• |
A A A
 • English
 • Deutsch
Sobota, 4 Lipiec 2020, dzisiaj świętujemy imieniny: Elżbiety, Teodora

Dla Mieszkańców

Kontakt

Imprezy i wydarzenia

Międzynarodowy Dzień Animacji - Pokaz THE BEST OF O!PLA 2019

Rozpoczęcie:
2019-11-14
godz:
19:00
Zakończenie:
2019-11-14
godz:
21:00
Miejsce:
Pawilon towarzyski

Termin wydarzenia: 14 listopada 2019 r. (czwartek), godzina 19:00  
Miejsce: Krosno, ul. Portiusa 4, Pawilon towarzyski 
Organizator: Biuro Wystaw Artystycznych 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Animacji zapraszamy na specjalną projekcję THE BEST OF O!PLA 2019, czyli laureatów 7. Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA!

THE BEST OF O!PLA to UNIKALNY PROGRAM prezentujący filmy animowane wyróżnione przez kilkutysięczną publiczność z 46. polskich miejscowości. To zdumiewająca mieszanka technik, stylów i emocji ukazująca to, co we współczesnej polskiej animacji NAJLEPSZE!  

Idea Międzynarodowego Dnia Animacji zrodziła się na początku XXI wieku dla upamiętnienia pierwszego publicznego pokazu animacji Theatre Optique Emile’a Reynauda, który odbył się 28 października 1892 roku w Grevin Museum w Paryżu. Powszechnie uznaje się to wydarzenie za symboliczny początek historii animacji. Inicjatorami wydarzenia było w 2002 roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Twórców Filmu Animowanego (Association Internationale du Film d’Animation – ASIFA). 

W programie: 

ROOM (2018, 6’), Michał Socha (Letko)
Ironiczna metafora dotycząca poszukiwania wolności i sensu życia w sytuacji, która nieuchronnie zmierza w stronę absurdu. Brązowy Tobołek Koziołka Matołka w Kategorii Studyjnej. 

 


 

RUTYNA (2017, 5’18”), Valeria Molchanova (WSUO OPOLE)
Pobudka, śniadanie, droga do pracy, praca, powrót z pracy, „relaks” przy piwie, sen… I tak co dzień. Rutyna staje się powoli treścią życia głównego bohatera… Brązowy Tobołek Koziołka Matołka w Kategorii Studenckiej.

 


 

WŁADCA PIERŚCIENIC (2018, 01’21”) Mariusz Włodarski
„Dawno, dawno temu, do domu pewnej dżdżownicy zapukał niespodziewany gość…” Brązowy Tobołek Koziołka Matołka w Kategorii OFF&GO!

 


 

POLOWANIE NA TYGRYSA (2018, 02’23”) Maciej Buchwald | Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis
„Gdzie jest tygrys?” – to pytanie nieustannie towarzyszy bohaterowi filmu… Brązowy Tobołek Koziołka Matołka w Kategorii Animowany Wideoklip.

 


 

DAD! (2018, 00’44”), Piotr Baranowski
Fraszka o nowych technologiach i ich wpływie na relacje międzyludzkie… Brązowy Tobołek Koziołka Matołka w Kategorii Animowane Fraszki.

 


 

25/25 (2018, 4’20”)
kinoMANUAL (Aga Jarząb, Maciek Bączyk)
Tytuł odwołuje się do tradycji numerowania kolejnych grafik z oryginalnej matrycy jak również wskazuje na sekwencję 25 faz ruchu, przygotowanej z myślą o krótkiej, abstrakcyjnej animacji. Kolejne rysunki, z pozoru podobne do siebie niczym kopie tego samego wzoru, w rzeczywistości różnią się drobnymi detalami. Ich sens i potencjał ujawnia się dopiero w ruchu. Każdy rysunek składa się z ogromnej ilości mikro-akcji. Ich nagromadzenie pozwala oglądać film niejako „w głąb” w poszukiwaniu zaanimowanych detali wpisanych w nowe kompozycje. Zapętlona sekwencja, która trwa zaledwie 1 sekundę, rozciąga się do dowolnej długości, uzależnionej od percepcji widza. Ścieżka dźwiękowa jest połączeniem nagrań field-recording (pochodzących w większości z domowej audiosfery autorów) z muzyką elektroniczną, graną na analogowych syntezatorach Synthi AKS. Brązowy Tobołek Koziołka Matołka w Kategorii FORMANIMY.

