plakat chopin lokalnie
29.07.2025

CHOPIN LOKALNIE. Zapraszamy na wyjątkowy koncert

Już w najbliższą sobotę, 2 sierpnia, krośnieński rynek wypełni się dźwiękami muzyki klasycznej. Chopin lokalnie to cykl koncertów, który zachęca do kontaktu z muzyką i buduje poczucie wspólnoty.

Celem projektu jest organizacja recitali fortepianowych w miejscach o ograniczonym dostępie do wydarzeń artystycznych. Ich realizacja ma sprzyjać wspólnemu uczestnictwu w kulturze i integracji mieszkańców. Każdy z koncertów poprzedzi krótkie wprowadzenie informujące zarówno o wykonawcach i programie, jak i o nadchodzącym Konkursie Chopinowskim. Cykl „Chopin lokalnie”, odbywający się w roku Konkursu, przypomina o jego szczególnej randze i znaczeniu. Koncerty są otwarte dla wszystkich i odbywają się w przestrzeniach ogólnodostępnych, aby umożliwić udział osobom, które rzadziej korzystają z oferty kulturalnej w miejscach kultury.

Projekt „Chopin lokalnie” realizowany jest we współpracy z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, najstarszą i największą uczelnią muzyczną w Polsce, kształcącą najwybitniejszych muzyków i pedagogów. Wsparcie merytoryczne projektu zapewnia prof. dr hab. Joanna Ławrynowicz-Just, pianistka i pedagog, prorektor ds. zagranicznych i kierownik Katedry Fortepianu Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, aktywnie promująca młodych polskich artystów.

W koncertach cyklu wystąpią młodzi, utalentowani polscy pianiści i pianistki, w tym również uczestnicy tegorocznego Konkursu Chopinowskiego. Projekt jest dla nich realną szansą na promocję, zdobycie scenicznego doświadczenia oraz kontakt z szeroką i zróżnicowaną publicznością.

Wystąpią: Józef Domżał, Margarita Latypowa, Jan Nicewicz, Szymon Rosłonowski, Zuzanna Sejbuk, Maciej Smoląg, Piotr Sołtysik, Krzysztof Wierciński, Paweł Wojciechowski, Justyna Żołnacz.

KROSNO - ZAPROSZENIE ONLINE.png [298.53 KB]

Pełny harmonogram wydarzeń znajduje się na www.chopinlokalnie.pl
Główne założenia projektu „Chopin lokalnie”:

  • promocja twórczości Fryderyka Chopina w małych miejscowościach,
  • wsparcie młodych polskich artystów na początku kariery,
  • poszerzenie oferty kulturalnej,
  • wspólne świętowanie wydarzenia o międzynarodowym znaczeniu,
  • rozwój celów strategicznych polityki kulturalnej państwa: zrównoważony rozwój kultury, edukacja muzyczna i włączanie społeczne.

Organizator: Narodowe Centrum Kultury
Współpraca merytoryczna: Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Zapisz sie do newslettera Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

herb.png [21.51 KB]

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 430 01
um@um.krosno.pl

Informacja Kulturalno-Turystyczna

38-400 Krosno
ul. Rynek 2

tel/fax. 515252776
pikt@muzeumrzemiosla.pl

Kontakt z Inwestorami
Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

ri@um.krosno.pl

- otwiera się w nowej karcie