• |
A A A
 • English
 • Deutsch
Sobota, 30 maja 2020, dzisiaj świętujemy imieniny: Jana, Karola

Kontakt

Aktualności

Apel Rady Miasta Krosna do Marszałka Województwa Podkarpackiego

27-11-2009 | Dla Mieszkańców

Podczas 50. Sesji Rady Miasta Krosna, 27. listopada Radni jednogłośnie podjęli apel skierowany do Zygmunta Cholewińskiego Marszałka Województwa Podkarpackiego. W apelu Rada Miasta Krosna wzywa  Marszałka do podjęcia decyzji o natychmiastowym  odwołaniu Mariusza Kocója z funkcji dyrektora szpitala w Krośnie. 

 

A P E L
DO  PANA  ZYGMUNTA CHOLEWIŃSKIEGO,
MARSZAŁKA  WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO,

SZANOWNY PANIE MARSZAŁKU  !

 

Rada Miasta Krosna, obradująca na sesji w dniu 27 listopada 2009 r. z dezaprobatą i z ogromnym niepokojem, przyjmuje Pańskie opóźniające się decyzje w sprawie zakończenia niebezpiecznego konfliktu w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim  im. Jana Pawła II  w Krośnie oraz pełnienia w dalszym ciągu funkcji dyrektora przez Pana Mariusza Kocója.

 

Przeciągające się ekstremalne działania ze strony obecnego dyrektora szpitala budzą nasze największe oburzenie i potępienie. Za zaistniałą sytuację i brak dobrej woli w jej ostateczne  rozwiązanie odpowiedzialny jest również Pan Marszałek i Zarząd  Województwa Podkarpackiego. 


 Wzywamy Pana Marszałka do uwzględnienia w swym działaniu - niezwykle wyważonych i licznych głosów parlamentarzystów, odpowiedzialnych członków Rady Społecznej Szpitala, radnych Województwa Podkarpackiego, radnych miasta Krosna oraz licznych rzesz Krośnian - i podjęcie decyzji zmierzających do zaprzestania praktyk zniewalających personel lekarski szpitala i jego pracowników przez dyrektora Mariusza Kocója.


Pragniemy, kolejny raz, zwrócić Pańską uwagę na ogromną determinację mieszkańców Krosna i powiatu w obronie normalnego funkcjonowania szpitala i  narastające społeczne niezadowolenie z pełnienia funkcji dyrektora przez Pana Mariusza Kocója.


Prosimy nie prowokować dalszych społecznych niepokojów, aby w zaistniałym konflikcie nie doszło do niekontrolowanych eskalacji ze strony mieszkańców miasta  i Komitetu Obrony Szpitala w Krośnie. 


Domagamy się od Pana Marszałka uwzględnienia w składzie Rady Społecznej Szpitala przedstawiciela Samorządu Miasta Krosna. Wyrażamy tym samym dezaprobatę wobec ostatnich Pańskich decyzji dotyczących zmian w jej składzie. 


Panie Marszałku, jeżeli w tej zmianie, w Radzie Społecznej Szpitala, dostrzega  Pan możliwość poprawy sytuacji w krośnieńskim szpitalu, to pozostaje  Pan w głębokiej defensywie wobec oczekiwań mieszkańców Krosna, powiatu i wszystkich ludzi myślących inaczej niż Pan. 


Szanowny Panie Marszałku ! 

Pełnienie przez Pana funkcji Marszałka i wynikająca z niej odpowiedzialność, nakłada na Pana również, obowiązek i potrzebę wsłuchiwania się i brania pod uwagę głosów opinii społecznej, nie tylko Krosna.


Proszę zatem zrozumieć, iż w dniu 30 listopada br. dobiega końca okres wypowiedzeń pracy przez lekarzy. Za sprawą manipulacji prawem przez Dyrektora Kocója istnieje realna groźba iż w dniu 1 grudnia br. szpital pozostanie bez personelu lekarskiego.


Dlatego też całkowitą odpowiedzialność moralną i prawną za stan zdrowia pacjentów hospitalizowanych w szpitalu krośnieńskim poniesie Pan osobiście i Pański  Urząd. 
 

Rada Miasta Krosna oczekuje od Pana Marszałka podjęcia decyzji o natychmiastowym  odwołaniu Mariusza Kocója z funkcji dyrektora szpitala w Krośnie. 
 

wstecz

Jesteśmy na:

 

Multimedia

 •  

Fotogalerie

Niecodzienne spojrzenie na...

 

Przedstawiamy niecodzienne spojrzenie na Krosno - miejsca, które albo nie są dostępne dla...

 
więcej
zobacz wszystkie

Hejnał

Hejnał

 

Hejnał miasta Krosna

 
Zobacz video Zobacz wszystkie

Kalendarium wydarzeń

 •  
 • BWA Krosno zaprasza na majowe wydarzenia online

  Termin: 2020-05-30
  Miejsce: Biuro Wystaw Artystycznych więcej
 •  
 • BWA Krosno zaprasza do odwiedzin w weekendy

  Termin: 2020-05-30
  Miejsce: Biuro Wystaw Artystycznych, Krosno ul. Portiusa 4 więcej
 •  
 • BWA Krosno zaprasza na niedzielne Czytanie o sztuce...

  Termin: 2020-05-31
  Miejsce: Biuro Wystaw Artystycznych więcej
 •  
 • nieOCZYwiste – nowa wystawa czasowa w CDS

  Termin: 2020-06-01
  Miejsce: Centrum Dziedzictwa Szkła więcej
 •  
 • SPEKTAKLE DLA DZIECI PRZENIESIONE Z 30 MARCA NA 10 CZERWCA

  Termin: 2020-06-10
  Miejsce: RCKP, Kolejowa 1 , Krosno więcej
 •  
Zobacz pełny kalendarz imprez

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Serwis sms

SMS-owy miejski system informacyjny Urzędu Miasta Krosna. Wyśij sms o treści TAK na numer 607 599 493. więcej