• |
A A A
 • English
 • Deutsch
Wtorek, 2 czerwca 2020, dzisiaj świętujemy imieniny: Erazma, Marianny

Kontakt

Aktualności

Spotkanie z Kopciuszkiem w KBP

13-05-2019 | Dla Mieszkańców | Kultura

Spotkanie z Kopciuszkiem w KBP

W piątkowy wieczór (10.05) w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej bajkowa postać Kopciuszka, spotkała się z dziećmi w ramach warsztatów teatralnych.

 

 

 

Już przy wejściu do biblioteki każdą osobę Kopciuszek witał cukierkami zapraszając na przedstawienie, którego premiera miała rozpocząć się o godz. 18.00. Przed licznie zgromadzoną publicznością - dzieci uczestniczące w warsztatach teatralnych w Oddziale dla Dzieci – zaprezentowały nowoczesną odsłonę tej znanej od wieków bajki, pokazując, że „Kopciuszek” wciąż bawi dużych i małych.

 

Spotkanie z Kopciuszkiem w KBP

 

Rodzice, opiekunowie i rówieśnicy młodych aktorów brawami nagradzali kolejne sceny w przedstawieniu. Spektakl przygotowany przez dzieci to był dopiero początek atrakcji przygotowanych przez bibliotekarzy na ten wieczór ph. „#biblioteka tam Kopciuszek czeka!”, w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek – w tym roku obchodzonego pod hasłem „#biblioteka”.

 

Spotkanie z Kopciuszkiem w KBP

 

Po spektaklu przed publicznością zaprezentowali się studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie - Studenckie Koło Naukowe „NEO”,  przedstawiając m.in. jak powstają roboty z klocków lego sterowane za pomocą specjalnych aplikacji, jak wykorzystać drukarkę 3D, co to są gogle do wirtualnej rzeczywistości czy jak działa kierownica logitech, zachęcając przy tym do skorzystania z możliwości jakie dają nowe technologie. Okazało się, że przygotowane przez SKN „NEO” atrakcje, „wciągnęły” zarówno dzieci jak i dorosłych i do skorzystania z gogli czy kierownicy trzeba było ustawić się w kolejce. Równocześnie Kopciuszek zaprosił dzieci do udziału w grze ph. „Zagubiony bucik Kopciuszka”.

 

Spotkanie z Kopciuszkiem w KBP

 

Kilkuosobowe gruby otrzymały tajemnicze koperty, a w nich zadania do wykonania. Dzieci musiały udać się m.in. do domku Kopciuszka, rozwiązać zadanie w „książkowych  górach”, „internetowym lesie”, „w mysiej norce”, odnaleźć „zaczarowaną karetę”, a w sali balowej rozwiązać skomplikowaną łamigłówkę, a na koniec odgadnąć hasło z otrzymywanych w trakcie gry liter. W rozwiązaniu zadań dzieciom pomagali specjalni „agenci – bibliotekarze”. Wygrała grupa, która wszystkie polecenia wykonała w najkrótszym czasie.

 

Spotkanie z Kopciuszkiem w KBP

 

Po zakończeniu gry dzieci zaproszone zostały do zabawy plastycznej pn.  „Drugie życie książki w modzie” i musiały ze starych gazet, książek i kolorowych papierów wykonać ozdoby na sukniach Kopciuszka. Nagrody uczestnikom zabaw i specjalne certyfikaty wręczyła na koniec Dyrektor KBP Bogusława Bęben. W czasie kiedy dzieci bawiły się z Kopciuszkiem i robotami dorośli czytelnicy mogli zapisać się do biblioteki nie płacąc za kartę, a czytelnicy już zapisani, którzy między godz. 18.00 a 21.00 wypożyczyli książki, otrzymali specjalne konto VIP uprawniające do wypożyczania jednorazowo 10 woluminów.

 

Spotkanie z Kopciuszkiem w KBP

 

Przez cały czas  można było również kupić książkę za 1 zł na kiermaszu książek „używanych”, który jak zawsze cieszył się dużą popularnością,  a także zrobić sobie sleeveface z Kopciuszkiem. Specjalnie przygotowania makieta pozwoliła stać się księżniczką małym i nieco większym dziewczynkom. Okazało się, że Kopciuszek świetnie się  odnalazł wśród nowoczesnych technologii, a biblioteka po raz kolejny potwierdziła, że jest w niej miejsce zarówno dla tradycji jak i nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które uczą i bawią nie tylko młodych użytkowników.
 

 

Tekst: Monika Machowicz

wstecz

Jesteśmy na:

 

Multimedia

 •  

Fotogalerie

Niecodzienne spojrzenie na...

 

Przedstawiamy niecodzienne spojrzenie na Krosno - miejsca, które albo nie są dostępne dla...

 
więcej
zobacz wszystkie

Hejnał

Hejnał

 

Hejnał miasta Krosna

 
Zobacz video Zobacz wszystkie

Kalendarium wydarzeń

 •  
 • BWA Krosno zaprasza na czerwcowe wydarzenia

  Termin: 2020-06-04
  Miejsce: Biuro Wystaw Artystycznych, Krosno ul. Portiusa 4 więcej
 •  
 • SPEKTAKLE DLA DZIECI ODWOŁANE - Wcześniej PRZENIESIONE Z 30 MARCA NA 10 CZERWCA

  Termin: 2020-06-10
  Miejsce: RCKP, Kolejowa 1 , Krosno więcej
 •  
 • ZMIANA TERMINU KONCERTU SŁAWKA UNIATOWSKIEGO

  Termin: 2020-08-27
  Miejsce: RCKP, Kolejowa 1 Krosno więcej
 •  
 • NOWY TERMIN SPEKTAKLU "DWOJE NA HUŚTAWCE"

  Termin: 2020-09-14
  Miejsce: RCKP więcej
 •  
 • ZMIANA TERMINU!!!!!!SPEKTAKL "PIKANTNI"

  Termin: 2020-09-20
  Miejsce: RCKP, sala widowiskowa, Kolejowa 1, Krosno więcej
 •  
Zobacz pełny kalendarz imprez

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Serwis sms

SMS-owy miejski system informacyjny Urzędu Miasta Krosna. Wyśij sms o treści TAK na numer 607 599 493. więcej