• |
A A A
 • English
 • Deutsch
Niedziela, 31 maja 2020, dzisiaj świętujemy imieniny: Anieli, Petroneli

Kontakt

Aktualności

Jubileusz nauczycieli - emerytów

03-04-2009 | Dla Mieszkańców

Ponad 100-osobowa grupa nauczycieli emerytów świętowała swoje 50-lecie. Spotkanie było okazją do podsumowań, szczególnie działalności w ostatnich kilkunastu latach.

 

Praca sekcji koncentrowała się na trosce o sprawy socjalno – bytowe i na opiece nad członkami, dotyczyło to między innymi odwiedzania chorych, samotnych i podupadłych na zdrowiu, na udzielaniu pomocy materialnej poprzez typowanie do zapomóg losowych, zdrowotnych i statutowych.

 

 


Nauczyciele otrzymali listy gratulacyjne od Prezydenta Miasta Krosna - na zdjęciu Pani Czesława Góral i Bronisław Baran Zastępca Prezydenta Miasta Krosna

 

 

Inną formą działalności jest organizacja życia kulturalnego i towarzyskiego dla wszystkich chętnych członków: czwartkowe spotkania literackie, uroczystości rocznicowe ( imprezy okolicznościowe i jubileusze), spotkania kulinarne, zwiedzanie muzeów i wystaw a także udział w odczytach, prelekcjach, spotkaniach klubowych i plenerowych.

 

Niezwykłą popularnością cieszą się,  wycieczki krajowe i zagraniczne organizowane przez sekcję. Celem podróży są zarówno miejsca kultu jak i te interesujące pod względem historycznym, turystycznym czy krajobrazowym. Nauczyciele – emeryci zwiedzali większość szlaków turystycznych zalecanych w przewodnikach jako ciekawe i godne zobaczenia. Poznając zabytki i kulturę bliższych i dalszych sąsiadów, uczestnicy mieli okazję zobaczyć miedzy innymi: Pragę, Wilno i Kowno, Wiedeń, Sarospatak i Tokaj, Bratysławę, Koszyce, Poprad, Lwów oraz wiele innych miejsc wypoczynkowych i uzdrowiskowych.

 

Sekcja organizowała także dłuższe (10-dniowe) pobyty nad morzem w Sopocie i Kołobrzegu,  wzbogacone o zwiedzanie atrakcyjnych miejscowości turystycznych polskiego wybrzeża.

 

Krośnieńscy nauczyciele – emeryci stale współpracują z jasielskim i  sanockim ogniwem sekcji a także z Uniwersytetem III wieku w Krośnie.

 

 


W uroczystym spotkaniu udział wzięło ponad 100 nauczycieli

 

 

Za swoja działalność członkowie sekcji otrzymali liczne odznaczenia państwowe, resortowe i związkowe. Te ostanie - to aż 27 osób wyróżnionych medalem za 50 działalności w Związku Nauczycielstwa Polskiego.

 

Z okazji 100-lecia ZNP za szczególne osiągnięcia w pracy w pracy związkowej medale otrzymali: Anna Lubaś, Władysława Grudzień i Tadeusz Komar.

 

Obecni na uroczystości z okazji 50-lecia sekcji, Bronisław Baran Zastępca Prezydenta Miasta Krosna i Grażyna Gregorczyk Naczelnik Wydziału Edukacji UM, wręczyli 30 listów gratulacyjnych Prezydenta Miasta Krosna dla nauczycieli z „półwiecznym stażem” w związku. Tak imponującym dorobkiem poszczycić się mogą:

Zofia Lorens, Genowefa Królicka, Kazimiera Jagiełło, Adam Panaś, Cecylia Marszałek, Tadeusz Alibożek, Czesława Góral, Kazimierz Jamroga, Danuta Kobosko, Janina Mróz, Helena Steliga, Liliana Syrek, Wit Szczurek, Danuta Wołoszyn, Danuta Wójtowicz, Kazimiera Buczek, Władysława Maląg, Janina Węgrzyn, Janina Nowak, Mieczysława Dembiczak, Wanda Felchner, Władysława Grudzień, Krystyna Serafin, Maria Warchoł, Jadwiga Gonet, Kazimierz Jastrzębski, Maria Paczosa, Józefa Mrozek, Halina Prajzner, Janina Wietecha.

 

 


Pani Zofia Lorens ma najdłuższy staż w sekcji

 

 

Spotkaniu nauczycieli – seniorów przewodniczył Prezes Zarządu Oddziału ZNP w Krośnie Jerzy Kielar w obecności Wiceprezesa Zarządu Okręgu ZNP w Rzeszowie Jana Osikowicza.

 

 

 
 

wstecz

Jesteśmy na:

 

Multimedia

 •  

Fotogalerie

Niecodzienne spojrzenie na...

 

Przedstawiamy niecodzienne spojrzenie na Krosno - miejsca, które albo nie są dostępne dla...

 
więcej
zobacz wszystkie

Hejnał

Hejnał

 

Hejnał miasta Krosna

 
Zobacz video Zobacz wszystkie

Kalendarium wydarzeń

 •  
 • BWA Krosno zaprasza na niedzielne Czytanie o sztuce...

  Termin: 2020-05-31
  Miejsce: Biuro Wystaw Artystycznych więcej
 •  
 • nieOCZYwiste – nowa wystawa czasowa w CDS

  Termin: 2020-06-01
  Miejsce: Centrum Dziedzictwa Szkła więcej
 •  
 • SPEKTAKLE DLA DZIECI PRZENIESIONE Z 30 MARCA NA 10 CZERWCA

  Termin: 2020-06-10
  Miejsce: RCKP, Kolejowa 1 , Krosno więcej
 •  
 • ZMIANA TERMINU KONCERTU SŁAWKA UNIATOWSKIEGO

  Termin: 2020-08-27
  Miejsce: RCKP, Kolejowa 1 Krosno więcej
 •  
 • NOWY TERMIN SPEKTAKLU "DWOJE NA HUŚTAWCE"

  Termin: 2020-09-14
  Miejsce: RCKP więcej
 •  
Zobacz pełny kalendarz imprez

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Serwis sms

SMS-owy miejski system informacyjny Urzędu Miasta Krosna. Wyśij sms o treści TAK na numer 607 599 493. więcej