• |
A A A
 • Deutsch
 • English
Sobota, 12 czerwca 2021, dzisiaj świętujemy imieniny: Leona, Onufrego

Kontakt

Aktualności

Filip, Ania i Asia z medalami Pucharu Polski w judo

07-06-2021 | Dla Mieszkańców | Sport

W Gdyni w dniach  29 i 30 maja br. odbył się International Judo Baltic Cup – Puchar Polski Młodzików U16 i Puchar Polski Juniorek i Juniorów Młodszych U18.  Turniej, w którym  wzięło udział ok. 800 zawodników, młodzików, młodziczek, juniorek młodszych i juniorów młodszych odbywał się pod patronatem Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz PZJudo. Gospodarzem imprezy było Gdyńskie Centrum Sportu.

 

 


Zawodnicy klubu UKS 15 Krosno, którzy reprezentowali Krosno Miasto Szkła bardzo dobrze spisali się na tej imprezie zdobywając 3 medale (złoto, srebro i brąz) zajmując w klasyfikacji medalowej Juniorek i Juniorów Młodszych drużynowo 4 miejsce na 35 klubów biorących udział w zawodach.
30 maja w Pucharze Polski w kategorii wiekowej U18 Juniorka i Junior Młodszy zaprezentowali się na macie Joanna Bednarz, Anna Bednarz, Renata Nowak, Mateusz Gromek i Filip Bęben, który zdobył złoty medal kategorii do 90 kg.


Filip wszystkie walki zakończył przed czasem pozostawiając w pokonanym polu zawodników z klubów MKS Truso Elbląg, KS KUZUSHI Kielce, KJ Koka Jastrzębie Jastrzębie-Zdrój i w finale pokonując zawodnika UKS Opty Gdynia.


Anna Bednarz startująca w kategorii 63 kg wywalczyła medal srebrny. Ania pokonała zawodniczki z klubów Judo MIZUKA Sp. z o.o. Opole, GKS ,,Olimpia" Grudziądz, JUDO TORA Wierzchosławice w finale nieznacznie ulegając reprezentantce GKS Czarni Bytom.
W kategorii 57 kg wystąpiła Joanna Bednarz, która  po bardzo ciężkich walkach zdobyła medal brązowy mierząc się z zawodniczkami Klub Judo AZS Opol, UKS Tomita Elbląg, ulegając zawodniczce AZS UW Warszawa oraz wygrywając w walce o brąz z przedstawicielką klubu MKS Pałac Młodzieży Katowice.


Renacie Nowak nie udało się zbliżyć do strefy medalowej i ostatecznie zajęła 7 miejsce. Mateusz Gromek swój udział w turnieju zakończył w strefie eliminacyjnej.
 

 


Reprezentanci UKS 15 Krosno

 


29 maja odbył się turniej Puchar Polski Młodziczek i Młodzików U16, krośnieński klub UKS 15 Krosno oraz Krosno Miasto Szkła było reprezentowane przez Judytę Borkowską kat. 57 kg, Zuzannę Grysztar kat. 70 kg, Bartosza Kosia kat. 42 kg, Aleksandra Findysza kat. 73 kg i Mikołaja Szeję kat. 60 kg.  Pomimo bardzo mocnych walk nie udało się im zbliżyć do strefy zapewniającej medale. Zdobyte doświadczenie na tak dużym międzynarodowym turnieju na pewno zaprocentuje w przyszłości.


Po zawodach w dniach od 31 maj do 1 czerwca odbył się Camp International Judo Baltic Gdynia w którym również uczestniczyli krośnieńscy judocy doskonaląc swoją technikę walk w parterze oraz stójce, tocząc także dużą ilość walk sparingowych.
Camp był prowadzony przez trenerów Mariana Tałaja, brązowego medalistę Igrzysk w Montrealu, Przemysława Matyjaszka, 2-krotnego medalistę Mistrzostw Europy i Tomasza Jopka, trenera reprezentacji kadetów (juniorek i juniorów młodszych).
 


Joanna Bednarz, Anna Bednarz, Renata Nowak i Filip Bęben  pod koniec czerwca wezmą udział w Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów Młodszych (OOM) które odbędą się w Łodzi.
Opiekę trenerską podczas International Judo Baltic Cup w Gdyni zawodnikom zapewnił trener Mirosław Nowicki.
 


Wyjazd na turniej mógł się odbyć dzięki wsparciu rodziców zawodników oraz miasta Krosna.
 
Gratulujemy sukcesu.
 

Reprezentanci UKS 15 Krosno
Medaliści od lewej stoją Joanna Bednarz, Anna Bednarz, trener Mirosław Nowicki i Filip Bęben
Trener Mirosław Nowicki i Filip Bęben
wstecz

Jesteśmy na:

 

Multimedia

 •  

Fotogalerie

Niecodzienne spojrzenie na...

 

Przedstawiamy niecodzienne spojrzenie na Krosno - miejsca, które albo nie są dostępne dla...

 
więcej
zobacz wszystkie

Hejnał

Hejnał

 

Hejnał miasta Krosna

 
Zobacz video Zobacz wszystkie

Kalendarium wydarzeń

 •  
 • Inauguracja projektu: Tropy do Franciszka Mirandoli

  Termin: 2021-06-12
  Miejsce: https://tiny.pl/r3942 więcej
 •  
 • KDT: WIDOWISKO BALETOWE JAŚ I MAŁGOSIA, GRUPY BALETOWE RCKP

  Termin: 2021-06-13
  Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, ul. Kolejowa 1, Krosno więcej
 •  
 • Jarmark staroci przed Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

  Termin: 2021-06-13
  Miejsce: Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej więcej
 •  
 • Dni Autorskie - wystawa fotografii

  Termin: 2021-06-15
  Miejsce: Biuro Wystaw Artystycznych, Krosno ul. Portiusa 4 więcej
 •  
 • Konferencja: “Edukacyjne projekty filmowe i artystyczne jako narzędzia promocji dziedzictwa kulturowego”

  Termin: 2021-06-17
  Miejsce: Biuro Wystaw Artystycznych, Krosno ul. Portiusa 4 więcej
 •  
Zobacz pełny kalendarz imprez

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Serwis sms

SMS-owy miejski system informacyjny Urzędu Miasta Krosna. Wyśij sms o treści TAK na numer 607 599 493. więcej