Szczegółowe informacje nt. Programu „Czyste Powietrze” dostępne są na stronach internetowych:

  1. Ministerstwa Klimatu i Środowiska,
  2. czystepowietrze.gov.pl,
  3. Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

Przed przystąpieniem do udziału w Programie możesz skorzystać z przydatnych narzędzi, takich jak:

Lista ZUM jest pomocna w znalezieniu kwalifikujących się do dofinansowania urządzeń grzewczych oraz materiałów izolacyjnych, stolarki okiennej i drzwiowej. W bazie można znaleźć m.in.: kotły kondensacyjne gazowe i olejowe, pompy ciepła powietrze-woda, pompy ciepła gruntowe, a także kolektory słoneczne. Każde urządzenie zawiera dokładny opis z pełną dokumentacją techniczną oraz kartę produktu i etykietę energetyczną dla każdego modelu.

Baza stworzona jest w oparciu o przepisy budowlane i normy obowiązujące w Polsce. Wszystkie materiały i urządzenia ujęte na liście podlegały ocenie ekspertów.

UWAGA

  • Baza nie stanowi zamkniętego katalogu. Oznacza to, że jeśli dane urządzenie lub materiał spełnia wymagania techniczne Programu „Czyste Powietrze”, a nie zostało zgłoszone przez producenta do listy ZUM, to w dalszym ciągu istnieje możliwość umieszczenia tego urządzenia/materiału we wniosku o dofinansowanie (beneficjent jest zobowiązany do dostarczenia dokumentów potwierdzających spełnienie wymagań technicznych programu „Czyste Powietrze”).
  • Ogólnopolski wykaz ma charakter informacyjny i nie jest rankingiem czy informacją handlową. Urządzenia i materiały są uszeregowane na stronie w sposób losowy.
  • Strona nie zawiera cen poszczególnych urządzeń/materiałów. NFOŚiGW nie narzuca ani nie poleca korzystania z urządzeń/materiałów określonych wykonawców zamieszczonych na liście ZUM.

Dodatkowo możesz zapoznać się z filmem instruktażowym  - jak wypełnić wniosek o dotację.

Zapisz sie do newslettera Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

herb.png [21.51 KB]

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 43 675 43
fax 13 43 628 65
um@um.krosno.pl

Kontakt z Inwestorami
Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 43 301
ri@um.krosno.pl

Informacja Kulturalno-Turystyczna

38-400 Krosno
ul. Blich 1

tel/fax. 13 43 27 707
pikt@muzeumrzemiosla.pl

- otwiera się w nowej karcie