• |
A A A
 • English
 • Deutsch
Czwartek, 6 Sierpień 2020, dzisiaj świętujemy imieniny: Sławy, Jakuba

Dla Mieszkańców

Kontakt

Imprezy i wydarzenia

KARPACKIE KLIMATY - PROGRAM

Rozpoczęcie:
2019-08-22
Zakończenie:
2019-08-25
Miejsce:
Rynek, krośnieńska starówka, RCKP
RCKP

PROGRAM: http://www.rckp.krosno.pl/aktualnosc-1-765-karpackie_klimaty_po_raz_dziewiaty.html

 

Karpackie Klimaty – tu trzeba być! Dziewięć powodów, dla których warto nas odwiedzić.  

1. Szukasz wytchnienia, odprężenia, nietuzinkowego miejsca na wypoczynek? Jesteś miłośnikiem tego, co nietypowe? Urzeka Cię klimat nowo poznawanych miejsc i chętnie odwiedzasz imprezy, które oferują coś więcej niż standardowy koncert i piwo w plastikowym kubku? Jeżeli tak – witamy na Karpackich Klimatach.

2. Nasza impreza odbywa się w ostatni weekend sierpnia i jest wspaniałym sposobem na upojne i pamiętne zakończenie wakacji. 

3. Jesteśmy pewni, że polskie plaże znasz na wylot, tatrzańską atmosferą przesiąknąłeś na wskroś, a mazurskie jeziora przepłynąłeś już wielokrotnie wzdłuż i wszerz. Wyczuwamy, że tłum, zgiełk i hałas nie są dla Ciebie za dobrym sposobem na wypoczynek. Wobec tego zdecyduj się na Podkarpacie! Nie wiesz, co mógłbyś tu robić? Po pierwsze, weź udział w Karpackich Klimatach. A potem uważaj z planowaniem pobytu - może Ci zabraknąć czasu na odkrycie wszystkich atrakcji regionu. 

4. A propos walorów turystycznych Krosna i okolic. Zastanów się, jak lubisz spędzać wolny czas – nie licząc uczestnictwa w nieszablonowych festiwalach, takich jak Karpackie Klimaty. Pomyślmy… Zwiedzanie? Sport? Zakupy? Bez względu na Twój wybór Krosno i tak spełni wszystkie oczekiwania: od średniowiecznej Starówki do modernistycznych willi i dworków, od szlaków rowerowych przez korty tenisowe, a na spadochroniarstwie i paralotniarstwie skończywszy, od przyjaznych sklepów kupieckich po nowoczesne galerie handlowe. Wybieraj, przebieraj – nie zawiedziesz się. 

5. Karpackie Klimaty to jedyna otwarta impreza winiarska, podczas której możesz przechadzać się po mieście z kielichem wina w ręku. Tylko to sobie wyobraź… Zabytkowa Starówka, półmrok sierpniowego wieczoru, muzyka pogranicza i Ty z węgierskim trunkiem w dłoni. Czyż nie brzmi to zachęcająco? Hm, no dobrze – to było pytanie retoryczne.

6. Cech piekarski działał w Krośnie już od XIV wieku. Mieliśmy więc istotny powód do tego, aby zorganizować wybory Ulubionego Chleba Krośnian. Zaręczamy Cię, że ulegniesz różnorodnym smakom i zapachom tutejszego pieczywa i sam weźmiesz udział w głosowaniu. Drogi Gościu, pamiętaj że w trakcie Karpackich Klimatów wszyscy jesteśmy krośnianinami!

7. Kochasz piękno, elegancję i dobry smak? Lubisz otaczać się przedmiotami, które są nie tylko funkcjonalne, ale również szykowne i po prostu ładne? Jeżeli tak, to na pewno znasz krośnieńskie szkło. 

8. Wiemy, że lubisz muzykę. Któż z nas jej nie lubi? Mamy coś dla Ciebie: godziny koncertów znakomitych grup folkowych, ludowych i śpiewaczych. 

9. A co powiesz na zdrowy kęs podkarpackiej kuchni, pograniczne rękodzielnictwo i spory haust sztuki teatru ulicznego? Tak, na Karpackich Klimatach wiemy, jak godzić niby odległe przedsięwzięcia. Już taka nasza natura, że wolimy łączyć niż dzielić. Sprawdź to osobiście. 

Nadal nie wierzysz, że Podkarpacie jest przyjazne, otwarte, barwne i pełne tajemniczego uroku? No cóż, jeżeli nie przekonały Cię powyższe informacje – w co naprawdę nam trudno uwierzyć - nie pozostaje Ci nic innego, jak do nas przyjechać i doświadczyć tego na własnej skórze. Czekamy!

Partnerem Festiwalu Kultur Pogarnicza Karpackie Klimaty jest Podkarpackie przestrzeń otwarta

Organizator:  
Krosno Miasto Szkła, RCKP, patronat medialny onet, partner Podkarpackie przestrzeń otwarta
Kontakt:  
13-4321898
wstecz

Jesteśmy na:

 

Multimedia

 •  

Fotogalerie

Niecodzienne spojrzenie na...

 

Przedstawiamy niecodzienne spojrzenie na Krosno - miejsca, które albo nie są dostępne dla...

 
więcej
zobacz wszystkie

Hejnał

Hejnał

 

Hejnał miasta Krosna

 
Zobacz video Zobacz wszystkie

Kalendarium wydarzeń

 •  
 • BAJKOWA SCENA przy RCKP

  Termin: 2020-08-06
  Miejsce: RCKP, parking od strony ul. Czuchry, Krosno więcej
 •  
 • DKF 16 mm - 30 GRAMÓW

  Termin: 2020-08-06
  Miejsce: artKino, Bieszczadzka 1 Krosno więcej
 •  
 • WARSZTATY BĘBNIARSKIE SAMBA BATUCADA W RCKP

  Termin: 2020-08-07
  Miejsce: RCKP, Kolejowa 1, Krosno więcej
 •  
 • Promocja Etnocentrum w VIVO

  Termin: 2020-08-07
  Miejsce: VIVO więcej
 •  
 • LETNIE KONCERTY W ŚWIĄTYNIACH. KONCERT ORGANOWO-KAMERALNY

  Termin: 2020-08-08
  Miejsce: Bazylika kolegiacka Świętej Trójcy (fara), ul. Piłsudskiego, Krosno więcej
 •  
Zobacz pełny kalendarz imprez

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Serwis sms

SMS-owy miejski system informacyjny Urzędu Miasta Krosna. Wyśij sms o treści TAK na numer 607 599 493. więcej