• |
A A A
 • English
 • Deutsch
Czwartek, 6 sierpnia 2020, dzisiaj świętujemy imieniny: Sławy, Jakuba

Kontakt

Aktualności

Wystawy w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza 2020

24-06-2020 | Dla Mieszkańców | Życie miasta | Kultura

RCKP Wystawy 2020 Pracownia na piętrze, Agata Nawrocka

W pracowniach plastycznych Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie powstają tysiące prac - od imponujących rozmiarów płócien i malarstwa, przez rzeźby, kolaże, rysunek, kończąc na pracach wykonanych w technikach grafiki tradycyjnej. Na zajęcia Pracowni na piętrze, Pracowni Grafiki Tradycyjnej i Klubu Umiałka uczęszczają dzieci, młodzież i dorośli, znajdując wspólny język - język sztuki. Wystawa podsumowująca rok artystyczny to okazja zarówno do zobaczenia części twórczej działalności uczestników zajęć, jak i poznania autorów oraz ich sposobu patrzenia na świat.
 

 


Wystawy na zakończenie roku: plastyka i grafika
Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, galerie wystawiennicze i hole, ul. Kolejowa 1, Krosno, województwo podkarpackie
Spacer po niedostępnym, otwarcie wystaw: 26 i 27 czerwca 2020, godzina 18.00-23.00 i 28 czerwca 2020, godzina 10.00-16.00
Wystawy czynne: od 26 czerwca do 10 lipca 2020
Wstęp wolny
Szczegóły: www.rckp.krosno.pl

 


Podsumowanie roku artystycznego: Pracownia na piętrze
Pomiędzy rzeczywistością, a światem wyobraźni nie ma widocznej granicy. Nasz cel to spontaniczność w wyrażaniu siebie. Podczas spotkań w „Pracowni na piętrze” rozwijamy zdolności plastyczne i twórcze. Nie ograniczamy się w doborze techniki i materiałów - tak o Pracowni mówi pomysłodawczyni i instruktor Magda Balwierczak. Uczestnicząc w zajęciach, dzieci, młodzież i dorośli, poznają różnorodne techniki pracy, biorą udział w plenerach malarskich i organizują własne wystawy.
 

 

 

RCKP Wystawy 2020 Pracownia na piętrze, Agata Nawrocka

 

 


Uczestnicy zajęć pracowali w trzech grupach wiekowych: dzieci, młodzież i dorośli. Tematy zajęć obejmowały podstawy rysunku, malarstwa, a także rzeźby. Prace, które powstały w Pracowni podczas co tygodniowych zajęć - a w czasie obostrzeń związanych z pandemią - w domach, wiele mówią o tym, co jest ważne dla artysty, jak widzi on świat, pokazując go przez pryzmat barw czy doboru technik. Na wystawie zobaczyć będzie można prace niemal pięćdziesięciu uczestniczek i uczestników zajęć.
Instruktor Pracowni na piętrze: Magda Balwierczak
 


Podsumowanie roku artystycznego: Pracownia Grafiki Tradycyjnej
W przestrzeni Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza zobaczyć będzie można niemal 150 prac wykonanych w wielu technikach graficznych: linoryt, intaglio, mokulito i monotypia czy techniki łączone oraz o różnej tematyce: exlibrisy, portrety,  abstrakcje i to, co autorzy widzą na co dzień.
Autorami prac są dzieci, młodzież oraz dorośli, a prace każdego z nich charakteryzują się oryginalnymi rozwiązaniami kompozycyjnymi.

 

 

RCKP Wystawy 2020 Pracowania Grafiki Tradycyjnej, Katarzyna Kociuba

 

 


Pracownia Grafiki Tradycyjnej dysponuje profesjonalnym wyposażeniem warsztatu. Uczestnicy zajęć tworzą grafiki autorskie w oparciu o tradycyjne techniki graficzne, takie jak: sucha igła czy mezzotinta, linoryt - również linoryt barwny, monotypia, kalograf. Niekiedy łączone są różne techniki druku, co wzbogaca walory odbitki graficznej. Eksperymentowanie z materiałem drukującym, sposobem mieszania i nakładania farby sprawia, że prace uzyskują nowoczesny i niepowtarzalny charakter. Uczestnicy Pracowni Grafiki Tradycyjnej na kolejnych konkursach - krajowych i międzynarodowych - honorowani są nagrodami i wyróżnieniami.
Instruktor Pracowni Grafiki Tradycyjnej: Joanna Topolska-Uliasz
 


