A A A
 • English
 • Deutsch
Wtorek, 25 kwietnia 2017, dzisiaj świętujemy imieniny: Jarosława, Marka

Dla Mieszkańców

Kontakt

Dom Dziecka

Dom Dziecka im. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego Krośnie

 

38 – 400 Krosno, ul. Grodzka 2, tel. 013 432 00 39,   013 420 24 41

Dyrektor s. Elżbieta Drop

 

Dom Dziecka im. Ks. Z. Gorazdowskiego prowadzony jest nieprzerwanie od 1899 roku przez Zgromadzenia Sióstr Św. Józefa w Krośnie. Placówka mieści się w zabytkowym budynku, liczącym ponad sto lat. Dzieci zamieszkują 2, 3, 4- osobowe pokoje, mają do dyspozycji pokoje do wypoczynku z aneksami kuchennymi, a także kawiarenkę, salę teatralną, salę zajęciową, gabinet psychologiczno-pedagogiczny, pokój gościnny, kącik sportowy, plac zabaw oraz boisko sportowe.
 


 Dom Dziecka jest katolicką, niepubliczną całodobową placówką opiekuńczo – wychowawczą typu socjalizacyjnego, realizującą program wychowawczy oparty o zasady chrześcijańskie. Przeznaczona jest dla 30 dzieci w wieku od 10 lat do usamodzielnienia lub do ukończenia 25 roku życia - pod warunkiem kontynuowania nauki. Dom Dziecka zapewnia całodobową opiekę i wychowanie dzieciom całkowicie lub częściowo pozbawionym opieki rodzicielskiej.


 Celem Domu Dziecka jest wszechstronne wychowanie i tworzenie optymalnych dla prawidłowego rozwoju wychowanków warunków opiekuńczo – wychowawczych, religijnych, zdrowotnych i materialnych mające w efekcie dobrze przygotować wychowanków do samodzielnego życia w środowisku. Wychowanie odbywa się w atmosferze szacunku, miłości i zrozumienia, potrzebnej tym, którzy zostali wyrwani ze swych naturalnych rodzin, ze względu na dysfunkcje w tych środowiskach. Dając wychowankom poczucie bezpieczeństwa, wychowawcy pomagają im w zdobyciu wiedzy i wykształcenia, uczą podstawowych czynności koniecznych w dalszym życiu, takich jak: utrzymywanie porządku i higieny wokół siebie, obsługa sprzętów gospodarstwa domowego, nabywanie umiejętności gotowania, nabywania umiejętności załatwiania spraw urzędowych. Uczymy ich więc samodzielności przygotowującej do dorosłego życia, by mogli sami w pełni funkcjonować w społeczeństwie.


Do placówki przyjmowane są dzieci kierowane przez powiat właściwy ze względu na miejsce zamieszkania dziecka. Skierowanie do Domu Dziecka wydaje centrum pomocy rodzinie. Podstawą skierowania do Domu Dziecka jest orzeczenie sądu o umieszczeniu dziecka w placówce opiekuńczo – wychowawczej albo wniosek rodziców lub opiekunów prawnych o umieszczenie dziecka w tutejszej placówce.
 

Jesteśmy na:

 

Multimedia

 •  

Hejnał

Hejnał

 

Hejnał miasta Krosna

 
Zobacz video Zobacz wszystkie

Kalendarium wydarzeń

 •  
 • XVI KROŚNIEŃSKIE DNI TAŃCA - FILM "Mr. GAGA"

  Termin: 2017-04-25
  Miejsce: KROSNO, artKino, ul. Bieszczadzka 1 więcej
 •  
 • Spotkanie z Agnieszką Martinką

  Termin: 2017-04-26
  Miejsce: Czytelnia Główna KBP, ul. Wojska Polskiego 41 więcej
 •  
 • XVI KROŚNIEŃSKIE DNI TAŃCA - KONCERT TAŃCA, PROMOCJA TOMIKU I WYSTAWA

  Termin: 2017-04-26
  Miejsce: KROSNO, RCKP, ul. Kolejowa 1 więcej
 •  
 • XVI KROŚNIEŃSKIE DNI TAŃCA - USŁYSZEĆ TANIEC - MISTRZOWIE STEPOWANIA

  Termin: 2017-04-27
  Miejsce: KROSNO, RCKP, ul. Kolejowa 1 więcej
 •  
 • XVI KROŚNIEŃSKIE DNI TAŃCA - KROSNO NA POINTACH

  Termin: 2017-04-28
  Miejsce: KROSNO, RCKP, ul. Kolejowa 1 więcej
 •  
Zobacz pełny kalendarz imprez

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Serwis sms

SMS-owy miejski system informacyjny Urzędu Miasta Krosna. Wyśij sms o treści TAK na numer 607 599 493. więcej