 


 

WEŁNIAKI (2018, 10’), Joanna Polak (Studio Joanna Polak)
Film „Wełniaki” wprowadza nas w surrealistyczny świat zrobiony wyłącznie z wełny. W tej dziwnej krainie wszystko jest ze sobą powiązane. Usuniecie jednego elementu lub wprowadzenie jakiejkolwiek zmiany powoduje straszliwe konsekwencje. Na szczęście nad wszystkim czuwa Pan Wełniak. Srebrny Tobołek Koziołka Matołka w Kategorii Studyjnej.

 


 

CHRYSTUS NARODU (2018, 09’09”) Ewa Drzewicka (ASP KRAKÓW)
Życie w Krakowie toczy się powoli. Gołębie latają, a pani z obwarzankami czeka na głodnych turystów. Nad bezpieczeństwem miasta czuwa On, jednak zagrożenie wisi w powietrzu. Srebrny Tobołek Koziołka Matołka w Kategorii Studenckiej.

 


 

POCZĄTEK ŚWIATA (2018, 10’13”) Paweł Kleszczewski & Katarzyna Zimnoch
Początek świata to pierwsza animacja obrazująca mit kosmogoniczny Słowian. Scenariusz filmu został oparty na ludowych podaniach, a także na rekonstrukcjach wybitnych historyków i kulturoznawców. Film powstał w dwuosobowym zespole Konik Studio, w technice animacji malowanej na szkle w ramach Stypendium Twórczego Miasta Szczecin. Srebrny Tobołek Koziołka Matołka w Kategorii OFF&GO!

 


 

CROSSFIRE (2017, 4’31”) Aleksandra Lekszycka (PJATK Warszawa) | Stephen (wideoklip nieoficjalny)
Nieustanna wewnętrzna walka intelektu, uczuć i instynktu… Srebrny Tobołek Koziołka Matołka w Kategorii Animowany Wideoklip.

 


 

RYTM I ARYTMIA (2017, 00’48”) Jakub Rybak (WSUO Opole)
Fraszka o rytmie i jego braku… Srebrny Tobołek Koziołka Matołka w Kategorii Animowane Fraszki.

 


 

MARBLES (2018, 5’13”), Natalia Spychała (PWSFTviT Łódź)
Film wykonany w technice poklatkowej, nitkami na wazelinie i szkle. Autorkę interesowało wrażenie połączenia, związania wszystkich występujących w filmie części, a także oparcie treści filmu na właściwościach wynikających z jego formy. Bohaterem filmu jest fragmentarycznie pojawiająca się postać, która nierozerwalnie łączy się z przestrzenią oraz z różnego rodzaju przedmiotami. Wzajemne oddziaływanie tych wszystkich elementów tworzy układ zależności – zamknięty cykl powiązanych ze sobą zdarzeń. Srebrny Tobołek Koziołka Matołka w Kategorii FORMANIMY.

 


 

COLAHOLIC (2018, 11’), Marcin Podolec (Yellow Tapir Films)
„Colaholic” to dziennik osoby, która pije stanowczo za dużo słodkich napojów gazowanych; dokument i komedia romantyczna w jednym. Złoty Tobołek Koziołka Matołka w Kategorii Studyjnej.

 


 

MÓJ DZIWNY STARSZY BRAT (2018, 12’36”) Julia Orlik (PWSFTviT ŁÓDŹ)
Głowna bohaterka to pracoholiczka, która podporządkowuje całe swoje życie pracy. Wierzy, że to jedyna słuszna droga i mimo, iż nie daje jej to szczęścia zaparcie podtrzymuje swoje stanowisko. Zupełnie przeciwny stosunek do życia ma jej starszy brat który widząc w jaki sposób żyje jego siostra usiłuje przekonać ją do zmiany. Często zachowuje się ekscentrycznie zawstydzając siostrę przed współpracownikami i powoli uprzykrzając jej w ten sposób życie. W pewnym momencie siostra ma dosyć natarczywości swojego brata… Złoty Tobołek Koziołka Matołka w Kategorii Studenckiej.

