A A A
 • English
 • Deutsch
Środa, 17 października 2018, dzisiaj świętujemy imieniny: Ignacego, Małgorzaty, Wiktora

Dla Mieszkańców

Kontakt

SP Nr 12

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 12 w Miejskim Zespole Szkół Nr 2

Adres: ul. Wyspiańskiego 20, 38-400 Krosno

Telefon: 0-13 43-656-07

E-mail:

WWW: szkola.najlepsza.pl/sp

Organ prowadzący: Miasto Krosno

Dyrektor: Stanisław Urbowicz

O szkole...:

Z dniem 1 września 2017 r. SP 12 w Krośnie jest szkołą ośmioletnią z oddziałami gimnazjalnymi. Wspólnie z PM 11 w Krośnie wchodzi w skład MZS Nr 2 w Krośnie. Szkoła znajduje się na osiedlu Turaszówka, z dala od ruchliwych ulic, w spokojnej okolicy.
   

Priorytetami szkoły są:

 • odkrywanie i rozwijanie uczniowskich talentów;
 • promocja szkoły w środowisku lokalnym i mieście Krośnie;
 • bezpieczeństwo uczniów;
 • wysoki poziom dydaktyczno- wychowawczy.

Placówka jest chroniona przez firmę ochroniarską i wyposażona w monitoring wizyjny, co znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa. Szkoła posiada solidne warunki lokalowe i bardzo dobrą bazę dydaktyczną.
 

Mocną stroną szkoły jest bardzo wysoki poziom wychowawczy i wysoki  poziom dydaktyczny. Silnym atutem jest również baza sportowa i rekreacyjna. Uczniowie mają do dyspozycji do nowoczesną halę i salki sportowe, liczne obiekty sportowe (jedyny w mieście używany, przyszkolny kort do tenisa ziemnego, boisko trawiaste do gry w piłkę nożną, boisko  asfaltowe do gier i zabaw, 2 place zabaw). Ponadto w szkole znajdują się dobrze wyposażone sale lekcyjne, 2 pracownie komputerowe, biblioteka multimedialna, w większości sale multimedialne, czytelnia i świetlica.


W roku szkolnym 2017/2018 do szkoły uczęszcza 226 uczniów w 10 oddziałach. Lekcje odbywają się w systemie jednozmianowym w godz. 8.00- 14.15. Świetlica szkolna zapewnia uczniom opiekę w godz. 6.60-7.50 oraz 11.30-16.00. Dodatkowe dyżury świetlicy  są organizowane w okresie ferii świątecznych oraz dni dodatkowo wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
   

W szkole funkcjonuje gabinet profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej. W przypadku złego samopoczucia  można liczyć na pomoc Maltańskiej Służby Medycznej, która ma swoją siedzibę  w szkole. W stołówce szkolnej można zjeść smaczny obiad.
 

Szkoła uczestniczy w licznych projektach społeczno-edukacyjnych oraz programach profilaktycznych. Szkoła zapewnia pomoc psychologiczno-pedagogiczną. W SP 12 w Krośnie organizowanych jest bardzo wiele konkursów, zawodów, imprez oraz uroczystości (m.in. pasowanie na ucznia, Dzień Edukacji Narodowej, Andrzejki, Mikołajki, wigilie klasowe, zabawa choinkowa, zabawa Walentynkowa, Dzień Babci i Dziadzia, Dzień Rodziny, Dzień Dziecka, Dzień Sportu, konkursy przedmiotowe, sportowe, Święto Niepodległości, Święto Konstytucji 3 Maja, uroczyste zakończenie roku szkolnego).
   

