• |
A A A
 • Deutsch
 • English
Poniedziałek, 10 maja 2021, dzisiaj świętujemy imieniny: Izydora, Antoniny

Dla Turystów

Kontakt

Szlaki turystyczne

Szlak Dziedzictwa Kulturowego Miasta Krosna

Tablica Szlaku... 

Jest to trasa turystyczna po Krośnie, obejmująca trzydzieści obiektów. W większości są to obiekty zabytkowe, mające zarówno dużą wartość historyczną, kulturalną jak i turystyczną. Na wszystkich zamieszczono tabliczki informacyjne w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim. Ponadto na Rynku zamieszczono dużą tablicę, na której zaznaczono wszystkie obiekty leżące na trasie. Trasa nie ma wyznaczonej kolejności zwiedzania, jednakże poznawanie Krosna najlepiej zacząć od Rynku.
 

Szlak Architektury Drewnianej

Tablica Szlaku... 

Szlak przebiega przez tereny Podkarpacia, Małopolski i Śląska. Znajdują się na nim najbardziej wartościowe obiekty budownictwa drewnianego: kościoły, cerkwie, skanseny, zespoły zabudowy wiejskiej i małomiasteczkowej oraz inne zabytkowe obiekty. Wszystkie zabytki na szlaku są oznakowane tablicami informacyjnymi. Na obszarze Podkarpacia pogrupowano je w dziewięć tras turystycznych ułatwiających zwiedzanie. Krośnieńskim obiektem leżącym na szlaku jest kościół p.w. św. Wojciecha z połowy XV w.
 

Szlak Świątyń Karpackich

Tablica Szlaku Świątyń... 

Jest to polsko-słowacki szlak biegnący ze Stropkova do Krosna przez przejście graniczne w Barwinku. Obejmuje 35 najcenniejszych zabytków kultury sakralnej pogranicza polsko - słowackiego. Wzdłuż szlaku rozmieszczono tablice informacyjne ze schematem przebiegu trasy. Z krośnieńskich świątyń do szlaku włączono Bazylikę Farną oraz kościół i klasztor OO. Franciszkanów.
 

Szlak naftowy

Transgraniczny szlak łączący ze sobą miejsca związane z narodzinami i historią przemysłu naftowego. Jego główną oś: Jasło – Krosno – Sanok – Lesko – Ustrzyki Dolne – Sambor -Borysław –Drohobycz – Lwów wzbogacają pętle dla turystyki pieszej i rowerowej. Na trasie znajdują się urządzenia wydobywcze i przetwórcze oleju skalnego oraz miejsca związane z działalnością Ignacego Łukasiewicza. W Krośnie obiekty związane z naftą to: szyby naftowe i urządzenia kopalniane, pomnik Ignacego Łukasiewicza, największa w Europie kolekcja lamp naftowych w Muzeum Podkarpackim, Instytut Naftowy, szkoła „Naftówka”, Izba Pamięci w zakładzie „Naftomet”. więcej ...
 

Transgraniczny szlak rowerowy Beskidzkie Muzea

Tablica szlaku... 

Polsko-słowacki szlak, który przebiega przez tereny Beskidu Niskiego i Pogórza. Tworzy pętlę w oparciu o dwadzieścia jeden obiektów muzealnych mających rangę światową, krajową bądź lokalną. Prowadzi w większości przez mało uczęszczane drogi lokalne. Po polskiej stronie oznakowany jest za pomocą tabliczek kierunkowych oraz dużych tablic informacyjnych, po stronie słowackiej wpisuje się w istniejące tam cyklotrasy. Szlak rozpoczyna się w Krośnie na ulicy Piłsudskiego, przy Muzeum Podkarpackim. W Krośnie na trasie znajdują się muzea: Podkarpackie, Rzemiosła, Misyjne oraz Motoryzacji. więcej ...
 

Znakowany szlak pieszy – zielony

Trasa szlaku biegnie z Krosna poprzez ruiny zamku "Kamieniec" w Odrzykoniu, Węglówkę, Bonarówkę do Strzyżowa. Początek szlaku znajduje się w Krośnie przy dworcu PKP.

Jesteśmy na:

 

Multimedia

 •  

Fotogalerie

Niecodzienne spojrzenie na...

 

Przedstawiamy niecodzienne spojrzenie na Krosno - miejsca, które albo nie są dostępne dla...

 
więcej
zobacz wszystkie

Hejnał

Hejnał

 

Hejnał miasta Krosna

 
Zobacz video Zobacz wszystkie

Kalendarium wydarzeń

 •  
 • MAŁE MUZEUM FONOGRAFII ONLINE

  Termin: 2021-05-12
  Miejsce: ONLINE więcej
 •  
 • Z PUNKTU WIDZENIA: SPOTKANIA Z FOTOGRAFAMI [ONLINE]

  Termin: 2021-05-13
  Miejsce: online więcej
 •  
 • "DWOJE NA HUŚTAWCE" spektakl przeniesiony z 14_IX_2020

  Termin: 2021-05-14
  Miejsce: RCKP więcej
 •  
 • MAŁE MUZEUM FONOGRAFII ONLINE

  Termin: 2021-05-19
  Miejsce: online więcej
 •  
 • MAŁE MUZEUM FONOGRAFII ONLINE

  Termin: 2021-05-26
  Miejsce: online więcej
 •  
Zobacz pełny kalendarz imprez

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Serwis sms

SMS-owy miejski system informacyjny Urzędu Miasta Krosna. Wyśij sms o treści TAK na numer 607 599 493. więcej

Wyszukiwarka osób pochowanych