• |
A A A
 • English
 • Deutsch
Piątek, 4 Grudzień 2020, dzisiaj świętujemy imieniny: Barbary, Jana

Dla Mieszkańców

Kontakt

Imprezy i wydarzenia

"Andy Warhol's life and death" - wydarzenia towarzyszące wystawie

Rozpoczęcie:
2020-10-24
godz:
10:00
Zakończenie:
2020-10-31
godz:
17:00
Miejsce:
Biuro Wystaw Artystycznych, Krosno ul. Portiusa 4

Zapraszamy na wydarzenia towarzyszące Wystawie „Andy Warhol’s life and death”.  

Miejsce wydarzeń: Biuro Wystaw Artystycznych, Krosno ul. Portiusa 4.

09 października (piątek) godz. 17:00 – spotkanie promocyjne katalogu, z wirtualnym udziałem twórców wystawy i autorów tekstów do katalogu.

09 – 11 października (piątek-niedziela) – Akcja „Screen Tests – Twarze Krosna” 
"Screen Test" to seria prawie 500 krótkich, eksperymentalnych filmów Andy’ego Warhola, prezentujących wizerunki znanych i nieznanych osób, które odwiedzały go w pracowni The Factory. Każdy z filmów przedstawia w zwolnionym tempie twarz osoby, która przez kilka minut wpatruje się w obiektyw kamery. Daje to wrażenie sennego, prawie nieruchomego portretu, ukazującego osobowość przez spojrzenie. W Akcji "Screen Tests - Twarze Krosna" posłużymy się tą metodą twórczą, by stworzyć osobliwy portret miasta, poprzez wizerunki jego mieszkańców. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji - odwiedzenia Pracowni artystycznej w BWA Krosno i nagraniu z naszą pomocą swojego portretu. Film zostanie wyświetlony na fasadzie BWA Krosno podczas finisażu wystawy.

15 października (czwartek) godz. 17:00 – oprowadzanie po wystawie z komentarzem – prowadzenie K. Solińska, edukator historii sztuki BWA Krosno, koordynator wystawy. 
W czasie zwiedzania można będzie poznać genezę i szerszy kontekst, nie tylko prezentowanych na wystawie eksponatów, ale też samej wystawy – jako wizualnej opowieści o życiu i śmierci Andy Warhola.

24 października (sobota) godz. 10:00 – warsztaty rodzinne „A tusz, widelec” 
W czasie warsztatów plastycznych będzie można poznać technikę zwaną „blotted line”, stosowaną przez Andy Warhola w jego odręcznych pracach, głównie ilustracjach do czasopism i książek - ze szczególnym uwzględnieniem rysunków do książki kucharskiej ilustrowanej przez Andy Warhola, której oryginalny egzemplarz - pochodzący ze zbiorów Pana Zbigniewa Oprządka - będzie prezentowany w czasie warsztatów. Warsztaty będą okazją do stworzenia własnych ilustracji w formie odbitek z tuszu wykonanych techniką „blotted line”. Zapraszamy uczestników bez ograniczeń wiekowych.  
Bilet warsztatowy: 5 zł/os.

31 października (sobota) – finisaż wystawy  
godz. 17:00
 – „Ostatnia wieczerza Andy Warhola” - prelekcja połączona z oprowadzaniem po wystawie – prowadzenie: K. Solińska, edukator historii sztuki BWA Krosno, koordynator wystawy. 
„Ostatnia wieczerza” Leonarda da Vinci czy Andy Warhola – które z dzieł jest pop-ularniejsze, bardziej nasycone symboliką, albo też ważniejsze w historii sztuki? Zapraszamy do zbadania fenomenu pop-artu szkiełkiem i okiem: poprzez pryzmat historii sztuki - podczas prelekcji, oraz naocznie - zwiedzając wystawę, i oglądając z bliska „Ostatnią wieczerzę” Andy Warhola.  
godz. 18:00 - pokaz „Screen Tests – Twarze Krosna” na elewacji budynku BWA

Organizator:  
Biuro Wystaw Artystycznych
Kontakt:  
BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH Siedziba: ul. Wojciecha Roberta Portiusa 4, 38-400 Krosno tel.: +48 13 432 61 87 galeria@bwakrosno.pl
wstecz

Jesteśmy na:

 

Multimedia

 •  

Fotogalerie

Niecodzienne spojrzenie na...

 

Przedstawiamy niecodzienne spojrzenie na Krosno - miejsca, które albo nie są dostępne dla...

 
więcej
zobacz wszystkie

Hejnał

Hejnał

 

Hejnał miasta Krosna

 
Zobacz video Zobacz wszystkie

Kalendarium wydarzeń

 •  
 • KSIĘŻNICZKA CZARDASZA_spektakl przeniesiony z 5.X.2020

  Termin: 2021-03-12
  Miejsce: RCKP więcej
 •  
 • "DWOJE NA HUŚTAWCE" spektakl przeniesiony z 14_IX_2020

  Termin: 2021-05-14
  Miejsce: RCKP więcej
 •  
Zobacz pełny kalendarz imprez

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Serwis sms

SMS-owy miejski system informacyjny Urzędu Miasta Krosna. Wyśij sms o treści TAK na numer 607 599 493. więcej