• |
A A A
 • English
 • Deutsch
Wtorek, 14 lipca 2020, dzisiaj świętujemy imieniny: Kamila, Bonawentury

Kontakt

Aktualności

Zrób sobie bombkę… – świąteczna oferta Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej

29-11-2019 | Dla Mieszkańców | Życie miasta

Zrób sobie bombkę…

Boże Narodzenie 2019 zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji specjalną ofertę dla mieszkańców miasta przygotowała Krośnieńska Biblioteka. Warsztaty, konkursy, kreatywne zajęcia rodzinne to propozycje z których warto skorzystać, a wszystko to w tematyce świątecznej… „Bombki, gwiazdki i inne ozdoby bożonarodzeniowe” – pod takim hasłem w Oddziale dla Dzieci KBP przy ul. Wojska Polskiego 41 odbywać się będą warsztaty dla małych i dużych.

 


W dniach 11 grudnia, 13 grudnia i 19 grudnia, w godz. 15.30-18.30 zapraszamy wszystkich, którzy chcą stworzyć niepowtarzalne, oryginalne ozdoby świąteczne - wykonane m.in. z materiałów recyklingowych, w tym starych gazet i książek. Zapraszamy dzieci z rodzicami, dziadkami, rodzeństwem, przyjaciółmi! Udział w warsztatach jest bezpłatny.
 

 

Zrób sobie bombkę…

 


„Zrób sobie kartkę świąteczną…” – to z kolei propozycja warsztatów tworzenia cyfrowych kartek świątecznych dla osób w różnym wieku. Korzystając z bezpłatnych programów jak: Canva,  FotoJet, FotoRamio czy Pixlr Express, każdy będzie mógł przygotować oryginalną kartkę z życzeniami i wysłać ją do rodziny i przyjaciół.
Warsztaty  odbędą się 9, 11, 16 oraz 18 grudnia w godz. 16.00-18.00 w Filii nr 6 KBP przy ul. Ordynackiej 8. Wstęp wolny. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem tel. (13) 43 250 15 lub w siedzibie placówki.
 


Aby lepiej poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia KBP zaprasza również na „Świąteczne kino w bibliotece”. W repertuarze bajki dla najmłodszych, filmy familijne dla całej rodziny, a także filmy obyczajowe.


Podczas seansów najmłodsi będą mogli poznać historię m.in. dzielnych szczeniaków, która pomagają Świętemu Mikołajowi czy pewnego zielonego stwora, który chce odwołać Święta!
Dorośli natomiast obejrzą amerykańską komedię romantyczną o losach dwóch młodych kobiet, które zamieniły się domami na czas Bożego Narodzenia, polski film obyczajowy o Wigilii spędzonej z powracającą z zagranicy rodziną czy wzruszający dramat o świątecznym spotkaniu rodziny z synem przebywającym na co dzień w ośrodku odwykowym.

 

 

Świąteczne kino w bibliotece

 


Projekcje filmów będą się odbywać w Filii Nr 6 KBP, ul. Ordynacka 8 – w  następujących terminach:  6 grudnia, 13 grudnia,  20 grudnia w godz. 10.00-12.00 (bajki i filmy familijne dla dzieci)
6 grudnia, 13 grudnia, 20 grudnia w godz. 16.00-18.00 (filmy obyczajowe dla dorosłych).
 


Natomiast najmłodszych krośnian – uczniów kl. I szkół podstawowych – zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim „Wiersze spod choinki”. Zadaniem uczestników jest recytacja jednego wiersza o tematyce bożonarodzeniowej. Konkurs odbędzie się 17 grudnia w czytelni Oddziału dla Dzieci o godz. 11:00, natomiast zgłoszenia można przesyłać do 12 grudnia.
 

 

Warsztaty Bożonarodzeniowe

 


Krośnieńska Biblioteka Publiczna zaprasza również do udziału w ogólnopolskiej akcji „Idą Święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj” organizowanej przez Fundację „Dbam o mój z@sięg”. Celem kampanii jest zaproszenie całych rodzin do wysyłania tradycyjnych kartek świątecznych swoim najbliższym oraz podkreślenie tego, jak bardzo ważną rolę w świecie zdominowanym przez media cyfrowe odgrywają osobiste relacje i więzi.


Na uczestników akcji czekają: bezpłatne kartki świąteczne do samodzielnego wypisania i wysłania; mini-warsztaty „Świąteczne rymowanie” – wspólne układanie życzeń świątecznych; mini-warsztaty „Sznurkiem po mapie” – gdzie mieszkają moi bliscy, do których wyślę kartkę.
Akcja będzie odbywać się w Filii nr 6 – Centrum Multimedialnym Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej, ul. Ordynacka 8 w dniach 9-20 grudnia, w godz. 10.00-16.00.
 


Ponadto przez cały grudzień we wszystkich filiach KBP odbywać się będą zajęcia dla dzieci związane tematycznie ze świętami Bożego Narodzenia. Szczegóły na stronie: www.kbp.krosno.pl
Monika Machowicz

 

wstecz

Jesteśmy na:

 

Multimedia

 •  

Fotogalerie

Niecodzienne spojrzenie na...

 

Przedstawiamy niecodzienne spojrzenie na Krosno - miejsca, które albo nie są dostępne dla...

 
więcej
zobacz wszystkie

Hejnał

Hejnał

 

Hejnał miasta Krosna

 
Zobacz video Zobacz wszystkie

Kalendarium wydarzeń

 •  
 • WAKACJE Z BAJKAMI w artKinie

  Termin: 2020-07-14
  Miejsce: artKino RCKP, Bieszczadzka 1, Krosno więcej
 •  
 • MANUFAKTURA WYOBRAŹNI - ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE - PROJEKT KOSZULKA

  Termin: 2020-07-15
  Miejsce: RCKP, Kolejowa 1, Krosno więcej
 •  
 • WAKACJE Z BAJKAMI w artKinie

  Termin: 2020-07-15
  Miejsce: artKino RCKP, Bieszczadzka 1, Krosno więcej
 •  
 • DKF "16 mm" SIŁA OGNIA

  Termin: 2020-07-16
  Miejsce: artKino RCKP, Bieszczadzka 1, Krosno więcej
 •  
 • WAKACJE Z BAJKAMI w artKinie

  Termin: 2020-07-16
  Miejsce: artKino RCKP, Bieszczadzka 1, Krosno więcej
 •  
Zobacz pełny kalendarz imprez

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Serwis sms

SMS-owy miejski system informacyjny Urzędu Miasta Krosna. Wyśij sms o treści TAK na numer 607 599 493. więcej