A A A
 • English
 • Deutsch
Czwartek, 20 lipca 2017, dzisiaj świętujemy imieniny: Czesława, Małgorzaty

Dla Mieszkańców

Kontakt

Programu „Rodzina 500 plus”

Ustawa o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci wprowadziła w życie program „Rodzina 500 plus”, w ramach którego rodzice mogą otrzymywać świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł co miesiąc na drugie i kolejne dziecko niezależnie od dochodu. Rodziny, w których dochód nie przekracza 800 zł netto na osobę lub 1200 zł netto (w rodzinach wychowujących niepełnosprawne dziecko) – otrzymują je również na pierwsze lub jedyne dziecko. To nawet 6000 zł netto rocznego wsparcia dla dziecka. Swiadczenie wychowawcze przysługuje do dnia ukończenia przez dziecko 18. roku życia.

 

Proponowane rozwiązanie ma zmniejszyć obciążenia finansowe rodzin związane z wychowywaniem dzieci, w tym z opieką nad nimi i zaspokojeniem ich potrzeb życiowych, a tym samym zachęcać do podejmowania decyzji o posiadaniu większej liczby dzieci.

Do realizacji tych zadań Rada Miasta Krosna wyznaczyła Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Krośnie przy ul. Piastowskiej 58.

 

Wniosek o świadczenie wychowawcze można składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Krośnie przy ul. Piastowskiej 58 w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30.

 

Przy składaniu wniosku o świadczenie wychowawcze na drugie i kolejne dziecko  nie trzeba dołączać do wniosku żadnych dodatkowych dokumentów, ponieważ w tym wypadku nie będzie obowiązywało kryterium dochodowe.

Rodzic składający wniosek na pierwsze dziecko, a nie korzystajacy ze świadczeń rodzinnych będzie musiał dołączyć do wniosku:

 1. zaświadczenie z Urzędu Skarbowego lub oświadczenie złożone pod odpowiedzialnością karną za składanie fałszywych oświadczeń o wysokości dochodu za rok 2014 wszystkich pełnoletnich członków rodziny;
 2. zaświadczenie z ZUS lub oświadczenie złożone pod odpowiedzialnością karną za składanie fałszywych oświadczeń o wysokości składki zdrowotnej za rok 2014 osób uzyskujących dochód w tymże roku;
 3. w przypadku zmiany sytuacji finansowej rodziny, po roku 2014, do wniosku należy dołączyć dokumenty poświadczające zmianę sytuacji tj. utratę lub uzyskanie dochodu (m.in. świadectwo pracy, PIT 11 za 2014 r., umowę o pracę, zaświadczenie lub oświadczenie o dochodzie netto za miesiąc następujący po miesiącu, w którym dochód został uzyskany, informację o rozpoczętej, zawieszonej i wyrejestrowanej działalności gospodarczej, decyzję z ZUS o uzyskaniu renty, emerytury i inne w zależności od sytuacji rodzinnej i dochodowej wnioskodawcy).

 

W szczególnych przypadkach organ realizujący ustawę o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci może żądać przedłożenia innych dokumentów, w celu zbadania sytuacji rodziny mającej wpływ na prawo do w/w świadczenia.

W przypadku, gdy członek rodziny przebywa poza granicami kraju, należy złożyć stosowne oświadczenie.

Bliższe informacje można uzyskać pod nr telefonu: 13 42 012 58, 13 43 204 59 w. 132, na stronie internetowej www.moprkrosno.pl oraz w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Krośnie ul. Piastowska 58 w pok. 16.

 

 

Pliki do pobrania

informator-rodzina-500.pdf

Informator

wniosek_500.doc

Wniosek

ustwa_500.pdf

Tekst ustawy

Jesteśmy na:

 

Multimedia

 •  

Fotogalerie

Niecodzienne spojrzenie na...

 

Przedstawiamy niecodzienne spojrzenie na Krosno - miejsca, które albo nie są dostępne dla...

 
więcej
zobacz wszystkie

Hejnał

Hejnał

 

Hejnał miasta Krosna

 
Zobacz video Zobacz wszystkie

Kalendarium wydarzeń

 •  
 • LETNIE KONCERTY W ŚWIĄTYNIACH

  Termin: 2017-07-20
  Miejsce: KROSNO więcej
 •  
 • LETNIA PRZYGODA

  Termin: 2017-07-21
  Miejsce: KROSNO, Ogródek Jordanowski więcej
 •  
 • Film MIŚ BAMSE I MIASTO ZŁODZIEI

  Termin: 2017-07-21
  Miejsce: KROSNO, artKino, ul. Bieszczadzka 1 więcej
 •  
 • Film KAPITAN MAJTAS: PIERWSZY WIELKI FILM

  Termin: 2017-07-21
  Miejsce: KROSNO, artKino, ul. Bieszczadzka 1 więcej
 •  
 • Film ALIBI.COM

  Termin: 2017-07-21
  Miejsce: KROSNO, artKino, ul. Bieszczadzka 1 więcej
 •  
Zobacz pełny kalendarz imprez

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Serwis sms

SMS-owy miejski system informacyjny Urzędu Miasta Krosna. Wyśij sms o treści TAK na numer 607 599 493. więcej