Turniej Karate w Zamościu
21.10.2021

Drużynowe Wicemistrzostwo Polski Juniorów Młodszych obronione trzeci raz z rzędu

W Zamościu, 16 października 2021 r., odbyły się XXII Mistrzostwa Polski Seniorów Open i Kata oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych Karate Kyokushin. Udział wzięło 257 zawodników z 82 klubów. Sędzią głównym był Shihan Andrzej Drewniak, a sędzią technicznym Shihan Jacek Czerniec.

 


Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało, pod opieką Shihan Romana Woźniaka, dziewięcioro zawodników, którzy na zamojskich matach wywalczyli trzy medale. Do Zamościa pojechali także: senpai Aleks Łączak jako sekundant oraz senpai Grzegorz Prajsnar, który zajął się fotorelacją.


Mistrzem Polski, po imponującym wygraniu aż pięciu walk, w kat. Junior Młodszy +65 kg został Alan Bożek. Alan idzie w ślady swojego brata Sensei Gabriela, dwukrotnego Mistrza Polski Młodzieżowców.
Wicemistrzynią Polski (kategoria – 50 kg Juniorka Młodsza), po stoczeniu trzech zwycięskich pojedynków, wykazaniu się świetną kondycją i odpornością, została Emilia Frankiewicz.


Zdobyte 8 punktów podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych pozwoliło na obronienie, już trzeci raz z rzędu, wicemistrzostwa drużynowego. W ubiegłym roku zdobyliśmy Wicemistrzostwo w Katowicach, a w 2019 roku Mistrzostwo w Szczecinie.


W kategorii kumite Masters – 85 kg, nasz jedyny reprezentant, Tomasz Pikuła, po wygraniu dwóch pojedynków (jeden po dogrywce), uległ późniejszemu zwycięzcy kategorii i uplasował się na trzecim miejscu.
Na wyróżnienie zasługuje Jakub Prajsnar , który w konkurencji kata awansował do II rundy i ostatecznie zajął 6. pozycję (wśród 37 startujących) W kumite, po wygraniu jednego pojedynku, w kolejnym, po dogrywce uległ przeciwnikowi i uplasował się w ósemce mistrzostw.Karol Pikuła w kata awansował do II rundy, w rundzie finałowej zajął ósmą lokatę.


Z Klubu wystartowali również: Izabela Mielech, Zofia Pitera, Alicja Szyszlak oraz Jakub Ornalik. Ogromne brawa, za udział w tak prestiżowej, sportowej imprezie, za chęć rozwoju i podejmowania kolejnych wyzwań.

Zapisz sie do newslettera Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

herb.png [21.51 KB]

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 430 01
fax 13 47 436 51
um@um.krosno.pl

Kontakt z Inwestorami
Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 43 301
ri@um.krosno.pl

Informacja Kulturalno-Turystyczna

38-400 Krosno
ul. Blich 1

tel/fax. 515 252 776
pikt@muzeumrzemiosla.pl

- otwiera się w nowej karcie