• |
A A A
 • English
 • Deutsch
Niedziela, 24 stycznia 2021, dzisiaj świętujemy imieniny: Franciszka, Felicji

Kontakt

Aktualności

Trzy medale i tytuł Drużynowego Mistrza Polski Juniorów Młodszych dla krośnieńskich karateków

15-10-2019 | Dla Mieszkańców | Sport

W sobotę 12 października 2019 r. odbyły się  XX Mistrzostwa Polski Kyokushin Karate Kumite Open i Kata Seniorów oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (14-15 lat). Organizatorem był Szczeciński Klub Sportowy HUSARIA, prowadzony przez sensei Radosława Ambroziaka. Sędzią głównym Mistrzostw, w których wystartowało 220 zawodników z 76 klubów, był shihan Andrzej Drewniak.Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało pięcioro zawodników pod opieką shihana Romana Woźniaka, zdobywając łącznie trzy medale, sięgnęła po tytuł Drużynowego Mistrza Polski Juniorów Młodszych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

 

Zawody w Szczecinie

 


Aleks Łączak – w kategorii kata, wśród 29 startujących, pokazowo wykonał pinian sono ni, nikt z pozostałych zawodników nie został wyżej oceniony i do II tury awansował z pozycji lidera. Jego wykonanie tsuki no kata sędziowie ocenili najwyżej i Aleks mógł już świętować niesamowity sukces – tytuł Mistrza Polski w kategorii kata. W kumite, po stoczeniu czterech walk i jednej dogrywki Aleks mógł wznieść w górę swój drugi, mistrzowski puchar, zostając tym samym Dwukrotnym Mistrzem Polski i Najlepszym Zawodnikiem Mistrzostw Polski Kyokushin Karate Juniorów Młodszych. Jest to pierwszy taki sukces w 40 – letniej historii Klubu.


Wiktoria Bilska
– w kategorii kata dziewcząt startowało 34 zawodniczki, wykonujące pinian sono ni. Wiktoria, do II tury, awansowała z drugiej pozycji – po pokazowym, dynamicznym wykonaniu tsuki no kata zbliżyła się do liderki i jedynie różnica 1,6 pkt zadecydowała o tym, iż Wiktoria została Wicemistrzynią Polski. W kumite Wiktoria, po wygraniu pierwszej walki w dogrywce, w drugim pojedynku o podium, uległa późniejszej wicemistrzyni swojej kategorii.

 

Zawody w Szczecinie

 Maja Wajda
– w kategorii kata nie zdołała awansować do II tury, zaś w kumite, po pewnym zwycięstwie w pierwszej walce po zdobyciu wazari, Maja musiała uznać wyższość przeciwniczki w walce o podium.


Korneliusz Paradysz – w kategorii kata po I turze był dziewiąty i nie awansował do II tury. W kumite, podobnie jak Wiktoria i Maja, po zdecydowanym pokonaniu przeciwnika w pierwszym pojedynku. W drugim starciu, walcząc o brąz, niestety nie zdołał pokonać zawodnika z Suwałk, przegrywając minimalnie 2:3.


Kacper Dobrzański
– debiutując w zawodach tak wysokiej rangi, zaprezentował się bardzo dobrze – w kategorii kata, po I turze, był siódmy – w drugiej, po dynamicznym wykonaniu kata pinian sono san awansował na wysokie, piąte miejsce pośród 29 startujących. W kumite Kacper w pierwszej walce odrobił punkt, zdobył wazari, jednakże sędziowie zadecydowali o wygranej jego przeciwnika.


W 2019 roku, po wygraniu drużynowo Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Leżajsku i Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Szczecinie, Klub obroni zeszłoroczny tytuł najlepszego Klubu Karate Kyokushin w Polsce we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży Ministerstwa Sportu i Turystyki.


Poprzednie Drużynowe Mistrzostwo Polski Klub zdobył 18 lat temu na Mistrzostwach Polski Seniorów. Gratulacje i słowa uznania dla wszystkich zawodników, którzy dzięki swojej ciężkiej i systematycznej pracy, uporowi i poświęcaniu czasu na doskonalenie się, osiągają sukcesy rozsławiające Krośnieński Klub Kyokushin Karate. Podziękowania dla ich rodziców za wsparcie, motywację i zaangażowanie. OSU!
 

 

Więcej na stronie internetowej Klubu.

Zawody w Szczecinie
Zawody w Szczecinie
Zawody w Szczecinie
wstecz

Jesteśmy na:

 

Multimedia

 •  

Fotogalerie

Niecodzienne spojrzenie na...

 

Przedstawiamy niecodzienne spojrzenie na Krosno - miejsca, które albo nie są dostępne dla...

 
więcej
zobacz wszystkie

Hejnał

Hejnał

 

Hejnał miasta Krosna

 
Zobacz video Zobacz wszystkie

Kalendarium wydarzeń

 •  
 • KSIĘŻNICZKA CZARDASZA_spektakl przeniesiony z 5.X.2020

  Termin: 2021-03-12
  Miejsce: RCKP więcej
 •  
 • "DWOJE NA HUŚTAWCE" spektakl przeniesiony z 14_IX_2020

  Termin: 2021-05-14
  Miejsce: RCKP więcej
 •  
Zobacz pełny kalendarz imprez

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Serwis sms

SMS-owy miejski system informacyjny Urzędu Miasta Krosna. Wyśij sms o treści TAK na numer 607 599 493. więcej