 1, Krosno więcej
 •  
Zobacz pełny kalendarz imprez

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Serwis sms

SMS-owy miejski system informacyjny Urzędu Miasta Krosna. Wyśij sms o treści TAK na numer 607 599 493. więcej