• |
A A A
 • English
 • Deutsch
Niedziela, 31 maja 2020, dzisiaj świętujemy imieniny: Anieli, Petroneli

Kontakt

Aktualności

Krośnieńskie Dni Tańca

21-04-2010 | Dla Mieszkańców

Już w niedzielę, 25 kwietnia o godzinie 18.00, w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza będzie można podziwiać  spektakl w wykonaniu Laboratorium Choreograficznego Śląskiego Teatru Tańca "Omdlała sukienka". To wydarzenie prezentowane jest w ramach odbywających się właśnie Krośnieńskich Dni Tańca.

 

 


OMDLAŁA SUKIENKA
Choreografia, scenografia i kostiumy: Sylwia Hefczyńska-Lewandowska
Muzyka: Sainkho Namchylak, Astor Piazzola, Japońska muzyka tradycyjna, Lech Janerka, Gry, Leila Soda Stream, Fundamental Dub Call, Mondo Globo
Tańczą: Sylwia Hefczyńska - Lewandowska, Aleksander Kopański, Jarosław Karch

 

 

Sylwia Hefczyńska-Lewandowska jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, gdzie specjalizowała się w gimnastyce artystycznej. Przez sześć lat prowadziła zajęcia z dziećmi w Centrum Kultury we Wrocławiu. Od 1993 roku uczestniczyła w warsztatach tańca współczesnego organizowanych w całej Polsce. W 1995 roku dołączyła do grupy tancerzy Śląskiego Teatru Tańca. Zdobyła również dyplom tancerza zawodowego, przyznawany przez Związek Artystów Scen Polskich oficjalnie honorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Spektakl „Przelotnie” to jej trzecia autorska choreografia, po „Omdlałej sukience” i „Przenikaniu”. Jest wykładowcą PWST w Krakowie (Wydział Aktorski, specjalizacja Aktor Teatru Tańca).

 

 

"Sylwia Hefczyńska stworzyła widowisko bardziej zwarte (...) przez co "Omdlała sukienka" wydaje się precyzyjna i czytelna. Podobać może się zwłaszcza końcówka, w której tytułowa sukienka, wcześniej będąca częścią kostiumu, staje się rekwizytem. To równocześnie metafora przemian, jakim podlegamy wszyscy, zostawiając za sobą – jak kokony, z których już wyrośliśmy – role, jakie przestaliśmy grać, porzucone poglądy, wreszcie-miłości, które przeminęły. A my wrastamy już w inne role, nowe poglądy i uczucia. Cały spektakl zakończony został niezwykle plastyczną pointą, być może jedną z najpiękniejszych w dorobku Śląskiego Teatru Tańca"
Marcin Hałaś, Życie Bytomskie

 

 

PROGRAM IX KROŚNIEŃSKICH DNI TAŃCA

 


1. 20 kwietnia 2010, godzina 18.00. KONCERT SZTUK ETNICZNYCH „PULS ZIEMI”. Praca dyplomowa Justyny Słowik, słuchaczki PPSKAKiB w Krośnie. Wstęp wolny.

 

2. 22 kwietnia 2010, godzina 18.00. KONCERT TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO „OD KLASYKI DO WSPÓŁCZESNOŚCI”. Praca dyplomowa Aldony Kubit i Katarzyny Stec słuchaczek PPSKAKiB w Krośnie. Wstęp wolny

 

3. 22 kwietnia 2010, godzina 19.00. WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII „TANIEC OBRAZÓW – OBRAZ TAŃCA”. Praca dyplomowa Janusza Krzywonosa, słuchacza PPSKAKiB w Krośnie. Wstęp wolny

 

4. 22 kwietnia 2010, godzina 19.30. PROMOCJA TOMIKU POEZJI „ZATAŃCZONA PRZESTRZEŃ IV”. Wstęp wolny.

 

5. 23 kwietnia 2010, godzina 18.00. PREMIEROWY SPEKTAKL „PO OMACKU”.  Praca dyplomowa Anny Romańczak słuchaczki PPSKAKiB w Krośnie. Wstęp wolny.

 

6. 25 kwietnia 2010, godzina 18.00.  SPEKTAKL W WYKONANIU LABORATORIUM CHOREOGRAFICZNEGO ŚLĄSKIEGO TEATRU TAŃCA „OMDLAŁA SUKIENKA”. Bilet 10.- zł.
 

wstecz

Jesteśmy na:

 

Multimedia

 •  

Fotogalerie

Niecodzienne spojrzenie na...

 

Przedstawiamy niecodzienne spojrzenie na Krosno - miejsca, które albo nie są dostępne dla...

 
więcej
zobacz wszystkie

Hejnał

Hejnał

 

Hejnał miasta Krosna

 
Zobacz video Zobacz wszystkie

Kalendarium wydarzeń

 •  
 • BWA Krosno zaprasza na niedzielne Czytanie o sztuce...

  Termin: 2020-05-31
  Miejsce: Biuro Wystaw Artystycznych więcej
 •  
 • nieOCZYwiste – nowa wystawa czasowa w CDS

  Termin: 2020-06-01
  Miejsce: Centrum Dziedzictwa Szkła więcej
 •  
 • SPEKTAKLE DLA DZIECI PRZENIESIONE Z 30 MARCA NA 10 CZERWCA

  Termin: 2020-06-10
  Miejsce: RCKP, Kolejowa 1 , Krosno więcej
 •  
 • ZMIANA TERMINU KONCERTU SŁAWKA UNIATOWSKIEGO

  Termin: 2020-08-27
  Miejsce: RCKP, Kolejowa 1 Krosno więcej
 •  
 • NOWY TERMIN SPEKTAKLU "DWOJE NA HUŚTAWCE"

  Termin: 2020-09-14
  Miejsce: RCKP więcej
 •  
Zobacz pełny kalendarz imprez

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Serwis sms

SMS-owy miejski system informacyjny Urzędu Miasta Krosna. Wyśij sms o treści TAK na numer 607 599 493. więcej