• |
A A A
 • English
 • Deutsch
Środa, 12 sierpnia 2020, dzisiaj świętujemy imieniny: Lecha, Innocentego

Kontakt

Aktualności

Zapraszamy na kameralny koncert w ramach cyklu Letnie Koncerty w świątyniach

17-07-2020 | Dla Mieszkańców | Życie miasta | Kultura

Plakat Letnie Koncerty w Swiątyniach

Muzyczny lipiec i sierpień, znakomici artyści i cała gama dźwięków, podróże przez style i epoki. Regionalne Centrum Kultur Pogranicza zaprasza na cykl koncertów w kościołach krośnieńskiej starówki.
 Program
Guy de Lioncourt (1885-1961), Trois Melodies Gregoriennes
(Aneta Baziak, Jakub Kapała)
Johann Sebastian Bach (1685-1750), Bist du bei mir BWV 508
(Jakub Kołodziej, Marcin Kucharczyk)
Wolfgang Amadeusz Mozart (1756-1791), Sonata D-dur KV 381: Allegro, Andante, Allegro molto
(Jakub Kapała, Marcin Kucharczyk)
Joseph Haydn (1732-1809), Pory roku Hob. XXI:3 nr 13, Dem Druck erlieget die Natur
(Jakub Kołodziej, Marcin Kucharczyk)
Eugene Bozza (1905-1991), Aria
(Aneta Baziak, Jakub Kapała)
Stanisław Moniuszko (1819-1872), Hymn do Pana Jezusa, Z Ojcem przedwiecznym stolicę dzieli
(Jakub Kołodziej, Marcin Kucharczyk)
Władysław Słowiński (*1930), Tren
(Aneta Baziak, Jakub Kapała)
Denis Bédard (*1950), Petite Suite pour orgue quatre mains: Introducion, Fanfare, Lied, Scherzando
(Jakub Kapała, Marcin Kucharczyk)
 


Aneta Baziak
Jest laureatką VII Regionalnych Przesłuchań Uczniów Klas Instrumentów Dętych Drewnianych i Blaszanych Szkół Muzycznych I st. oraz Konfrontacji Młodych Saksofonistów I i II st. województwa małopolskiego. Brała również udział w konkursach o randze międzynarodowej, wśród nich wymienić można I miejsce w Konkursie Interpretacji Muzycznej-Ostrava 2019 w Czechach czy też Grand Prix festiwalu Złota Lira 2017 za wykonanie koncertu saksofonowego Aleksandra Głazunowa wraz z orkiestrą. Ponadto rozwija swoje umiejętności na polu muzyki kameralnej: od 2019 jest członkiem żeńskiego kwartetu saksofonowego Saksofonarium, z którym miała możliwość koncertować w kraju i za granicą oraz laureatką Międzynarodowego Konkursu Interpretacji Muzycznej - Krasiczyn 2019 w kategorii zespół kameralny, w którym wystąpiła w duecie saksofonowym Sax Duo. Wpółpracowała z Krakowską Spółdzielnią Muzyczną Contemporary Ensemble oraz orkiestrą Arte Symfoniko. Wśród państw w których koncertowała można wymienić Węgry, Litwę, Rumunię oraz Niemcy. Swój warsztat doskonaliła, biorąc udział w licznych kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych saksofonistów, takich jak Christian Wirth, Paweł Gusnar, Bartłomiej Duś, Guter Priesner, Alain Crepin, Detlef Bensmann, Jerome Laran. Obecnie jest studentką Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. dr. hab. Andrzeja Rzymkowskiego.
 

Anna Baziak - zdjęcie

 


Jakub Kołodziej (baryton)
Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie; koncertował w wielu krajach europejskich m. in. we Włoszech, Niemczech czy Francji. Jako solista dokonał nagrań płytowych z oktetem wokalnym Unanime, a także prawykonania Małej Mszy G-dur Mariusza Kramarza na solistów, chór i orkiestrę kameralną. Nagrodzony przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego za konkursowe rozpowszechnianie muzyki sakralnej oraz Prezydenta Miasta Rzeszowa nagrodą Młode Talenty za wyjątkowy talent muzyczny oraz wybitne zdolności aktorskie. Śpiewak i aktor Podkarpackiego Teatru Muzycznego. Prowadzi ożywioną działalność społeczną, zasiada w Radzie Uczelni Akademii Muzycznej w Krakowie, a także w Radzie ds. Szkolnictwa Artystycznego przy Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 

 

