• |
A A A
 • English
 • Deutsch
Niedziela, 31 maja 2020, dzisiaj świętujemy imieniny: Anieli, Petroneli

Kontakt

Aktualności

"Beniaminek wrócił na piłkarskie boiska"

07-05-2020 | Dla Mieszkańców | Sport

Zawodnik Beniaminka w biegu

Zawodnicy i zawodniczki Akademii Piłkarskiej Beniaminek PROFBUD Krosno od poniedziałku wrócili na piłkarskie boiska i wznowili treningi. Zajęcia zgodnie z wytycznymi odbywają się w małych grupach.

 


Każda grupa wróciła do treningów. Na razie grupy PRO trenują po dwa razy w tygodniu, natomiast Beniaminek Soccer Schools, GIRLS oraz nasze przedszkolaki mają po jednym treningu. Zachęcamy wszystkich do udziału w zajęciach na otwartych boiskach. Do aktywności ruchowej, która daje wiele radości." - relacjonuje obecną sytuację Marek Adamiak (koordynator ds. organizacji w Akademii) i dodaje - "Na chwilę obecną mamy cztery obiekty przygotowane do treningów – dwa boiska w Turaszówce, boisko wielofunkcyjne znajdujące się przy „PROFBUD Arenie” oraz „Arena Korczyna”. Niebawem do naszych obiektów, które będziemy mogli wykorzystywać dołączy „PROFBUD Arena”. Przygotowujemy się właśnie do ściągania powłoki balonowej, tak by móc korzystać również z tego boiska. Mamy też inne możliwości co do obiektów treningowych, ale będziemy o tym informować na bieżąco jak będzie potrzeba wdrażania tego w życie. Mamy nadzieję, że niebawem wrócimy do pełnych grup i będziemy mogli odbyć trening z całą drużyną.

 

 


Akademia wprowadziła także specjalne procedury bezpieczeństwa obowiązkowe dla zawodników, rodziców i trenerów. 


Od poniedziałku wróciliśmy do trenowania. Wszystko zgodnie z wytycznymi podawanymi przez rząd. Każda drużyna została podzielona na mniejsze, 4-6 osobowe grupy względem ilości zgłoszonych się chętnych do powrotu na treningi. Przestrzegamy regulaminów na boiskach, pilnujemy dezynfekcji czy to u dzieciaków, czy trenerów oraz sprzętu. Widać po pierwszych zajęciach jak bardzo brakowało tego naszym zawodnikom oraz trenerom. Zwłaszcza dzieciakom, które na co dzień mieszkają w blokach i nie mogły za bardzo korzystać z podwórka. Z każdej strony słychać zadowolenie i szczęście z powrotu do treningu." - cieszy się z powrotu na boisko Radosław Gromala (koordynator ds. szkolenia w Beniaminku) i relacjonuje jak będą wyglądały pierwsze dni po powrocie - "Treningi są na razie wprowadzające, musimy uważać, by po tak długiej przerwie nie narazić naszych zawodników i zawodniczek na zbędne kontuzje. Każda osoba zapoznała się z wytycznymi jakie obowiązują u nas w trakcie zajęć i każdy jest świadomy, że tylko nasze odpowiednie zachowanie przyczynić się może do tego, że niebawem będziemy mogli wrócić do treningu całej drużyny. Nie ukrywam jednak, że trening na boisku jest nie do zastąpienia, przez żadne udogodnienia online. I bardzo się cieszymy że znów możemy spędzać czas w taki sposób za jakim wszyscy tęskniliśmy.” 

wstecz

Jesteśmy na:

 

Multimedia

 •  

Fotogalerie

Niecodzienne spojrzenie na...

 

Przedstawiamy niecodzienne spojrzenie na Krosno - miejsca, które albo nie są dostępne dla...

 
więcej
zobacz wszystkie

Hejnał

Hejnał

 

Hejnał miasta Krosna

 
Zobacz video Zobacz wszystkie

Kalendarium wydarzeń

 •  
 • BWA Krosno zaprasza na niedzielne Czytanie o sztuce...

  Termin: 2020-05-31
  Miejsce: Biuro Wystaw Artystycznych więcej
 •  
 • nieOCZYwiste – nowa wystawa czasowa w CDS

  Termin: 2020-06-01
  Miejsce: Centrum Dziedzictwa Szkła więcej
 •  
 • SPEKTAKLE DLA DZIECI PRZENIESIONE Z 30 MARCA NA 10 CZERWCA

  Termin: 2020-06-10
  Miejsce: RCKP, Kolejowa 1 , Krosno więcej
 •  
 • ZMIANA TERMINU KONCERTU SŁAWKA UNIATOWSKIEGO

  Termin: 2020-08-27
  Miejsce: RCKP, Kolejowa 1 Krosno więcej
 •  
 • NOWY TERMIN SPEKTAKLU "DWOJE NA HUŚTAWCE"

  Termin: 2020-09-14
  Miejsce: RCKP więcej
 •  
Zobacz pełny kalendarz imprez

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Serwis sms

SMS-owy miejski system informacyjny Urzędu Miasta Krosna. Wyśij sms o treści TAK na numer 607 599 493. więcej