• |
A A A
 • English
 • Deutsch
Niedziela, 24 stycznia 2021, dzisiaj świętujemy imieniny: Franciszka, Felicji

Kontakt

Aktualności

Ferie zimowe z BWA

07-01-2021 | Dla Mieszkańców | Życie miasta

Plakat BWA

Czasem już sama sceneria codziennej okolicy jest gotowym scenariuszem niecodziennej opowieści. Opowiedz nam zdjęciem lub cyklem zdjęć historię pozornie zwykłego, ale nieoczywistego miejsca, którego sam obraz czy zdjęcie może stać się niezwykłą opowieścią. Możesz też użyć wyobraźni i graficznie nadać temu miejscu nowe życie.

 

 

Jak stworzyć „sceneriusz”, czyli zdjęciową opowieść o miejscu? Wystarczą cztery kroki:

Krok 1: Wyjdź z domu. Rozejrzyj się po swojej okolicy, poszukaj miejsc – stworzonych przez naturę, człowieka lub przypadek - miejsc nieoczywistych, zazwyczaj niedostrzeganych, albo zwyczajnie brzydkich – one też kryją swoje własne historie! Być może wystarczy skręcić z udeptanej ścieżki spacerowej, lub spojrzeć na mijane codziennie drzewo albo budynek z innej strony, aby dostrzec w nim coś innego i niezwykłego.

Krok 2: Zrób zdjęcie lub cykl zdjęć (fotoreportaż) opowiadający o odkrytym przez Ciebie miejscu, scenerii. Wymyśl niezwykły, pobudzający wyobraźnię tytuł, będący podpisem lub podpowiedzią, gdzie można odszukać ukazane na zdjęciu miejsce, i jaki scenariusz może dopisać do niego nasza wyobraźnia.

Krok 3: Możesz też zainspirować się tym miejscem, zrobionymi fotografiami i stworzyć grafikę, która nada mu nowe życie i opowie o nim ciekawą historię. Technika wykonania zależy tylko od Ciebie.

Krok 4: „Sceneriusze” – czyli fotografie wraz z tytułem/podpisem oraz powstałe grafiki prześlij na adres mailowy: galeria@bwakrosno.pl

Daj się ponieść wyobraźni i pokaż nam, gdzie Cię ona zaprowadziła!
 

Plakat BWA

 


Nadesłane prace zostaną opublikowane na stronie internetowej Biura Wystaw Artystycznych. Można je wysyłać do 17 stycznia br. Nie ma ograniczeń wiekowych.  

 

Wysłanie pracy jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Biuro Wystaw Artystycznych jako administratora danych osobowych, zawartych w formularzu dla potrzeb niezbędnych do organizacji wykładów w ramach "Europejskich Dni Dziedzictwa", zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Podanie danych osobowych, o których mowa powyżej jest dobrowolne, jednak niezbędne dla uczestnictwa w zadaniu. Niepodanie danych, o których mowa powyżej uniemożliwia udział w działaniu.

wstecz

Jesteśmy na:

 

Multimedia

 •  

Fotogalerie

Niecodzienne spojrzenie na...

 

Przedstawiamy niecodzienne spojrzenie na Krosno - miejsca, które albo nie są dostępne dla...

 
więcej
zobacz wszystkie

Hejnał

Hejnał

 

Hejnał miasta Krosna

 
Zobacz video Zobacz wszystkie

Kalendarium wydarzeń

 •  
 • KSIĘŻNICZKA CZARDASZA_spektakl przeniesiony z 5.X.2020

  Termin: 2021-03-12
  Miejsce: RCKP więcej
 •  
 • "DWOJE NA HUŚTAWCE" spektakl przeniesiony z 14_IX_2020

  Termin: 2021-05-14
  Miejsce: RCKP więcej
 •  
Zobacz pełny kalendarz imprez

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Serwis sms

SMS-owy miejski system informacyjny Urzędu Miasta Krosna. Wyśij sms o treści TAK na numer 607 599 493. więcej