Podsumowanie roku artystycznego: Klub Umiałka
Klub Umiałka - inkubator talentów, które będą rozwijać się w przyszłości w ramach innych klubów i pracowni RCKP. Uczestniczyło w nim 24 dzieci w przedziale wiekowym 5-10 lat. Poza częścią teatralno-ruchową Umiałki spełniały się plastycznie w różnych technikach plastycznych z użyciem farb, pasteli, kredek, plasteliny czy włóczki. Znaczącą część swojej twórczości dzieci zabierały ze sobą do domu, część jednak będzie można zobaczyć podczas wystawy podsumowującej rok artystyczny.

 

 

RCKP Wystawy 2020 Klub Umiałka, Szymon Szelc

 


Klub Umiałka prowadzą: Katarzyna Bartuś, Anna Jakubik
 


Wystawa dyplomowa uczniów Liceum Plastycznego w Krośnie
Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, galerie wystawiennicze i hole, ul. Kolejowa 1, Krosno, województwo podkarpackie
Spacer po niedostępnym, otwarcie wystaw: 26 i 27 czerwca 2020, godzina 18.00-23.00 i 28 czerwca 2020, godzina 10.00-16.00
Wystawa czynna: do wrzesień 2020
 

 

Wystawa Państwowe Liceum Plastyczne 2020

 


Prezentowane na niniejszej wystawie prace to realizacje dyplomowe uczniów klasy IV PLSP im. T. Brzozowskiego w Krośnie. Prace pochodzą z dwóch pracowni kierunkowych: sznycerstwa i aranżacji wnętrz. Większość eksponowanych dyplomów powstało w roku szkolnym 2019/2020. Oprócz aktualnych dyplomów prezentowane są prace z lat wcześniejszych. Czternastu tegorocznych maturzystów jest autorami różnorodnych prac, wykonanych w drewnie, makiet wnętrz, rysunków postaci i martwych natur, plansz projektowych, obrazów i rzeźb.

Spacer po niedostępnym, weekendowa akcja #OdkryjKrosno, zbiega się z otwarciem wystaw plastycznych na zakończenie roku artystycznego. W czasie spaceru wystawy będzie oglądać 26 i 27 czerwca 2020, w godzinach 18.00-23.00 i 28 czerwca 2020, godzinach 10.00-16.00. Obowiązują zapisy.
 

wstecz

Jesteśmy na:

 

Multimedia

 •  

Fotogalerie

Niecodzienne spojrzenie na...

 

Przedstawiamy niecodzienne spojrzenie na Krosno - miejsca, które albo nie są dostępne dla...

 
więcej
zobacz wszystkie

Hejnał

Hejnał

 

Hejnał miasta Krosna

 
Zobacz video Zobacz wszystkie

Kalendarium wydarzeń

 •  
 • BAJKOWA SCENA przy RCKP

  Termin: 2020-08-06
  Miejsce: RCKP, parking od strony ul. Czuchry, Krosno więcej
 •  
 • DKF 16 mm - 30 GRAMÓW

  Termin: 2020-08-06
  Miejsce: artKino, Bieszczadzka 1 Krosno więcej
 •  
 • WARSZTATY BĘBNIARSKIE SAMBA BATUCADA W RCKP

  Termin: 2020-08-07
  Miejsce: RCKP, Kolejowa 1, Krosno więcej
 •  
 • Promocja Etnocentrum w VIVO

  Termin: 2020-08-07
  Miejsce: VIVO więcej
 •  
 • LETNIE KONCERTY W ŚWIĄTYNIACH. KONCERT ORGANOWO-KAMERALNY

  Termin: 2020-08-08
  Miejsce: Bazylika kolegiacka Świętej Trójcy (fara), ul. Piłsudskiego, Krosno więcej
 •  
Zobacz pełny kalendarz imprez

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Serwis sms

SMS-owy miejski system informacyjny Urzędu Miasta Krosna. Wyśij sms o treści TAK na numer 607 599 493. więcej