• |
A A A
 • English
 • Deutsch
Niedziela, 16 grudnia 2018, dzisiaj świętujemy imieniny: Albiny, Zdzisława

Dla Mieszkańców

Kontakt

SP Nr 5

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5 im. Jana Pawła II

Adres: ul. Grunwaldzka 15, 38-400 Krosno

Telefon: 0-13 43 -205-62

Faks: 0-13 43 -205-62

E-mail:

WWW: sp5krosno.edupage.org

Organ prowadzący: Miasto Krosno

Dyrektor: Iwona Kubit

O szkole...:

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Jana Pawła II w Krośnie z oddziałami przedszkolnymi położona jest w Dzielnicy Suchodół i należy do najmniejszych w mieście. W szkole funkcjonuje osiem oddziałów klasowych i trzy oddziały przedszkolne. U nas żadne dziecko nie jest anonimowe, wszystkie otaczane są serdeczną opieką przez grono nauczycieli i wychowawców. Przyjazna i rodzinna atmosfera jest wynikiem zespołowej pracy, starań i autentycznych więzi, które umiemy budować oraz utrwalać.


Dysponujemy dobrą bazą lokalową, dzieci uczą się i bawią w kolorowych salach, funkcjonalnie urządzonych i dobrze wyposażonych w pomoce naukowe. Pracownia językowa, pracownia komputerowa i sala edukacji wczesnoszkolnej są wyposażone w tablice interaktywne. Posiadamy bibliotekę, nową, pełnowymiarową salę gimnastyczną, boisko do piłki nożnej oraz kolorowy plac zabaw.

Nauka w szkole odbywa się w systemie jednozmianowym, oddziały szkolne nie są przepełnione, świetlica szkolna zapewnia uczniom opiekę do godz.15.30.

Pracujemy z pasją i zaangażowaniem, nierzadko poświęcając swój prywatny czas. Zapewniamy uczniom specjalistyczną opiekę pedagoga szkolnego, istnieje możliwość korzystania z pomocy logopedycznej. Nasze sukcesy możemy zmierzyć osiągnięciami uczniów, którzy zdobywają laury i nagrody w konkursach pozaszkolnych. Również wewnątrzszkolna oferta konkursowa jest bogata i atrakcyjna dla dzieci. Pomagamy rozwijać zainteresowania i odkrywać talenty. Dbamy o wszechstronny rozwój ucznia. W szkole działają koła: teatralne, sportowe, plastyczne, językowe, matematyczne i wokalne oraz Liga Ochrony Przyrody i Polski Czerwony Krzyż, a rozwijaniu zainteresowań sportowych służą również sekcje karate i piłki nożnej. Nowa sala gimnastyczna pozwala na rozwój ciekawych pasji sportowych np. tenisa ziemnego, badmintona, piłki ręcznej, koszykówki.

Prowadzimy zajęcia: opiekuńczo-wychowawcze, dydaktyczno-wyrównawcze. Propagujemy naukę gry w szachy i gry planszowe, organizujemy wyjazdy na „zielone szkoły” i na narty, wycieczki krajoznawcze i lekcje muzealne.
 

Współpracujemy z Radą Dzielnicy Suchodół, Strażą Miejską, Policją, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, świetlicą środowiskową, Parafią Św. Piotra i Św. Jana z Dukli, Krośnieńską Biblioteką Publiczną oraz Ochotniczą Strażą Pożarną. Uczniowie korzystają z możliwości udziału w programach promujących zdrowy styl żywienia: "Owoce w szkole" oraz "Doskonałe Mleko”.


Bierzemy udział w licznych akcjach charytatywnych: "Góra grosza", „Pola nadziei”, zbiórka plastikowych nakrętek, z których dochód przeznaczony jest na pomoc chorym dzieciom. Dbamy o środowisko naturalne – propagujemy selektywną zbiórkę odpadów, zbieramy zużyte baterie w ramach programu „Poszukiwacze zaginionych baterii”. Ponadto Uczniowski Klub Sportowy przy naszej szkole jako organizacja pozarządowa bierze udział w Dniach Krosna organizując gry i zabawy sportowe.
 

Szkoła należy do Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, w ramach której organizowane są wspólne, ciekawe imprezy i konkursy. Rada Rodziców jest prawdziwym filarem w procesie edukacyjnym. Wspiera i angażuje się w działania szkoły. Organizuje kiermasze świąteczne, festyny rodzinne oraz wycieczki dla uczniów z najlepszymi osiągnięciami w nauce i zachowaniu.

Jesteśmy na:

 

Multimedia

 •  

Fotogalerie

Niecodzienne spojrzenie na...

 

Przedstawiamy niecodzienne spojrzenie na Krosno - miejsca, które albo nie są dostępne dla...

 
więcej
zobacz wszystkie

Hejnał

Hejnał

 

Hejnał miasta Krosna

 
Zobacz video Zobacz wszystkie

Kalendarium wydarzeń

 •  
 • KIERMASZ BOŻENARODZENIOWY W REGIONALNYM CENTRUM KULTUR POGRANICZA

  Termin: 2018-12-16
  Miejsce: RCKP, Kolejowa 1, Krosno więcej
 •  
 • Rozstrzygnięcie XIX Krośnieńskiego Konkursu Literackiego

  Termin: 2018-12-18
  Miejsce: Czytelnia Główna KBP, ul. Wojska Polskiego 41 więcej
 •  
 • WARSZTATY WIANKOWE W PIWNICY PODCIENIAMI

  Termin: 2018-12-19
  Miejsce: Piwnica PocCieniami Rynek 5 więcej
 •  
 • DKF "16mm" - NADMIAR ŁASKI

  Termin: 2018-12-20
  Miejsce: artKino, Bieszczadzka 1, Krosno więcej
 •  
 • artKino ZAPRASZA NA SPECJALNE PRZEDŚWIĄTECZNE SEANSE FILMU ZIMNA WOJNA

  Termin: 2018-12-21
  Miejsce: artKino, Bieszczadzka 1, Krosno więcej
 •  
Zobacz pełny kalendarz imprez

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Serwis sms

SMS-owy miejski system informacyjny Urzędu Miasta Krosna. Wyśij sms o treści TAK na numer 607 599 493. więcej