11.03.2024

Sukcesy krośnieńskich judoków

Zawodnicy SKORPION Judo Krosno rozpoczęli rywalizację w 2024r. na zawodach Pucharu Polski juniorów i juniorek w Rybniku w dniu 17 luty. Juniorka Oliwia Ziewalicz wywalczyła brązowy medal w kategorii +78kg. Zawody zgromadziły 226 zawodników z 76 klubów. Klub z Krosna został sklasyfikowany na 32 miejscu.

Początek marca to eliminacje w Piasecznie do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych, która w tym roku organizowana jest przez województwo dolnośląskie. Puchar Polski juniorów i juniorek młodszych w Piasecznie gromadzi zawodników w wieku do lat 18.

Zawodniczka Skorpionów Magdalena Wałęga wywalczyła w Piasecznie 2 miejsce co daje je praw bezpośredniego startu w OOM. W zawodach rywalizowało 517 judoków i judoczek ze 120 krajowych klubów, a w kat wagowej (57kg) krośnianki Magdaleny 34 zawodniczki.

Najmłodsi judocy SKORPION Judo Krosno w dniu 9 marca walczyli w Otwartych Mistrzostwach Jasła ,,Carpatia Cup" . Zawody zgromadziły 286 zawodników z Polski, Słowacji, Węgier w kategoriach wiekowych: dzieci, dzieci starszych i młodzików. Medale zdobyli:

Urszula Glazer II miejsce, Franciszek Glazer II miejsce, Karol Maciejewski II miejsce, Agnieszka Mercik II miejsce, Izabela Domoń III miejsce, Iwona Bobusia III miejsce. Ekipę Skorpionów reprezentowało 11 zawodników.

Udział w zawodach w Rybniku i Piasecznie został sfinansowany przez Krosno Miasto Szkła.