• |
A A A
 • English
 • Deutsch
Piątek, 4 grudnia 2020, dzisiaj świętujemy imieniny: Barbary, Jana

Kontakt

Aktualności

Podatki i opłatę za śmieci możesz zapłacić za pośrednictwem portalu e-Należności

16-11-2020 | Dla Mieszkańców | Życie miasta

Grafika - stock - komputer telefon

Przypominamy, że podatki i należność za śmieci można zapłacić korzystając ze specjalnie przygotowanej aplikacji e-Należności. Zachęcamy do korzystania z aplikacji, która jest nowoczesnym, bezpiecznym oraz oszczędzającym czas sposobem opłacania podatków i opłat, a przy tym zawsze mamy możliwość sprawdzenia stanu swoich zobowiązań.
 System e-Należności to internetowy serwis, za pośrednictwem którego mieszkańcy Krosna i posiadacze nieruchomości na terenie naszego miasta, mogą kontrolować stan swoich bieżących zobowiązań oraz płatności z poprzednich lat. W systemie możemy sprawdzić m.in. kwoty poszczególnych rat podatków i opłaty (podatek od nieruchomości, rolny, leśny czy opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi). W aplikacji znajdziemy również terminy płatności, a także podstawy opodatkowania (powierzchnia gruntów, nr działek). Za pomocą serwisu istnieje również możliwość płatności z tytułu podatków i opłat za śmieci. Aplikacja  uwzględnienia indywidualne numery rachunków bankowych, na które należy wykonywać przelewy. Portal umożliwia także pobranie kopii decyzji podatkowych  na dany rok w postaci pliku PDF.

Zobacz film instruktażowy aplikacji e-Należności

Do skorzystania z pełni możliwości jakie daje serwis e-Należności konieczne jest posiadanie Profilu Zaufanego. Można go założyć przez Internet na stronie www.pz.gov.pl, a następnie potwierdzić najpóźniej do 14 dni z dowodem osobistym w upoważnionym do tego punkcie (Urząd Miasta/Gminy, Urząd Skarbowy itp.).


Aby zarejestrować się do serwisu wystarczy na stronie www.krosno.pl kliknąć w banner e-Należności i zalogować się.

 
Kolejny krok do wykonania płatności to zaznaczyć właściwą ratę (raty) podatków lub opłat,  które chcemy zapłacić i wybrać  z listy odpowiedni bank (opłata za transakcje wynosi 1,00 zł). Jeśli chcemy zapłacić w sposób tradycyjny, możliwe jest pobranie gotowych druków przekazu bankowego z danymi klienta.Dla osób nie posiadających Profilu Zaufanego istnieje też możliwość korzystania z portalu e-Należności. Za pośrednictwem aplikacji można wykonać płatności na podstawie decyzji podatkowych oraz informacji o wysokości opłaty za śmieci. Wystarczy wpisać numer kodu kreskowego z decyzji podatkowej lub informacji. W ten sposób zapłacimy nasze zobowiązania, jednak bez możliwości przeglądania historii przelewów, decyzji podatkowych oraz informacji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

wstecz

Jesteśmy na:

 

Multimedia

 •  

Fotogalerie

Niecodzienne spojrzenie na...

 

Przedstawiamy niecodzienne spojrzenie na Krosno - miejsca, które albo nie są dostępne dla...

 
więcej
zobacz wszystkie

Hejnał

Hejnał

 

Hejnał miasta Krosna

 
Zobacz video Zobacz wszystkie

Kalendarium wydarzeń

 •  
 • KSIĘŻNICZKA CZARDASZA_spektakl przeniesiony z 5.X.2020

  Termin: 2021-03-12
  Miejsce: RCKP więcej
 •  
 • "DWOJE NA HUŚTAWCE" spektakl przeniesiony z 14_IX_2020

  Termin: 2021-05-14
  Miejsce: RCKP więcej
 •  
Zobacz pełny kalendarz imprez

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Serwis sms

SMS-owy miejski system informacyjny Urzędu Miasta Krosna. Wyśij sms o treści TAK na numer 607 599 493. więcej