MZS Nr 2 , w którego skład wchodzi SP 12 w Krośnie corocznie od bardzo wielu lat jest organizatorem konkursów międzyszkolnych ( 11- krotnie – „Hej kolęda, kolęda”; 9- krotnie – poezji miłosnej; 7-krotnie – „Pierwsza pomoc”, konkurs z języka angielskiego dla klas trzecich). Uczniowie naszej szkoły wielokrotnie uczestniczą w zewnętrznych imprezach, turniejach, konkursach i zawodach. Każdego roku w trakcie organizowanych w szkole apeli uczniowie wszystkich klas przedstawiają prezentację artystyczną. W szkole wydawane są dwie gazetki dla uczniów („Wesoła Szkoła” oraz „Szkolny Luz” dla młodszej i starszej grupy wiekowej). Począwszy od klasy czwartej uczniowie mają możliwość zdobycia karty rowerowej.
   

Bardzo okazale wygląda w naszej szkole rozwijanie talentów uczniowskich. Wśród naszych uczniów pełno jest sportowców (piłka nożna, pływanie, tenis ziemny, szermierka, dżudo, łucznictwo), artystów (gra na saksofonie, skrzypcach, gitarze, śpiew, taniec) oraz miłośników wiedzy (konkursy przedmiotowe organizowane zarówno dla „młodszych” i „starszych”).
Bardzo mocnym atutem szkoły jest praca wychowawcza. W jej ramach uczniowie mają okazję uczestniczyć w wielu imprezach wewnętrznych i zewnętrznych (wycieczki krajoznawczo-turystyczne, wyjścia do kina, teatru, muzeum, wystawy artystyczne, przedstawienia itp.).
   

Szczególne osiągnięcia
Wynik sprawdzianu szóstoklasisty w roku 2014 r. – 8 stanin w 9 stopniowej skali staninowej. W okresie ostatnich 5 lat 2 uczniów otrzymało tytuł laureata wojewódzkiego konkursu przedmiotowego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty  (1 historia, 1 matematyka), 5 uczniów otrzymało tytuł finalisty wojewódzkiego konkursu przedmiotowego (4- historia, 1- matematyka). Nasi uczniowie biorą udział w licznych konkursach zdobywając nagrody i wyróżnienia. Odnoszą sukcesy w konkursach sportowych, plastycznych, technicznych, artystycznych oraz krajoznawczo-turystycznych (szczegóły na stronie internetowej szkoły).

Dojazd:

 • z Dobieszyna – linia miejska nr 1
 • z Potoka – linie miejskie nr : 2,16 , PKS
 • z Odrzykonia, Ustrobnej, Wojaszówki i Bratkówki – PKS
 • na osiedlu Turaszówka kursują linie miejskie nr : A, B, 1, 5,20.

Czas dojścia z przystanków MKS i PKS do szkoły nie przekracza 5 minut.

 

Jesteśmy na:

 

Multimedia

 •  

Fotogalerie

Niecodzienne spojrzenie na...

 

Przedstawiamy niecodzienne spojrzenie na Krosno - miejsca, które albo nie są dostępne dla...

 
więcej
zobacz wszystkie

Hejnał

Hejnał

 

Hejnał miasta Krosna

 
Zobacz video Zobacz wszystkie

Kalendarium wydarzeń

 •  
 • 13 i n n y FESTIWAL TEATRÓW MŁODZIEŻOWYCH

  Termin: 2018-10-18
  Miejsce: RCKP, ul. Kolejowa 1, Krosno więcej
 •  
 • JUBILEUSZ!!! 18 lat artKina

  Termin: 2018-10-18
  Miejsce: artKino, ul. Bieszczadzka 1, Krosno więcej
 •  
 • "Mount Everest" - prelekcja Łukasza Łagożnego z cyklu Krośnieńskie spotkania z podróżnikami

  Termin: 2018-10-22
  Miejsce: Piwnica PodCieniami, Rynek 5, Krosno więcej
 •  
 • Spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem

  Termin: 2018-10-24
  Miejsce: Czytelnia Główna KBP, ul. Wojska Polskiego 41 więcej
 •  
 • DKF "16 mm" film DOGMAN

  Termin: 2018-10-25
  Miejsce: RCKP, ul. Kolejowa 1, Krosno więcej
 •  
Zobacz pełny kalendarz imprez

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Serwis sms

SMS-owy miejski system informacyjny Urzędu Miasta Krosna. Wyśij sms o treści TAK na numer 607 599 493. więcej