• |
A A A
 • English
 • Deutsch
Wtorek, 14 lipca 2020, dzisiaj świętujemy imieniny: Kamila, Bonawentury

Czyste powietrze

Kontakt

Aktualności

Dotacja na kotły gazowe do 85%

20-07-2018

Miasto Krosno przystąpiło do przygotowania nowego projektu parasolowego dla Mieszkańców, w zakresie wymiany kotłów opalanych węglem lub drewnem na nowoczesne i ekologiczne gazowe kotły kondensacyjne. 

 

Projekt będzie składany w ramach konkursu ogłoszonego w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020, poświęconego poprawie jakości powietrza, w którym istnieje możliwość uzyskania dotacji w wysokości do 85%. 
 
 
Projekt pn. „Poprawa jakości powietrza w Krośnie – wymiana źródeł ciepła”, zakłada zastąpienie starych nieefektywnych kotłów centralnego ogrzewania i pieców na węgiel i drewno, nowoczesnymi   gazowymi kotłami kondensacyjnymi. Ponadto w ramach przygotowywanego projektu możliwe będzie sfinansowanie przyłączenia budynków do sieci ciepłowniczej, modernizacja węzłów cieplnych w budynkach oraz przyłączenie do bloków ciepłej wody użytkowej z miejskiej sieci ciepłowniczej, połączone z likwidacją term gazowych w mieszkaniach. Jest to kolejny projekt, poza obecnie realizowanym projektem związanym z wymianą kotłów węglowych i opalanych drewnem, na ekologiczne kotły na biomasę, którego celem jest poprawa jakości powietrza w Krośnie. Ogłoszony konkurs stwarza niepowtarzalną szansę na pozyskanie znaczącej dotacji, dzięki której Mieszkańcy Krosna będą mogli znacząco poprawić efektywność ogrzewania, komfort a nie rzadko także bezpieczeństwo.
Warto zaznaczyć, że z dotacji mogą skorzystać Mieszkańcy Krosna tj. osoby fizyczne zamieszkujące domy jednorodzinne oraz Wspólnoty i Spółdzielnie Mieszkaniowe – występujące o dotację w imieniu mieszkańców. 
Należy zaznaczyć, że  projekcie nie mogą brać udział właściciele nieruchomości, którzy w obecnie realizowanym projekcie parasolowym „Czysta Energia” ubiegali się o dotację na kotły opalane biomasą lub gruntowe pompy ciepła. 
Warunki konkursu nie pozwalają na dofinansowanie wymiany starego kotła gazowego na nowy, jednak alternatywą dla tych Mieszkańców może być przyłączenie się do miejskiej sieci ciepłowniczej.
Zapraszamy Mieszkańców Krosna zainteresowanych wymianą źródła ciepła na spotkania informacyjne, które odbędą się odpowiednio dla:
 
 
Mieszkańców domów jednorodzinnych: (gazowe kotły kondensacyjne i przyłącza do sieci miejskiej): 
25 lipca (środa) godz. 18:00 - Dzielnicowy Dom Ludowy w Suchodole, ul. Grunwaldzka 12 
26 lipca (czwartek) godz. 18:00 - Dzielnicowy Dom Ludowy w Polance,  ul. Decowskiego 46
 
 
Mieszkańców budynków wielorodzinnych, Wspólnot i Spółdzielni Mieszkaniowych oraz Zarządców Nieruchomości (likwidacja indywidualnych piecyków gazowych–przyłączenie do ciepłej wody z miejskiej sieci ciepłowniczej, modernizacja istniejących węzłów cieplnych, wymiana starych nieefektywnych przyłączy ciepłowniczych):
25 lipca 2018 r.,  o godz. 16:00 w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie przy ul. Kazimierza Wielkiego. 
 
 
 
 
Celem projektu jest poprawa jakości powietrza w mieście, poprzez wyeliminowanie z użytkowania starych nieefektywnych pieców centralnego ogrzewania tzw. śmieciuchów. Likwidacja term grzewczych do ciepłej wody w blokach – daje niepowtarzalną szansę na zlikwidowanie zagrożenia zaczadzeniem. W naszym mieście miało miejsce wiele przypadków zatrucia tlenkiem węgla pojedynczych osób a nawet całych rodzin, w tym również przypadki śmiertelne. Przyłączenie do ciepłej wody z sieci miejskiej w wielu przypadkach związane jest z koniecznością wymiany kilku płytek ściennych w mieszkaniu. Wysokie dofinansowanie do 85% powoduje, że środki z funduszu remontowego mogą być wykorzystane na inne cele poprawiające stan techniczny.
Wszystkich zainteresowanych, informujemy, że deklarację udziału w projekcie, będzie można składać do 14 sierpnia. W tym okresie przeprowadzone zostanie weryfikacja techniczna u zadeklarowanych mieszkańców i na tej podstawie będzie podjęta decyzja o zakresie projektu ujętego we wniosku aplikacyjnym, który należy złożyć w konkursie do 27 września br. 
 
 
Wyniki konkursu mają być znane przed końcem marca 2019 r., stąd możemy przyjąć, że w przypadku pozyskania dofinansowania, realizacja projektu nastąpi w latach 2019 i 2020.
Wszelkie informacje na temat przygotowywanego projektu można uzyskać na stronie internetowej www.krosno.pl/czyste-powietrze a także w Wydziale Ochrony Środowiska, który koordynuje przygotowanie projektu,  pod numerami telefonu: 13 474 3666, 13 474 3656.
wstecz

Jesteśmy na:

 

Multimedia

 •  

Fotogalerie

Niecodzienne spojrzenie na...

 

Przedstawiamy niecodzienne spojrzenie na Krosno - miejsca, które albo nie są dostępne dla...

 
więcej
zobacz wszystkie

Hejnał

Hejnał

 

Hejnał miasta Krosna

 
Zobacz video Zobacz wszystkie

Kalendarium wydarzeń

 •  
 • WAKACJE Z BAJKAMI w artKinie

  Termin: 2020-07-14
  Miejsce: artKino RCKP, Bieszczadzka 1, Krosno więcej
 •  
 • MANUFAKTURA WYOBRAŹNI - ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE - PROJEKT KOSZULKA

  Termin: 2020-07-15
  Miejsce: RCKP, Kolejowa 1, Krosno więcej
 •  
 • WAKACJE Z BAJKAMI w artKinie

  Termin: 2020-07-15
  Miejsce: artKino RCKP, Bieszczadzka 1, Krosno więcej
 •  
 • DKF "16 mm" SIŁA OGNIA

  Termin: 2020-07-16
  Miejsce: artKino RCKP, Bieszczadzka 1, Krosno więcej
 •  
 • WAKACJE Z BAJKAMI w artKinie

  Termin: 2020-07-16
  Miejsce: artKino RCKP, Bieszczadzka 1, Krosno więcej
 •  
Zobacz pełny kalendarz imprez

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Serwis sms

SMS-owy miejski system informacyjny Urzędu Miasta Krosna. Wyśij sms o treści TAK na numer 607 599 493. więcej