A A A
 • English
 • Deutsch
Piątek, 19 października 2018, dzisiaj świętujemy imieniny: Jana, Pawła, Piotra

Dla Mieszkańców

Kontakt

ZSP Nr 3

Realizacja zadań w roku szkolnym 2012/2013 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. ks. Stanisława Staszica w Krośnie


1. Kurs mechatroniki pojazdowej

Kurs przeznaczony dla kierunków kształcenia - technik pojazdów samochodowych, technik mechatronik, mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych, monter mechatronik. Grupa docelowa to 48 uczniów podzielonych na 4 grupy po 12 osób.  W I półroczu zajęcia zrealizowała grupa I składająca się z 12 uczniów, w II półroczu – grupa II, również 12 uczniów. Kurs obejmował 40 godzin dla każdej z grup. Zajęcia prowadził wykonawca wyłoniony w drodze przetargu nieograniczonego. Każdy uczeń otrzymał komplet pomocy szkoleniowych składających się z notatnika, długopisu i multimetru do wykonywania pomiarów.  


 


2. Kurs operatora obrabiarek CNC

Kurs przeznaczony dla kierunków kształcenia -  technik mechanik, technik mechatronik, monter mechatronik. Grupa docelowa to 48 uczniów podzielonych na 4 grupy po 12 osób. W I półroczu zajęcia zrealizowała grupa I składająca się z 12 uczniów, w II półroczu – grupa II, również 12 uczniów. Kurs obejmował 40 godzin dla każdej z grup. Zajęcia prowadził wykonawca wyłoniony w drodze przetargu nieograniczonego. Każdy uczeń otrzymał komplet pomocy szkoleniowych składających się z notatnika, długopisu i pamięci masowej do zapisu rysunków, zadań i programów NC.
 


3. Kurs obsługi samolotów ULF


Kurs przeznaczony dla kierunków kształcenia -  technik mechanik lotniczy, technik awionik, technik mechanik. Grupa docelowa to 24 uczniów podzielonych na 2 grupy po 12 osób. W I półroczu zajęcia zrealizowała grupa I składająca się z 12 uczniów, grupa II - również 12 uczniów rozpocznie zajęcia w nowym roku szkolnym. Kurs obejmował 40 godzin. Zajęcia prowadził wykonawca wyłoniony w drodze przetargu nieograniczonego. Każdy uczeń otrzymał komplet pomocy szkoleniowych składających się z notatnika, długopisu i multimetru do wykonywania pomiarów.

 


4.  Kurs spawacza metodą MIG/MAG

Kurs przeznaczony dla  wszystkich kierunków kształcenia. Grupa docelowa to 40 uczniów podzielonych na 4 grupy po 10 osób. Kurs pozwala uzyskać dodatkowe kwalifikacje z zakresu spawania elektrodą topliwą w osłonie gazów obojętnych (MIG) lub aktywnych (MAG) potwierdzone książką spawacza.
W roku szkolnym 2012/2013 Zakład Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie, Ośrodek Kształcenia Zawodowego  w Krośnie wyłoniony w drodze przetargu nieograniczonego zrealizował 200 godzinny program kursu dla dwóch grup po  10 osób w każdej grupie. Każdy z uczniów zdał egzamin i otrzymał książeczkę spawacza, potwierdzającą zdobyte uprawnienia. Każdy uczeń otrzymał również  komplet pomocy szkoleniowych składający się z notatnika i długopisu.
 

 


5. Kurs prawa jazdy kat. B

Kurs prawa jazdy kat. B przeznaczony dla uczniów kierunków technik mechanik, technik mechatronik, technik mechanik lotniczy, technik awionik, monter mechatronik. Grupa docelowa to 40 uczniów podzielonych na 4 grupy po 10 osób. W roku szkolnym 2012/2013 kurs został  zrealizowany dla  I grupy  składającej się z 10 uczniów. Kurs obejmował 60 godzin, w tym  30 godzin zajęć teoretycznych dla grupy i po 30 godzin  – zajęć praktycznych – nauka jazdy dla każdego ucznia. Kurs prowadził Ośrodek Szkolenia Kierowców „Impuls”  wyłoniony w drodze przetargu nieograniczonego.
 

 


6. Praktyki  zawodowe.

Każdy uczeń kończący kurs  dany kurs został skierowany do odbycia praktyki zawodowej.  Do końca czerwca 2013r. 80 uczniów odbyło praktykę u 4 pracodawców. Z każdym pracodawcą została podpisana umowa dotycząca realizacji praktyki przez uczniów.

 


W okresie wakacyjnym planuje się przeprowadzenie procedury przetargowej na dostawę wyposażenia szkolnych pracowni zawodowych oraz pracowni doradztwa zawodowego.

Jesteśmy na:

 

Multimedia

 •  

Fotogalerie

Niecodzienne spojrzenie na...

 

Przedstawiamy niecodzienne spojrzenie na Krosno - miejsca, które albo nie są dostępne dla...

 
więcej
zobacz wszystkie

Hejnał

Hejnał

 

Hejnał miasta Krosna

 
Zobacz video Zobacz wszystkie

Kalendarium wydarzeń

 •  
 • "Mount Everest" - prelekcja Łukasza Łagożnego z cyklu Krośnieńskie spotkania z podróżnikami

  Termin: 2018-10-22
  Miejsce: Piwnica PodCieniami, Rynek 5, Krosno więcej
 •  
 • Spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem

  Termin: 2018-10-24
  Miejsce: Czytelnia Główna KBP, ul. Wojska Polskiego 41 więcej
 •  
 • DKF "16 mm" film DOGMAN

  Termin: 2018-10-25
  Miejsce: RCKP, ul. Kolejowa 1, Krosno więcej
 •  
 • KORA - ZADUSZKI MUZYCZNE ZE SWINGIEM

  Termin: 2018-10-28
  Miejsce: RCKP, ul. Kolejowa 1, Krosno więcej
 •  
 • 40. KROŚNIEŃSKIE SPOTKANIA TEATRALNE - spektakl rodzinny PORWANIE BALTAZARA GĄBKI

  Termin: 2018-11-04
  Miejsce: RCKP, ul. Kolejowa 1, Krosno więcej
 •  
Zobacz pełny kalendarz imprez

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Serwis sms

SMS-owy miejski system informacyjny Urzędu Miasta Krosna. Wyśij sms o treści TAK na numer 607 599 493. więcej