• |
A A A
 • Deutsch
 • English
Wtorek, 22 czerwca 2021, dzisiaj świętujemy imieniny: Tomasza, Pauliny

Kontakt

Aktualności

KOLEJNE ŚRODKI UNIJNE NA MODERNIZACJĘ SIECI CIEPŁOWNICZEJ W KROŚNIE

31-07-2020 | Dla Mieszkańców | Życie miasta

Izolowane rury

Projekt inwestycyjny pn. „Modernizacja systemu ciepłowniczego Miasta Krosna celem poprawy efektywności dystrybucji ciepła systemowego – etap: spółdzielcze osiedle im. J. Szczepanika”, jest kolejnym działaniem, wieloletniego programu inwestycyjnego Spółki, mającego za zadanie wymianę sieci kanałowej na nowoczesną sieć preizolowaną oraz budowę nowej sieci ciepłowniczej dla nowych odbiorców.

 

 


Cała inwestycja realizowana będzie w ramach dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Oś Priorytetowa I – Zmniejszenie emisyjności gospodarki, Działanie 1.5 efektywna dystrybucja ciepła i chłodu, umowa  podpisana w dniu 21 lipca 2020r. w siedzibie NFOŚiGW w Warszawie.


Koszt całkowity projektu wynosi 7 288 593,60 zł brutto. Maksymalna kwota wydatków kwa-lifikowanych wynosi 5 387 765,90 zł netto, a przyznane dofinansowanie  3 017 148,90 zł netto.
Projekt ten zapoczątkowany  został przez podpisanie przez MPGK Krosno w dniu 4.01.2019 r. umowy z Krośnieńską Spółdzielnią Mieszkaniową na modernizację sieci ciepłowniczej na Osiedlu Szczepanika. W wyniku tej umowy MPGK zobowiązało się do zmodernizowania sieci ciepłowniczych na tym osiedlu.

 


Kliknij aby powiększyć

 


- Sieci były w bardzo złym stanie technicznym i wymagały pilnej modernizacji, jednak Spółdzielnia nie dysponowała wystarczającymi środkami na ich modernizację, stąd też decyzja Zarządu Spółdzielni o wspólnych działaniach z krośnieńskim MPGK. Współpraca ze Spółką, a w szczególności pozyskane dofinansowanie ze środków zewnętrznych pozwolą uniknąć sytuacji aby koszty modernizacji tych sieci musieli pokryć mieszkańcy Krośnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, to jest oczywista korzyść dla mieszkańców naszej Spółdzielni. Chciałbym w tym miejscu serdecznie podziękować Zarządowi MPGK za bardzo dobrą współpracę, która jak widać przynosi korzystne efekty dla mieszkańców Krosna. - powiedział Rafał Kielar, Prezes Zarządu Krośnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.


- Bardzo się cieszę, że w efekcie współpracy naszej Spółki z Krośnieńską Spółdzielnią Mieszkaniową udało się nam pozyskać kolejne środki unijne przeznaczone na modernizację i rozbudowę sieci ciepłowniczych. Ta inwestycja jest bardzo potrzebna dla zagwarantowania mieszkańcom na Osiedlu Szczepanika bezpieczeństwa i ciągłości zaopatrzenia w ciepło oraz ograniczenie strat ciepła, które podnoszą płacone przez nich rachunki. - powiedział Janusz Fic, Prezes Zarządu MPGK Krosno.


Ogłoszenie postępowania przetargowego na wybór wykonawcy tego zadania planowane jest na początek  sierpnia.
W ramach projektu wybudowanych zostanie ponad 2,5 km nowych sieci ciepłowniczych.


- Samą modernizację sieci na Osiedlu będziemy chcieli tak przeprowadzić, aby w jak najmniejszym stopniu powodowała uciążliwości dla mieszkańców czyli dopiero po zakończeniu sezonu grzewczego 2020-2021, tak aby w kolejnym sezonie 2021-2022 ciepło było już dostarczane poprzez zmodernizowane sieci z naszej elektrociepłowni. Natomiast prace związane z budową łącznika sieci z Osiedla Szczepanika z siecią ciepłowniczą na ul. Lewakowskiego rozpoczną się jeszcze w tym roku.- powiedział Janusz Fic.
 


Ze zmodernizowanych sieci zasilanych będzie 17 obiektów, a ich łączne zapotrzebowanie na ciepło wynosi ok. 3,3MW.
Za pośrednictwem tych sieci zasilane będą m.in. takie obiekty jak: Szkoła Nr 10 przy ul. Magurów, Budynek Handlowo-Usługowy przy ul. Krakowskiej, Budynki mieszkalne-wielorodzinne przy ul. Magurów, ul. Wróblewskiego, ul. Krakowskiej i ul. Tysiąclecia.
 

wstecz

Jesteśmy na:

 

Multimedia

 •  

Fotogalerie

Niecodzienne spojrzenie na...

 

Przedstawiamy niecodzienne spojrzenie na Krosno - miejsca, które albo nie są dostępne dla...

 
więcej
zobacz wszystkie

Hejnał

Hejnał

 

Hejnał miasta Krosna

 
Zobacz video Zobacz wszystkie

Kalendarium wydarzeń

 •  
 • Wystawa: Pracownie - fotografia

  Termin: 2021-06-22
  Miejsce: Biuro Wystaw Artystycznych, Krosno ul. Portiusa 4 więcej
 •  
 • "Artystki dostępne" - projekt artystyczny

  Termin: 2021-06-25
  Miejsce: Biuro Wystaw Artystycznych, Krosno ul. Portiusa 4 więcej
 •  
 • Wieczór Świętojański w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej - 26 czerwca 2021

  Termin: 2021-06-26
  Miejsce: Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej więcej
 •  
 • V LETNIE KONCERTY W ŚWIĄTYNIACH

  Termin: 2021-07-03
  Miejsce: Bazylika Mniejsza Fara, ul. Piłsudskiego 5, Krosno więcej
 •  
 • Wystawa czasowa "Fastrygi. Pamięć drewna" Pawła Armaty w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

  Termin: 2021-07-03
  Miejsce: Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej więcej
 •  
Zobacz pełny kalendarz imprez

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Serwis sms

SMS-owy miejski system informacyjny Urzędu Miasta Krosna. Wyśij sms o treści TAK na numer 607 599 493. więcej