 


 

TA KOSZMARNA NIEDZIELA (2018, 2’22”) Kamil Wójcik
Kiedy nieubłaganie nadchodzi wolna niedziela, a wokoło rozbrzmiewa chichot rodzin przepychających się pośród parków, zaś galerie i sklepy są zamknięte, niektórzy przeżywają koszmar. Zamknięci w czterech 4 ścianach, przygnieceni natłokiem myśli toczą walkę o przetrwanie. Kiedy praca zdaje się być chwilą wytchnienia, wtedy dzień wolny staje się tragedią.
Złoty Tobołek Koziołka Matołka w Kategorii OFF&GO!

 


 

BÓSTWA (2018, 4’41”) Łukasz Rusinek | Żywiołak
Młodemu mężczyźnie psuje się w środku lasu motocykl. Niespodziewanie pojawiają się w jego pobliżu trzy młode kobiety. Mężczyzna postanawia ruszyć w ich kierunku… Złoty Tobołek Koziołka Matołka w Kategorii Animowany Wideoklip.

 


 

ŚNIADANIE (2018, 01’14”), Bartosz Zarzycki (UAP Poznań)
Fraszka o ssaku, rybie i ptaku… Złoty Tobołek Koziołka Matołka w Kategorii Animowane Fraszki.

 


 

ROK (2018, 11’40”) Małgorzata Bosek-Serafińska (Serafiński Studio)
Ta praca jest dwuosobowym dziennikiem i obejmuje prawie sześć lat. Jedna osoba dostarczała codziennie opakowanie po papierosach wypalonych przez siebie tego dnia a druga oblepiała je gotową „materią graficzno – malarską” czyli papierowymi pamiątkami – odpadami codziennego życia. Film dedykowany pamięci Marka Serafińskiego, znakomitego twórcy i producenta polskiej animacji. Złoty Tobołek Koziołka Matołka w Kategorii FORMANIMY.

Organizator:  
Biuro Wystaw Artystycznych
Kontakt:  
BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH Siedziba: ul. Wojciecha Roberta Portiusa 4, 38-400 Krosno tel.: +48 13 432 61 87 galeria@bwakrosno.pl
wstecz

Jesteśmy na:

 

Multimedia

 •  

Fotogalerie

Niecodzienne spojrzenie na...

 

Przedstawiamy niecodzienne spojrzenie na Krosno - miejsca, które albo nie są dostępne dla...

 
więcej
zobacz wszystkie

Hejnał

Hejnał

 

Hejnał miasta Krosna

 
Zobacz video Zobacz wszystkie

Kalendarium wydarzeń

 •  
 • KONCERT ZA KURTYNĄ W RCKP

  Termin: 2020-07-03
  Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, scena RCKP (wejście B), ul. Kolejowa 1, Krosno więcej
 •  
 • LETNIE KONCERTY W ŚWIĄTYNIACH. INAUGURACYJNY RECITAL ORGANOWY W KROŚNIEŃSKIEJ FARZE

  Termin: 2020-07-04
  Miejsce: Bazylika kolegiacka Świętej Trójcy (fara), ul. Piłsudskiego, Krosno więcej
 •  
 • BWA Krosno zaprasza na wykład: Mówimy o sztuce… O duchowości w sztuce Hilmy af Klint

  Termin: 2020-07-05
  Miejsce: Biuro Wystaw Artystycznych więcej
 •  
 • MANUFAKTURA WYOBRAŹNI - ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE - MALARSTWO SZTALUGOWE

  Termin: 2020-07-08
  Miejsce: RCKP, Kolejowa 1, Krosno więcej
 •  
 • DKF "16 mm" ŻEGNAJ MÓJ SYNU

  Termin: 2020-07-09
  Miejsce: artKino RCKP, Bieszczadzka 1, Krosno więcej
 •  
Zobacz pełny kalendarz imprez

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Serwis sms

SMS-owy miejski system informacyjny Urzędu Miasta Krosna. Wyśij sms o treści TAK na numer 607 599 493. więcej