Jakub Kołodziej - zdjęcie


Jakub Kapała
Jest studentem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie organów prof. dr. hab. Dariusza Bąkowskiego-Kois. W 2015 ukończył z wyróżnieniem Diecezjalne Studium Organistowskie w Tarnowie, a w 2017 - Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia im. I.J. Paderewskiego w Tarnowie w klasie organów mgr. Wiesława Kaczora (dyplom z wyróżnieniem). Odnosił liczne sukcesy w ramach konkursów organowych; do jego najważniejszych osiągnięć zalicza się m.in. zajęcie II miejsca na IV Rosyjsko-Polskim Konkursie Organowym Vox Polonica Petropolitana (Petersburg, 2019), I miejsca na VI Ogólnopolskim Konkursie Organowym im. Bronisława Rutkowskiego (Kraków, 2017) czy II miejsca na VI Akademickim Konkursie Organowym Romuald Sroczyński in memoriam (Poznań, 2018). Jego dokonania artystyczne były nagradzane stypendiami, m.in. przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2016, 2017) oraz Prezydenta Miasta Tarnowa (2017, 2018). W latach 2007-2017 śpiewał w Chłopięcym Chórze Katedralnym Pueri Cantores Tarnovienses, z którym występował w Polsce i wielu krajach Europy (m.in. Włochy, Szwecja, Macedonia), a także współpracował jako akompaniator. Uczestniczył w licznych kursach mistrzowskich, które prowadzili światowej sławy organiści, jak Olivier Penin, Tobias Horn, Sven-Ingvart Mikkelsen, Francisco Scarcella, Thomas Lennartz, Ignace Michiels, Jos van der Kooy, Ines Maidre, Berhnard Haas, Jan Lehtola.

 

Jakub Kapała - zdjęcie
 

Marcin Kucharczyk
Ukończył z wyróżnieniem Diecezjalne Studium Organistowskie w Tarnowie (2014) oraz Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia im. I.J. Paderewskiego w Tarnowie w klasie organów mgr. Wiesława Kaczora (2017, dyplom z wyróżnieniem). W latach 2012-2019 był organistą w parafii św. Katarzyny w Turzy, od 2015 ściśle współpracuje z Dziewczęcym Chórem Katedralnym Puellae Orantes. Jego dokonania artystyczne były nagradzane stypendiami m.in. Prezydenta Miasta Tarnowa (2016, 2017) oraz Marszałka Województwa Małopolskiego (2019). Jest laureatem szeregu prestiżowych konkursów organowych, w tym zdobywcą I nagrody na VII Ogólnopolskim Konkursie Organowym im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie (2019), III nagrody w ramach VI Akademickiego Konkursu Organowego Romuald Sroczyński in memoriam w Poznaniu (2018), I nagrody na V Festiwalu Organistów Diecezji Tarnowskiej (2017), jak również finalistą VII Międzynarodowego Konkursu Organowego w Dudelange (Luksemburg, 2019). Koncertował w kraju i za granicą, m.in. w Holandii, Luksemburgu oraz na Węgrzech. Brał udział w licznych kursach mistrzowskich prowadzonych przez światowej sławy organistów-wirtuoazów, jak Jörg-Andreas Bötticher, Olivier Penin, Tobias Horn, Jos van der Kooy, Thomas Lennartz, Sven-Ingvard Mikkelsen, Ingace Michiels, Ines Maidre, Martin Bambauer. Jest studentem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie organów prof. dr. hab. Dariusza Bąkowskiego-Kois.
 

Marcin Kucharczyk - zdjęcie


Dodatkowe informacje: wydarzenie odbywa się w reżimie sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS. Do odwołania obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust oraz dezynfekcja rąk. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo.
 

Koncert kameralny w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej w Krakowie w ramach cyklu: Letnie koncerty w świątyniach
Termin: 25 lipca 2020 (sobota), godzina 16.30
Miejsce: Kościół oo. Kapucynów, Krosno, województwo podkarpackie

Wstęp wolny

wstecz

Jesteśmy na:

 

Multimedia

 •  

Fotogalerie

Niecodzienne spojrzenie na...

 

Przedstawiamy niecodzienne spojrzenie na Krosno - miejsca, które albo nie są dostępne dla...

 
więcej
zobacz wszystkie

Hejnał

Hejnał

 

Hejnał miasta Krosna

 
Zobacz video Zobacz wszystkie

Kalendarium wydarzeń

 •  
 • MANUFAKTURA WYOBRAŹNI - ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE - GIPSOWE ODLEWY

  Termin: 2020-08-12
  Miejsce: RCKP, Kolejowa 1, Krosno więcej
 •  
 • Wystawa: "Karpaty łączą" - malarstwo artystów ukraińskich

  Termin: 2020-08-12
  Miejsce: Biuro Wystaw Artystycznych, Krosno ul. Portiusa 4 więcej
 •  
 • BWA Krosno zaprasza do zakupu plakatów z wystawy "Zbiór w zawieszeniu"

  Termin: 2020-08-12
  Miejsce: Biuro Wystaw Artystycznych, Krosno ul. Portiusa 4 więcej
 •  
 • BAJKOWA SCENA przy RCKP

  Termin: 2020-08-13
  Miejsce: RCKP, parking od strony ul. Czuchry lub scena główna, Krosno więcej
 •  
 • WAKACJE Z BAJKAMI w artKinie

  Termin: 2020-08-13
  Miejsce: artKino, Bieszczadzka 1, Krosno więcej
 •  
Zobacz pełny kalendarz imprez

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Serwis sms

SMS-owy miejski system informacyjny Urzędu Miasta Krosna. Wyśij sms o treści TAK na numer 607 599 493. więcej