• |
A A A
 • English
 • Deutsch
Niedziela, 24 stycznia 2021, dzisiaj świętujemy imieniny: Franciszka, Felicji

Kontakt

Aktualności

Wiesława Golenia wieloletnia dyrektor krośnieńskiego przedszkola i miejskiego żłobka przeszła na zasłużoną emeryturę

30-12-2020 | Dla Mieszkańców | Życie miasta

Wiesława Golenia, Piotr Przytocki, Zbigniew Kubit i Bronisław Baran

Blisko 35 lat pracy z najmłodszymi,  ogrom zaangażowania w tworzenie jak najlepszych warunków  do opieki, wychowania i  edukacji najmłodszych. Wiesława Golenia wieloletnia dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 3 oraz Żłobka Miejskiego „Kolorowe Nutki” właśnie zakończyła pełnienie tej funkcji, przechodząc na zasłużoną emeryturę.


 


Za serce oddane najmłodszym i wielki wkład pracy dziękowali Pani Wiesławie Goleni Zbigniew Kubit Przewodniczący Rady Miasta Krosna, Piotr Przytocki Prezydent Miasta Krosna wraz z Zastępcą Bronisławem Baranem. - Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Pani za pasję, oddanie i profesjonalizm z jakimi podejmowała Pani swoje obowiązki. Zdobycie zaufania rodziców, stworzenie przyjaznej, bezpiecznej, atmosfery to trudna misja spoczywająca na barkach dyrektora. Kierowane przez panią placówki – Przedszkole Miejskie nr 3 oraz Żłobek Miejski „Kolorowe Nutki” przez lata wypełniały tę misję na najwyższym poziomie, zyskując wdzięczność ze strony opiekunów i uśmiech na twarzy dzieci – czytamy w okolicznościowym liście.
 

 

Wiesława Golenia, Piotr Przytocki, Zbigniew Kubit i Bronisław Baran

 


Pani Wiesława Golenia rozpoczęła pracę jako nauczyciel w Przedszkolu Miejskim nr 3 w Krośnie w maju 1986 r. (do listopada 1987 r.). Od 1987 r. do 1991 r. w tym samym przedszkolu pełniła funkcję wicedyrektora, a od 1991 r. do sierpnia 2009 r. dyrektora przedszkola.
Od września 2009 r. do 30 czerwca 2011 r. pracowała jako wicedyrektor w Miejskim Zespole Szkół nr 8 w Krośnie (to samo miejsce, tylko szkoła i przedszkole przekształcone w zespół).
 


W lipcu 2011 r. została powołana na stanowisko dyrektora  Żłobka Miejskiego "Kolorowe Nutki" , którym kierowała aż do tej pory. Była współtwórczynią tej placówki, rozwijała żłobek,  sukcesywnie zwiększając liczbę miejsc dla dzieci w wieku do lat 3. Aktywnie uczestniczyła w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Zaangażowana w tworzenie optymalnych warunków do opieki, wychowania i edukacji najmłodszych mieszkańców Krosna.
 

wstecz

Jesteśmy na:

 

Multimedia

 •  

Fotogalerie

Niecodzienne spojrzenie na...

 

Przedstawiamy niecodzienne spojrzenie na Krosno - miejsca, które albo nie są dostępne dla...

 
więcej
zobacz wszystkie

Hejnał

Hejnał

 

Hejnał miasta Krosna

 
Zobacz video Zobacz wszystkie

Kalendarium wydarzeń

 •  
 • KSIĘŻNICZKA CZARDASZA_spektakl przeniesiony z 5.X.2020

  Termin: 2021-03-12
  Miejsce: RCKP więcej
 •  
 • "DWOJE NA HUŚTAWCE" spektakl przeniesiony z 14_IX_2020

  Termin: 2021-05-14
  Miejsce: RCKP więcej
 •  
Zobacz pełny kalendarz imprez

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Serwis sms

SMS-owy miejski system informacyjny Urzędu Miasta Krosna. Wyśij sms o treści TAK na numer 607 599 493. więcej