A A A
 • English
 • Deutsch
Wtorek, 11 grudnia 2018, dzisiaj świętujemy imieniny: Damazego, Daniela

Dla Mieszkańców

Kontakt

Wydarzenia

Przedsiębiorcze pogranicze – polsko-słowacka inicjatywa edukacyjna

26-10-2017

W dniu 24 października 2017 roku w Zespole Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie odbyła się uroczystość otwarcia firmy symulacyjnej, która powstała w ramach realizowanego projektu pn. „Przedsiębiorcze pogranicze – polsko-słowacka inicjatywa edukacyjna. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020
 

Uroczystego otwarcia pracowni dokonała Pani Dyrektor Bożena Cząstka i zaproszeni Goście a wśród nich: Z-ca Prezydenta Miasta Krosna Pan Bronisław Baran, Przewodniczący Rady Miasta Krosna Pan Zbigniew Kubit, Przedstawiciel Podkarpackiego Kuratora Oświaty -Pani Lucyna Opoń, Naczelnik Wydziały Edukacji Pani Grażyna Gregorczyk, Przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miasta Krosna Pan Piotr Grudysz, Inspektor Wydziału Edukacji Pani Anna Szajna. Obecni byli także nauczyciele i uczniowie będący jednocześnie uczestnikami projektu. Pani Dyrektor przedstawiła krótko specyfikę działania firm symulacyjnych działających nie tylko w Polsce ale także w Europie. W nowo powstałej firmie obywać się będą zajęcia z zakresu przedsiębiorczości jak również młodzież będzie poznawać tajniki prowadzenia własnej firmy. Utworzenie firmy możliwe było dzięki środkom  jakie otrzymała szkoła dzięki realizacji projektu „Przedsiębiorcze pogranicze – polsko słowacka inicjatywa edukacyjna”.


Projekt skupia się na pokazaniu uczestnikom jak wygląda firma „od środka”, co zaprocentuje niezależnie od tego, czy dana osoba będzie chciała założyć własną działalność gospodarczą, czy znaleźć zatrudnienie. Bardzo ważne jest aby ta decyzja została podjęta świadomie – ułatwieniem będzie tu Indywidualny Plan Działania opracowany w trakcie doradztwa zawodowego.

W projekcie wykorzystywany jest tzw. Blended Learning, czyli połączenie kursów stacjonarnych, dostępu do materiałów zamieszczonych na platformie internetowej Moodle (prezentacji, grafik, filmów, quizów i innych) czy też konsultacji on-line za pośrednictwem e-maila i komunikatorów internetowych. ZSKU ma duże doświadczenie w takich działaniach – szkoła była jednym z prekursorów kształcenia na odległość na Podkarpaciu (nieprzerwanie od 2006 roku działa tutaj Regionalny Ośrodek Kształcenia na Odległość - ROKNO).

Duży nacisk w projekcie jest położony na  współpracę między partnerami z obu krajów, co jest jednym z założeń Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Słowacja 2014-2020. Dlatego uczestnicy z Polski i Słowacji spotkają się na zjazdach szkoleniowych (po 4 w Krośnie i Bardejovie) i będą mieli możliwość współpracy „na żywo” podczas zajęć w firmach symulacyjnych tworzonych w siedzibach partnerów projektu.

 Utworzenie firmy symulacyjnej jest ważnie nie tylko ze względu na wskaźniki założone w projekcie. Gotowa infrastruktura (meble, wyposażenie, sprzęt komputerowy) i materiały szkoleniowe (w tym na platformie Moodle) będą świetną podstawą do utrwalenia i rozwijania efektów projektu. Najważniejsze w kontynuowaniu tej inicjatywy będzie przede wszystkim dostosowanie działań do obecnych wymogów rynku i wyjście poza schematy tradycyjnego nauczania przedsiębiorczości prowadzonego w systemie szkolnym
 

Opracowanie: Marcin Bednarz (ZSKU Krosno)

wstecz

Jesteśmy na:

 

Multimedia

 •  

Fotogalerie

Niecodzienne spojrzenie na...

 

Przedstawiamy niecodzienne spojrzenie na Krosno - miejsca, które albo nie są dostępne dla...

 
więcej
zobacz wszystkie

Hejnał

Hejnał

 

Hejnał miasta Krosna

 
Zobacz video Zobacz wszystkie

Kalendarium wydarzeń

 •  
 • Otwarcie wystawy malarstwa Natalii Krzywdy

  Termin: 2018-12-12
  Miejsce: Salonik Artystyczny KBP, ul. Wojska Polskiego 41 więcej
 •  
 • DKF "16 mm" - UTOYA, 22 LIPCA

  Termin: 2018-12-13
  Miejsce: artKino, Bieszczadzka 1, Krosno więcej
 •  
 • artKino ZAPRASZA JESZCZE PRZED BOŻYM NARODZENIEM

  Termin: 2018-12-14
  Miejsce: artKino, Bieszczadzka 1, Krosno więcej
 •  
 • artKino ZAPRASZA NA SPECJALNE SEANSE JESZCZE PRZED ŚWIĘTAMI

  Termin: 2018-12-14
  Miejsce: artKino. Bieszczadzka 1, Krosno więcej
 •  
 • PRACOWNIA OZDÓB. WARSZTATY

  Termin: 2018-12-15
  Miejsce: kamienica, ul. Rynek 8, Krosno więcej
 •  
Zobacz pełny kalendarz imprez

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Serwis sms

SMS-owy miejski system informacyjny Urzędu Miasta Krosna. Wyśij sms o treści TAK na numer 607 599 493. więcej