• |
A A A
 • English
 • Deutsch
Niedziela, 16 grudnia 2018, dzisiaj świętujemy imieniny: Albiny, Zdzisława

Dla Mieszkańców

Kontakt

PM Nr 10

PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 10 w Miejskim Zespole Szkół Nr 3

Adres: ul. Decowskiego 9, 38-400 Krosno

Telefon: 0-13 43-201-32

E-mail:

Organ prowadzący: Miasto Krosno

Dyrektor: Zofia Sienkiewicz

O przedszkolu...:

Przedszkole Miejskie Nr 10 w Krośnie mieści się w budynku Szkoły Podstawowej N 7 w Krośnie, z którą tworzy Miejski Zespół Szkół Nr 3 w Krośnie. Posiada dogodny dojazd oraz miejsca parkingowe. Funkcjonują w nim oddziały dzieci w przedziale wiekowym od 3 do 6 lat. Do dyspozycji przedszkola jest także duży, ładny ogród z nowoczesnym placem zabaw, wyposażonym w drewniane zestawy do zabaw i ćwiczeń na wolnym powietrzu. Ponadto przedszkolaki mogą korzystać z pomieszczeń znajdujących się na terenie szkoły podstawowej tj. sali gimnastycznej, hali sportowej, boiska wielofunkcyjnego, pracowni komputerowej oraz placu zabaw. Przedszkole działa w oparciu o przyjętą koncepcję. Zapewnia dzieciom opiekę, dba o ich bezpieczeństwo psychiczne i fizyczne. Rozpoznaje i zaspokaja potrzeby oraz rozwija indywidualne możliwości i talenty dziecka. Tworzy warunki do nabywania przez dzieci wiadomości i umiejętności, których celem jest osiągnięcie przez wychowanków stanu gotowości do podjęcia nauki w szkole podstawowej.

Placówka buduje środowisko społeczne dziecka, kształtuje jego postawy moralne oraz uczy odróżniania dobra od zła. Kieruje się zasadami wynikającymi z Konwencji o prawach dziecka. Wspiera działania wychowawcze rodziców. Promuje zachowania przyjazne przyrodzie, a także buduje poczucie tożsamości regionalnej i narodowej. W przedszkolu stwarzamy dzieciom warunki do wszechstronnego rozwoju poprzez ciekawe propozycje zajęć oraz bogato i estetycznie wyposażone sale zabaw i zajęć. Program edukacyjny jest urozmaicony i zapewnia realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego, dlatego dzieci chętnie zdobywają wiedzę oraz umiejętności pozwalające sprostać wymaganiom szkoły. Oferta zajęć prowadzonych w przedszkolu zapewnia pełną realizację podstawy programowej a także poszerza ją o nowatorskie rozwiązania programowe i metodyczne. Stosowane nowatorskie działania dostarczają dzieciom dobrej zabawy, rozwijają zdolności matematyczne, ruchowe oraz wiele innych. Dzieci stają się kreatywne, mają pomysły na zabawy, potrafią samodzielnie zorganizować sobie czas wolny. Nasze przedszkole zapewnia dzieciom szansę przeżywania radości, spontaniczności i twórczego działania w atmosferze bezpieczeństwa, akceptacji i zrozumienia.
 

Osiągnięcia
W 2003 r. przedszkole zdobyło Certyfikat przyjęcia do Wojewódzkiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie, w związku z czym nauczyciele kładą duży nacisk na kształtowanie u dzieci postaw prozdrowotnych i proekologicznych. W ramach promocji zdrowego stylu życia corocznie organizujemy dla przedszkolaków z terenu miasta Krosna Sportową Olimpiadę Integracyjną pn. „Przez ruch do zdrowia”, która cieszy się dużym uznaniem wśród dzieci oraz ich Rodziców. Dzieci z naszego przedszkola uczestniczą w różnorodnych konkursach, przeglądach i imprezach na szczeblu lokalnym, jak również regionalnym i ogólnopolskim. Są to konkursy plastyczne, recytatorskie, przeglądy piosenek dziecięcych oraz turnieje i olimpiady sportowe, gdzie zdobywają nagrody oraz wyróżnienia. Ważnym aspektem pracy placówki jest udział w realizacji lokalnych i ogólnopolskich programów i projektów. Placówka współpracuje z instytucjami działającymi na rzecz dzieci, a także promującymi zachowania przyjazne przyrodzie. Krąg partnerów zewnętrznych poszerza się i wynika nie tylko z potrzeb przedszkola, ale także z potrzeb środowiskowych.
 

Zajęcia dodatkowe
Język angielski dla wszystkich grup wiekowych. Dla dzieci 5 i 6 letnich nauka religii oraz gimnastyka korekcyjna i terapia logopedyczna prowadzona przez specjalistów z Miejskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Krośnie. W przedszkolu organizowane są zajęcia dodatkowe w zależności od potrzeb i zainteresowań dzieci oraz ich rodziców. Są to zajęcia : umuzykalniające, taneczne, teatralne, plastyczne, matematyczne, sportowe oraz korekcyjno-kompensacyjne wspomagające rozwój dziecka w ramach udzielanej przez przedszkole pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Ponadto dzieci uczestniczą w spotkaniach z ciekawymi ludźmi, w przedstawieniach teatralnych oraz biorą udział w lekcjach bibliotecznych i muzealnych.

Jesteśmy na:

 

Multimedia

 •  

Fotogalerie

Niecodzienne spojrzenie na...

 

Przedstawiamy niecodzienne spojrzenie na Krosno - miejsca, które albo nie są dostępne dla...

 
więcej
zobacz wszystkie

Hejnał

Hejnał

 

Hejnał miasta Krosna

 
Zobacz video Zobacz wszystkie

Kalendarium wydarzeń

 •  
 • KIERMASZ BOŻENARODZENIOWY W REGIONALNYM CENTRUM KULTUR POGRANICZA

  Termin: 2018-12-16
  Miejsce: RCKP, Kolejowa 1, Krosno więcej
 •  
 • Rozstrzygnięcie XIX Krośnieńskiego Konkursu Literackiego

  Termin: 2018-12-18
  Miejsce: Czytelnia Główna KBP, ul. Wojska Polskiego 41 więcej
 •  
 • WARSZTATY WIANKOWE W PIWNICY PODCIENIAMI

  Termin: 2018-12-19
  Miejsce: Piwnica PocCieniami Rynek 5 więcej
 •  
 • DKF "16mm" - NADMIAR ŁASKI

  Termin: 2018-12-20
  Miejsce: artKino, Bieszczadzka 1, Krosno więcej
 •  
 • artKino ZAPRASZA NA SPECJALNE PRZEDŚWIĄTECZNE SEANSE FILMU ZIMNA WOJNA

  Termin: 2018-12-21
  Miejsce: artKino, Bieszczadzka 1, Krosno więcej
 •  
Zobacz pełny kalendarz imprez

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Serwis sms

SMS-owy miejski system informacyjny Urzędu Miasta Krosna. Wyśij sms o treści TAK na numer 607 599 493. więcej