• |
A A A
 • English
 • Deutsch
Sobota, 6 czerwca 2020, dzisiaj świętujemy imieniny: Norberta, Bogumiła

Kontakt

Aktualności

AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU WYBUDUJE HALĘ W KROŚNIE

18-10-2019 | Dla Mieszkańców | Życie miasta

Piotr Przytocki - Prezydent Miasta Krosna i Krzysztof Ślęzak - dyrektor Oddziału ARP S.A. w Mielcu

W Strefie Inwestycyjnej „Krosno – Lotnisko” powstanie nowoczesna hala produkcyjna, o powierzchni docelowej 5 000 m² przeznaczona do wynajęcia. Inwestorem jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., zarządzający Specjalną Strefą Ekonomiczną EURO-PARK. Obiekt zostanie wybudowany na blisko 3-hektarowej działce zakupionej od miasta. Dziś (18.10) podpisano umowę sprzedaży nieruchomości.

 


- Inwestycja Agencji Rozwoju Przemysłu jest odpowiedzią na potrzeby Krosna w zakresie stworzenia oferty powierzchni produkcyjnej z pełnym zapleczem dla firm poszukujących gotowych hal do wynajęcia. Otrzymujemy zapytania od inwestorów zainteresowanych taką przestrzenią, jednak w Krośnie występuje w tym zakresie deficyt – informuje Piotr Przytocki, prezydent miasta. – Cieszę się, że Agencja Rozwoju Przemysłu dostrzegła nasz potencjał gospodarczy, przyjęła zaproszenie do współpracy i zdecydowała się wesprzeć Krosno. To przedsięwzięcie w znacznym stopniu zwiększy atrakcyjność miasta dla inwestorów i otworzy dla nich nowe możliwości – dodaje.


Hala będzie zlokalizowana przy ul. Prez. R. Kaczorowskiego. Obiekt będzie się składał z części produkcyjnej wynoszącej ok. 3 500 m2 i dwukondygnacyjnego budynku administracyjno-socjalnego o powierzchni 1 200 m2, z możliwością późniejszej rozbudowy części produkcyjnej do 5 000 m2.

 

Piotr Przytocki - Prezydent Miasta Krosna, Krzysztof Ślęzak - dyrektor Oddziału ARP S.A. w Mielcu, dr Tomasz Soliński - Zastępca Prezydenta Miasta Krosna
Piotr Przytocki - Prezydent Miasta Krosna, Krzysztof Ślęzak - dyrektor Oddziału ARP S.A. w Mielcu, dr Tomasz Soliński - Zastępca Prezydenta Miasta Krosna

 


- Naszym największym atutem jest możliwość kompleksowego podejścia do realizowanych inwestycji. To nie tylko wsparcie przedsiębiorców przy rozwoju projektów, ale także budowa hal i tworzenie obszarów inwestycyjnych. Krosno ze względu na swój potencjał gospodarczy jest dobrym miejscem dla lokalizacji obiektu przemysłowego. Mamy doświadczenie w realizacji podobnych projektów,  w EURO-PARK MIELEC powstało już siedem takich budynków.  Jestem przekonany, że z naszych wspólnych starań skorzysta lokalna przedsiębiorczość, a przede wszystkim  mieszkańcy Krosna - podkreśla Krzysztof Ślęzak, dyrektor Oddziału ARP S.A. w Mielcu.

 

Strefa Inwestycyjna w Krośnie
Kliknij aby powiększyć mapę

 


Agencja Rozwoju Przemysłu, zwłaszcza Oddział w Mielcu współpracuje z samorządem Krosna od wielu lat. Od 2018 r., po wejściu w życie nowych przepisów wprowadzających strefę inwestycji na terenie całego kraju, ARP wydaje na tym obszarze decyzje o wsparciu, uprawniające inwestorów do korzystania ze zwolnienia z podatku dochodowego.

- Serdecznie zachęcamy przedsiębiorców do lokowania biznesu w obiektach, które powstaną dzięki naszym partnerom z Agencji Rozwoju Przemysłu. Jestem przekonany, że ta inwestycja zaowocuje dobrymi, nowoczesnymi miejscami pracy, które zachęcą młodych ludzi do związania swojej przyszłości z Krosnem – mówi dr Tomasz Soliński, zastępca prezydenta miasta.
 

wstecz

Jesteśmy na:

 

Multimedia

 •  

Fotogalerie

Niecodzienne spojrzenie na...

 

Przedstawiamy niecodzienne spojrzenie na Krosno - miejsca, które albo nie są dostępne dla...

 
więcej
zobacz wszystkie

Hejnał

Hejnał

 

Hejnał miasta Krosna

 
Zobacz video Zobacz wszystkie

Kalendarium wydarzeń

 •  
 • BWA Krosno zaprasza na Spacer historyczny: Śladami Portiusa

  Termin: 2020-06-07
  Miejsce: Biuro Wystaw Artystycznych, Krosno ul. Portiusa 4 więcej
 •  
 • SPEKTAKLE DLA DZIECI ODWOŁANE - Wcześniej PRZENIESIONE Z 30 MARCA NA 10 CZERWCA

  Termin: 2020-06-10
  Miejsce: RCKP, Kolejowa 1 , Krosno więcej
 •  
 • ZMIANA TERMINU KONCERTU SŁAWKA UNIATOWSKIEGO

  Termin: 2020-08-27
  Miejsce: RCKP, Kolejowa 1 Krosno więcej
 •  
 • NOWY TERMIN SPEKTAKLU "DWOJE NA HUŚTAWCE"

  Termin: 2020-09-14
  Miejsce: RCKP więcej
 •  
 • ZMIANA TERMINU!!!!!!SPEKTAKL "PIKANTNI"

  Termin: 2020-09-20
  Miejsce: RCKP, sala widowiskowa, Kolejowa 1, Krosno więcej
 •  
Zobacz pełny kalendarz imprez

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Serwis sms

SMS-owy miejski system informacyjny Urzędu Miasta Krosna. Wyśij sms o treści TAK na numer 607 599 493. więcej